15 Ağustos 2018 Çarşamba 06:09
 
  • 6,415 TL

  • 7,282 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KANDIRALILAR DERNEĞİNDE 25.YIL ÇOŞKUSU

Kandıralılar Derneğinde 25.yıl çoşkusu
19 Ocak 2018 Cuma 10:19

Prof.Dr. Mehmet Bayrak başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği üyeleri 25.yıl kutlamasına büyük ilgi gösterdi.

Otel Asya’nın üst katı ve yan odaları tamamen doldu. Bestekar Amir Ateş ile Klarnet üstadı Türkan Kandıralı ve arkadaşları Kandıralıları çoşturdu.

Prof.Dr. Mehmet Bayrak ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı kutlamaya; Derneğin kurucuları, başkanları, yaşayan Kandıra Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları başkanları ve 250’nin üzerinde Kandıralı ile Kandıra’yı sevenler katıldı.


Kutlama programında konuşan Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Bayrak; “ Derneğimizi 25.şeref yaşına ulaştıranlara şükranlarımı sunuyorum. Başta kurucu üyemiz Mustafa Ersoy ve Kandıra Kaymakamımız Mehmet Sarıcan olmak üzere bütün ebediyete uğurladığımız üye ve hemşehrilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30’a yakın faaliyet çeşidi ile 25. Yıldır istikrar içinde çalışmalarımız devam etmektedir. İki yılda bir değişen başkanlarımızın sayısı 12’ye ulaşmıştır. Mart ayı içinde 13.başkanımızı da seçeceğiz.” Dedi.


25.yıl değerlendirmesi

25.yılın değerlendirmesini; Başkanlar adına söz alan 2010-2012 tarihleri arasında görev yapan 9.Başkan Erdoğan Alkan, Kurucular adına 2002-2004 tarihleri arasında görev yapan 5.Başkan Av. Hüseyin Acurman yaptı.


Konuşmanın ardından 25.yıl pasta kesimine geçildi,Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 25.yıl pastası Derneğin Başkanlığı yapan Diş Hekimi Turan Sarı , İşadanı Yavuz Güneş , Sanayici Günay Gülcü , Av. Hüseyin Acurman, Sigortacı Erdal Baykara, Dr. İsmail Çapçı, İşadamı Recep Yıldız , Bürokrat Erdoğan Alkan , Elektrik Elektronik Mühendisi Harun Reşit Kocagöz , İşadamı Erdoğan Görgün  Prof.Dr. Mehmet Bayrak ve Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar tarafından kesildi. Başkanlar adına konuşma yapan Harun Reşit Kocagöz; Dernek çalışmaları için nice 25.yıllar temennisinde bulundu.


Başarılı Kandıralılara PLAKET

Kandıra Musti'de Yönetici Mustafa Tımaç'ın plaketini; Kocaeli Kandıralılar Derneğinde 2008-2010 tarihleri arasında görev yapan 8.Başkan Recep Yıldız, Kocaeli Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mustafa Kocagöz'ün plaketini; 2000-2002 tarihleri arasında görev yapan 4.Başkan Günay Gülcü, Sinema Sanatçısı Turhan Bayrak'ın plaketini; 2006-2008 tarihleri arasında görev yapan 7.Başkan Dr.İsmail Çapçı, İşletmeci Yakup Akyıldız'ın plaketini; 2010-2012 tarihleri arasında görev yapan 9.Başkan Erdoğan Alkan, Eğitimci Bekir Taşçı'nın plaketini; 2004-2006 tarihleri arasında görev yapan 6.Başkan Erdal Baykara tarafından verildi.

 

Amir Ateş’e PLAKET

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 25.yıl plaketini Bestekar – Mevlidhan Amir Ateş'e; 1998-2000 tarihleri arasında 3.Başkanı Yavuz Güneş, 1984-1994 dönemi Kandıra Belediye Başkanı Kenan Evin, Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, 1999-2004 dönemi Kandıra Belediye Başkanı Ecz. İsmail Genç ve CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay tarafından birlikte takdim edildi. 

 

Klarnet Üstadı Türkan Kandıralı’ya; 1996-1998 tarihleri arasında Kocaeli Kandıralılar Derneği 2.Başkanı Turan Sarı, 1994-1999 dönemi Kandıra Belediye Başkanı Ercüment Şahin, Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, 2009-2014 dönemi Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan tarafından 25.yıl plaketi verildi.

 

25.kutlamalarına katılan Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu ve platform üyeleri; İnşaat Yüksek Mühendisi Coşkun Karakadılar, Dr. İsmail Çapçı ve Yalova Üniversitesi Öğretim üyesi Yunus Özen tarafından Av. Hüseyin Acurman’a platformun hediyesi takdim edildi.

 

İzmit’in Efeleri

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanları Prof.Dr. Mehmet Bayrak, Harun Reşit Kocagöz, Av. Hüseyin Acurman ve Hakan Horoz birlikte oynadıkları Efe-Zeybek oyunu çok beğenildi.

 

Türkan Kandıralı ve arkadaşları sahnede

Klarnet üstadı Türkan Kandıralı, İsmail Seymaner (Keman), Suat Er (Kanun), Cenk Kandıralı (Klavye), Hasan Şavlı (Ritim Saz) ve solist Oktay Yıldırım birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Bestekar Amir Ateş’in eserlerine de yer veren gurup finalde Kandıra oyun havaları ile toplantıya katılanları çoşturdu.


 

Bu haber 508 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ