19 Şubat 2020 Çarşamba 17:58

KANDIRALILAR 26.KURULUŞUNU KUTLADI

Kandıralılar 26.kuruluşunu kutladı
18 Ocak 2019 Cuma 09:35

.

Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin kuruluşunun 26’ncı yılı dolayısıyla önceki akşam geniş katılımla bir yemek düzenlendi. Otel Asya’da düzenlenen ve Kocaeli siyasetinin önemli isimlerinin buluştuğu yemek renkli görüntülere sahne oldu. AKP, CHP ve İYİ Parti’nin yöneticileri ile belediye başkan
adaylarının birbirleriyle yan yana oturduğu yemekte dostluk mesajları verildi.
ÜÇ PLAKET

Gecenin ilerleyen saatlerinde Kandıralı klarnet üstadı Türkan Kandıralı ile sanatçı Zeynep Doğan, davetlilerin kulaklarının pasını sildi. Gecede; derneğin 11.dönem Başkanı Erdoğan Görgün(25 Mart 2014 - 30 Mart 2016), Prof.Dr. Mehmet Bayrak(30 Mart 2016 - 28 Mart 2018) ve Sanayici  iş adamı Selçuk Uztürk’e katkıları nedeniyle teşekkür plaketleri verildi.


26.yıl pastası

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 26.yıl pastası, Dernek Başkanları: Sanayici Günay Gülcü, Av. Hüseyin Acurman( Sigortacı Erdal Baykara Dr. İsmail Çapçı İşadamı Recep Yıldız Bürokrat Erdoğan Alkan, Elektrik Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz, İşadamı Erdoğan Görgün, Prof.Dr. Mehmet Bayrak ve Av. Abdurrahman Kaymak ile Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar tarafından kesildi.


POLİTİKACILARIN BÜYÜK İLGİSİ
Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin 26.kuruluş yemeğine; İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Hilal Kübra Altınay, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman, AKP İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan, İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan adayı Ercüment Şahin, KOÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Altay Çelebi, e. Kandıra Belediye Başkanı Kenan Evin,
e. Kuruceşme Belediye Başkanı Ali, Kahraman, Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yunus Özen, e. Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. H. İbrahim Kahraman, Kırkpınar Başpehlivanı Faruk Akkoyun, Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan
Uzunhasanoğlu, Sanatçı Sertaç Tugay, İşadamı Alpaslan Seymen, Dr. Faruk Şakir Özay ile ve davetliler katıldı.
SEÇİM ÖNCESİ DOSTLUK MESAJLARI
Dernek başkanı Av. Abdurrahman Kaymak, Kandıra’nın dikkate alınacak, sanayi şehri Kocaeli içinde bir çiçek olduğunu belirtti. Bir sivil toplum kuruluşu olarak çok çalıştıklarını dile getiren Başkan Kaymak, “Birçok etkinliğe imza attık ve atmaya devam edeceğiz” dedi. Kocaeli Kandıralılar Derneği’nin kuruluş yemeğinde konuşma yapan siyasi partilerin il başkanları ve belediye başkan adayları 31 Mart seçimleri öncesi samimi sıcak dostluk mesajları verdiler.
AKP’Lİ GÖNÜL
AKP İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, Kandıra’nın önemli insanlar şehri olduğunu, ilçeden başbakanlar, bakanlar, valiler ve sanatçılar yetiştiğini söyleyen Gönül, “İçtenliğiniz ve konukseverliğiniz içimizi ısıttı. Kandıra’yı ve Kandıralıları seviyoruz” dedi.
CHP’Lİ HÜRRİYET
CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma  Hürriyet Kaplan da konuşmasında, “Yakanızda hangi parti rozeti olursa olsun yüreğimizde sevgi, hizmet etme sevdası taşımak çok değerlidir. Kim bu kent için çivi çakıyorsa, marka değeri katıyorsa Allah razı olsun. Hizmetin siyaseti, partisi olmaz. Birbirimizin derdine çare olmak, siyasilerin boynunun borcudur” diye konuştu.

İYİ PARTİ’Lİ ŞAHİN
Kandıra, Kocaeli’nin en eski ilçesi olduğunu belirten İYİ Parti Kandıra Belediye Başkan adayı Ercüment Şahin de, “Kandıra maalesef şu an için kentimizin en geri kalmış ilçesi durumunda. Kandıra’mızın kalkınması ve daha güzel olması için çalışıyoruz, çalışmalıyız diyen Şahin; 31 Mart süreci ile ilgili olarak da kırıcı olmadan, centilmence geçen ve hak edenin kazanacağı bir seçim olması dileğinde bulundu.
BÜYÜKŞEHİR ADAYI DR. KAMAN
Bu kentte 20 yıldır yaşadığını, en çok gezdiği ilçenin Kandıra olduğunu söyleyen İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman da, “Bazı hastalarıma ‘Kandıralı gibi ol’ derim; tevekkül sahibidirler. Kandıralıların birisi ana dilleri diğeri de gönül dilleri olmak üzere iki dilleri vardır dedi.
AKPARTİLİ TURAN
3 dönem Kandıralılar Derneği’nin yönetiminde görev yaptığını hatırlatan AKP Kandıra Belediye Başkan adayı Adnan Turan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli’de Kandıra turizminin yazılacak bir hikayesi var; Kandıra’da turizm yanında sanayi de olabilir. Kurulacak Gıda Organize Sanayi Bölgesi, Kandıra’ya değer kazandıracak.” dedi.
İL BAŞKANLARI
CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay da konuşmasında 31 Mart’ta seçimlere girecek adaylara seslendi. Sarıbay, “31 Mart sonrasında yine birlikte olacağız. Birbirimizin yüzlerine bakamayacak sözler söylemeyelim. Bir ağabeyiniz olarak söylüyorum, bütün siyasi parti adaylarına başarılar diliyorum.
Siyasette doğru olan, doğru iş yapan kazanır.”
İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kandıralılar Derneğinde her siyasi partiye mensup yöneticinin birbirlerine özel ve güzel yaklaştığını, tüm Türkiye’ye yansıması dileğinde bulundu, bu siyasi nezaketi her yerde anlatacağını söyledi.
Bu haber 609 defa okundu

DİĞER HABERLER

Turan Şahin, kenti dolaşmaya devam ediyor

Turan Şahin, kenti dolaşmaya devam ediyor

'Bu Kentin Değerleri Başımızın Tacıdır'

YAZLIK ILICASI’NA “OTEL PROJESİ” HIZ KAZANDI

YAZLIK ILICASI’NA “OTEL PROJESİ” HIZ KAZANDI

KISA SÜRE İÇİNDE PROJE NETLEŞECEK

TOKİ sosyal konutları için ilk kura tarihi belli oldu

TOKİ sosyal konutları için ilk kura tarihi belli oldu

Yüzbinlerce aile bu haberi bekliyordu

Bekediyeden gövdesi çürüyen ağaca müdahale

 Bekediyeden gövdesi çürüyen ağaca müdahale

İzmit Belediyesi ekipleri anında müdahale etti.

KOTO Okulu öğrencileri Bilek Güreşi’nde ilk 3’e yerleşti

KOTO Okulu öğrencileri Bilek Güreşi’nde ilk 3’e yerleşti

Özel KOTO AOSB Bilek Güreşi’nde ilk 3 sırayı kaptırmadı

Sağık çalışanları ayrıcalık değil, Adalet istiyor

Sağık çalışanları ayrıcalık değil, Adalet istiyor

Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, İlçe Temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ