23 Mayıs 2018 Çarşamba 19:58
 
  • 4,861 TL

  • 5,691 TL

  • 200,52 TL

  • 101.892

Öncekiler Sonrakiler

KAPALI PAZAR’IN TEMELİ ATILIYOR

Kapalı Pazar’ın Temeli Atılıyor
10 Mart 2018 Cumartesi 13:38

Derince’de çağın gereklerine uygun çok amaçlı olarak inşa edilen Kapalı Pazar için 12 Mart Pazartesi günü temel atma töreni düzenlenecek

12 Mart Pazartesi Saat 14.00’de
İlçeye kazandırdığı vizyon projelerle Derince’yi cazibe merkezi haline getiren Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un kalıcı eserleri arasında yer alacak Kapalı Pazar için temel atma programı düzenlenecek. Eski usul alışveriş geleneğini, şehir ve yaşam standartlarına daha uygun hale getirecek proje için temel atma töreninin gerçekleşeceği tarih ise 12 Mart Pazartesi günü saat 14.00 olarak belirlendi. Yenikent Mahallesi, İsmet Paşa Caddesi’nde yer alan Mimar Sinan Camii’nin yanındaki alana inşa edilen Kapalı Pazar projesinin temel atma törenine başta bölge sakinleri olmak üzere Derincelilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Çok Amaçlı Olarak İnşa Ediliyor
18 bin 3 m2 inşaat alanına sahip, 6 bin 651 m2 taban alan üzerine inşa edilen Kapalı Pazar projesi, üç tarafı revaklarla çevrili zemin katta yer alacak halk pazarı ile bölge sakinlerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek. Ayrıca pazar alanı, pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer 6 gün boyunca otopark olarak vatandaşların kullanımına sunulacak. Çok amaçlı olarak inşa edilen Kapalı Pazar’ın zemin katında pazar ve otopark alanı dışında 13 adet işyeri, güvenlik, esnaf odası, zabıta odası, yangın kolektör odası, çay ocağı, bay/bayan mescid, şadırvan ve tuvaletler yer alacak.

Bir Kapalı Pazar’dan Çok Daha Fazlası
Kapalı Pazar projesinin birinci normal katında 7 adet derslik, öğretmenler odası, müdür odası, kütüphane, emekli evi, sivil toplum merkezi, çay ocağı, bay/bayan mescid, şadırvan ve lavabolar ile bowling salonu, oyun salonu, çocuk oyun alanı ve kafeterya yer alıyor. Bir Kapalı Pazar’dan çok daha fazlasını bünyesinde barındıran projenin ikinci katında iki adet düğün salonu, bir adet nikah salonu, gelin odası, teknik birimler, bay/bayan mescid, şadırvan ve lavabolar yer alıyor. Yenikent Kapalı Pazar’ın üçüncü katında ise nikah memuru odası, toplantı odaları, teknik birimler, bay/bayan mescit, şadırvan ve tuvaletler bulunuyor.Bu haber 496 defa okundu

DİĞER HABERLER

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

.

Gençlerden Ata’ya Mektup

Gençlerden Ata’ya Mektup

Eğitim İş Genel Merkezi tarafından her ilde liseler arasında 2’ncisi düzenlenen “Gençlerden Ata’ya Mektup Yarışması’nda Kocaeli’de dereceye giren okullar ve öğrenciler belirlenerek, ödüllendirildi.

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni metro ve tramvay hatlarıyla kentteki raylı sistem ağını genişletiyor.

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yeşil bir konuta sahip olabilirsiniz.

Yavru Temalar evimiz 'Dünya'onu korumalıyız

Yavru Temalar evimiz 'Dünya'onu korumalıyız

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET