18 Şubat 2020 Salı 14:22

KAMAN, BÜTÜN SANAYİ TESİSLERİNE ATIK BERTARAF SİSTEMİ KURUCAĞIZ

Kaman, Bütün sanayi tesislerine atık bertaraf sistemi kurucağız
11 Şubat 2019 Pazartesi 13:12

.

CHP-İYİ parti Büyükşehir ortak adayı Serdar Kaman, İl binasında basın toplantısı düzenledi.

Kaman açıklamasında Bütün sanayi tesislerine atık bertaraf sistemi kurucağız dedi.

Kaman, Seçim kampanyası çerçevesinde İzmit programımız olduğu günlerde sizinle bir araya gelerek basın toplantılarımızı mutad devam ettiriyoruz. Seçim halkın huzuruna çıkmaktır. İktidarlar geçmişte yaptıklarının hesabını seçim sandıklarında verir muhalefet ise projelerini anlatarak seçimde vatandaştan oy ister.

Bugünki konumuz çevre kirliliği en bariz konu ise Dilovasında sanayi atıkları; Dilovasında bir araştırma yapıldı. Dilovasında kirlilik var mı ? varsa ne derece ayrıca başka ilçeyide kirletmişmidir diye; Kandıra ilçesini gündeme almış ve Kandıra'da anne sütünden dolayı yeni doğan bebeklerimizde ağır metal varmı diye incelemeye alınmış.

İnceleme sürecinde 56 anneye süt örneği alınıyor ve yaşadığı ortamdan hava örneği ve çocuk dışkısından örnekler alınıyor ve Tübitak'a yollanıyor. Araştırma tamamlanıp değerlere bakıldığında hava kirliliği Dilovasında 6 kat yüksek çıkıyor, Kandıra'da ise 2.7 kat çıkıyor. Anne sütleri ve Çocukların büyük dışkılarında da ağır metal olduğu ortaya çıkıyor. Dilovası sadece kendi bölgesini değil 60 Km uzaklıktaki Kandıra'yı bile etkiliyor. Dilovasının hava kirliliği çevre ilçeleride kirletiyor bizlerde zehirleniyoruz.

İncelemeyi başlatan ve tamamlayan Profesör, Anne sütünde ve dışkıda ağır metal çıkınca çıkınca bir açıklama yapıyor, ardından Büyükşehir belediye başkanı bir açıklama yaparak bu profösöre Şarlatan demişti. Sn. Karaosmanoğlu bu hakaretten dolayı 3 bin tl ceza aldı.
Bugün çevre kirliliği devam ediyormu? evet halen devam ediyor. burada vurgulamak istediğimiz olgu annenin ak sütüne zehir katıldığıdır.

Sonra biz çevreciyiz deyip uçak kiraladırlar sonra havadan bakarak kontrol ettiler. bizde diyoruzki uçakla havadan bakarak hava temizlenmiyor.
Sanayicilerin atık tesisleriyle hava temizliği sağlanması gerekirken onlar para almayı tercih ettiler.

Sanayilerin atığını temizliyecek tesisler yapılmalıydı. Peki ne yapıldı Şatafattan vazgeçemediler ve o atık tesislerine para bulamadılar. Türkiye'nin en borçlu belediyesi olarak o atık tesislerini kuramadılar. Peki yerine ne yaptılar Seka Parkta lale diktiler.

BİZ ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ
Kaman basın toplantısında yaptığüı açıklamda çevreye çok önem veridklerini belirterek çevreci olarak halk sağlığına önem veriyoruz ve bu tip sağlıksız ve öncelikli olan çevre kirliliğini göreve gelmemiz halinde en aza indirip bertaraf etmektir. Kaman toplantıda son olarak göreve geldikleri takdirde tüm sanayi tesisleri ve sitelerine atık bertarfa sistemi kurarak hava kirliliğini azamiye indireceklerini vurguladı.
Bu haber 864 defa okundu

DİĞER HABERLER

TOKİ sosyal konutları için ilk kura tarihi belli oldu

TOKİ sosyal konutları için ilk kura tarihi belli oldu

Yüzbinlerce aile bu haberi bekliyordu

Bekediyeden gövdesi çürüyen ağaca müdahale

 Bekediyeden gövdesi çürüyen ağaca müdahale

İzmit Belediyesi ekipleri anında müdahale etti.

KOTO Okulu öğrencileri Bilek Güreşi’nde ilk 3’e yerleşti

KOTO Okulu öğrencileri Bilek Güreşi’nde ilk 3’e yerleşti

Özel KOTO AOSB Bilek Güreşi’nde ilk 3 sırayı kaptırmadı

Sağık çalışanları ayrıcalık değil, Adalet istiyor

Sağık çalışanları ayrıcalık değil, Adalet istiyor

Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, İlçe Temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Tıbbi Aromatik Tarım Projesi’nin tanıtımını gerçekleşti

Tıbbi Aromatik Tarım Projesi’nin tanıtımını gerçekleşti

Bı proje Kandıra'ya 28 Milyon Tl lik katkı sağlayacak.

Kocaeli'de Polislere yönelik FETÖ'operasyonu

Kocaeli'de Polislere yönelik  FETÖ'operasyonu

7 ilde 15 emniyet personeline yönelik eş zamanlı operasyon.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ