15 Ağustos 2018 Çarşamba 18:28
 
  • 6,048 TL

  • 6,857 TL

  • 224,85 TL

  • 90.842

Öncekiler Sonrakiler

KAPALI PAZAR’IN TEMELİ ATILIYOR

Kapalı Pazar’ın Temeli Atılıyor
10 Mart 2018 Cumartesi 13:38

Derince’de çağın gereklerine uygun çok amaçlı olarak inşa edilen Kapalı Pazar için 12 Mart Pazartesi günü temel atma töreni düzenlenecek

12 Mart Pazartesi Saat 14.00’de
İlçeye kazandırdığı vizyon projelerle Derince’yi cazibe merkezi haline getiren Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un kalıcı eserleri arasında yer alacak Kapalı Pazar için temel atma programı düzenlenecek. Eski usul alışveriş geleneğini, şehir ve yaşam standartlarına daha uygun hale getirecek proje için temel atma töreninin gerçekleşeceği tarih ise 12 Mart Pazartesi günü saat 14.00 olarak belirlendi. Yenikent Mahallesi, İsmet Paşa Caddesi’nde yer alan Mimar Sinan Camii’nin yanındaki alana inşa edilen Kapalı Pazar projesinin temel atma törenine başta bölge sakinleri olmak üzere Derincelilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Çok Amaçlı Olarak İnşa Ediliyor
18 bin 3 m2 inşaat alanına sahip, 6 bin 651 m2 taban alan üzerine inşa edilen Kapalı Pazar projesi, üç tarafı revaklarla çevrili zemin katta yer alacak halk pazarı ile bölge sakinlerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek. Ayrıca pazar alanı, pazar hizmetinin verileceği günün haricindeki diğer 6 gün boyunca otopark olarak vatandaşların kullanımına sunulacak. Çok amaçlı olarak inşa edilen Kapalı Pazar’ın zemin katında pazar ve otopark alanı dışında 13 adet işyeri, güvenlik, esnaf odası, zabıta odası, yangın kolektör odası, çay ocağı, bay/bayan mescid, şadırvan ve tuvaletler yer alacak.

Bir Kapalı Pazar’dan Çok Daha Fazlası
Kapalı Pazar projesinin birinci normal katında 7 adet derslik, öğretmenler odası, müdür odası, kütüphane, emekli evi, sivil toplum merkezi, çay ocağı, bay/bayan mescid, şadırvan ve lavabolar ile bowling salonu, oyun salonu, çocuk oyun alanı ve kafeterya yer alıyor. Bir Kapalı Pazar’dan çok daha fazlasını bünyesinde barındıran projenin ikinci katında iki adet düğün salonu, bir adet nikah salonu, gelin odası, teknik birimler, bay/bayan mescid, şadırvan ve lavabolar yer alıyor. Yenikent Kapalı Pazar’ın üçüncü katında ise nikah memuru odası, toplantı odaları, teknik birimler, bay/bayan mescit, şadırvan ve tuvaletler bulunuyor.Bu haber 525 defa okundu

DİĞER HABERLER

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ