22 Temmuz 2019 Pazartesi 12:10
 
Öncekiler Sonrakiler

KAMAN, BÜTÜN SANAYİ TESİSLERİNE ATIK BERTARAF SİSTEMİ KURUCAĞIZ

Kaman, Bütün sanayi tesislerine atık bertaraf sistemi kurucağız
11 Şubat 2019 Pazartesi 13:12

.

CHP-İYİ parti Büyükşehir ortak adayı Serdar Kaman, İl binasında basın toplantısı düzenledi.

Kaman açıklamasında Bütün sanayi tesislerine atık bertaraf sistemi kurucağız dedi.

Kaman, Seçim kampanyası çerçevesinde İzmit programımız olduğu günlerde sizinle bir araya gelerek basın toplantılarımızı mutad devam ettiriyoruz. Seçim halkın huzuruna çıkmaktır. İktidarlar geçmişte yaptıklarının hesabını seçim sandıklarında verir muhalefet ise projelerini anlatarak seçimde vatandaştan oy ister.

Bugünki konumuz çevre kirliliği en bariz konu ise Dilovasında sanayi atıkları; Dilovasında bir araştırma yapıldı. Dilovasında kirlilik var mı ? varsa ne derece ayrıca başka ilçeyide kirletmişmidir diye; Kandıra ilçesini gündeme almış ve Kandıra'da anne sütünden dolayı yeni doğan bebeklerimizde ağır metal varmı diye incelemeye alınmış.

İnceleme sürecinde 56 anneye süt örneği alınıyor ve yaşadığı ortamdan hava örneği ve çocuk dışkısından örnekler alınıyor ve Tübitak'a yollanıyor. Araştırma tamamlanıp değerlere bakıldığında hava kirliliği Dilovasında 6 kat yüksek çıkıyor, Kandıra'da ise 2.7 kat çıkıyor. Anne sütleri ve Çocukların büyük dışkılarında da ağır metal olduğu ortaya çıkıyor. Dilovası sadece kendi bölgesini değil 60 Km uzaklıktaki Kandıra'yı bile etkiliyor. Dilovasının hava kirliliği çevre ilçeleride kirletiyor bizlerde zehirleniyoruz.

İncelemeyi başlatan ve tamamlayan Profesör, Anne sütünde ve dışkıda ağır metal çıkınca çıkınca bir açıklama yapıyor, ardından Büyükşehir belediye başkanı bir açıklama yaparak bu profösöre Şarlatan demişti. Sn. Karaosmanoğlu bu hakaretten dolayı 3 bin tl ceza aldı.
Bugün çevre kirliliği devam ediyormu? evet halen devam ediyor. burada vurgulamak istediğimiz olgu annenin ak sütüne zehir katıldığıdır.

Sonra biz çevreciyiz deyip uçak kiraladırlar sonra havadan bakarak kontrol ettiler. bizde diyoruzki uçakla havadan bakarak hava temizlenmiyor.
Sanayicilerin atık tesisleriyle hava temizliği sağlanması gerekirken onlar para almayı tercih ettiler.

Sanayilerin atığını temizliyecek tesisler yapılmalıydı. Peki ne yapıldı Şatafattan vazgeçemediler ve o atık tesislerine para bulamadılar. Türkiye'nin en borçlu belediyesi olarak o atık tesislerini kuramadılar. Peki yerine ne yaptılar Seka Parkta lale diktiler.

BİZ ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ
Kaman basın toplantısında yaptığüı açıklamda çevreye çok önem veridklerini belirterek çevreci olarak halk sağlığına önem veriyoruz ve bu tip sağlıksız ve öncelikli olan çevre kirliliğini göreve gelmemiz halinde en aza indirip bertaraf etmektir. Kaman toplantıda son olarak göreve geldikleri takdirde tüm sanayi tesisleri ve sitelerine atık bertarfa sistemi kurarak hava kirliliğini azamiye indireceklerini vurguladı.
Bu haber 642 defa okundu

DİĞER HABERLER

1,5 yaşında ki çocuk parayı yuttu

1,5 yaşında ki çocuk parayı yuttu

Yaralı Leyleğe Belediye Sahip Çıktı

Yaralı Leyleğe Belediye Sahip Çıktı

Biyoloji Olimpiyatında Kocaeli İmzası

 Biyoloji Olimpiyatında Kocaeli İmzası

30. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatında Ülkemizin Büyük Başarısına İki Derece ile Kocaeli İmzası

ECC’den kemençeli yaza merhaba

ECC’den kemençeli yaza merhaba

ECC Madencilik Şirketi her yıl düzenlediği geleneksel yaza merhaba partisini önceki gün şirket merkezinde tüm çalışanların katılımı ile gerçekleştirdi.

LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı

LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı

Tramvay seferini engelleyenlere ceza

Tramvay seferini engelleyenlere ceza

Kocaeli’nde Akçaray tramvay yoluna park eden ve seferleri engelleyen araçlara cezai işlem uygulanıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ