22 Mayıs 2018 Salı 20:52
 
  • 4,645 TL

  • 5,475 TL

  • 192,80 TL

  • 103.328

Öncekiler Sonrakiler

KAR-MEK KURSLARINDA YILSONU SERGİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KAR-MEK kurslarında yılsonu sergisi gerçekleştirildi
18 Mayıs 2016 Çarşamba 12:31

Üzülmez KARMEK’lilerin Yılsonu Heyecanını Paylaştı

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen KAR-MEK kurslarında yılsonu sergisi ve belge töreni önceki gün Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Üzülmez ve beraberindeki ilçe protokolü birbirinden güzel eserleri hazırlayan kursiyerleri ve usta öğreticileri tek tek tebrik edip heyecanlarını paylaştılar.

 

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Kartepe Belediyesi’nin Meslek Edindirme Kursları’nda (KAR-MEK) yılsonu genel sergisi ve sertifika töreni Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl 27 kurs merkezinde 31 branşla 38 usta öğretici nezaretinde 2700 KAR-MEK kursiyerinin el emeği göz nuru eserlerinden oluşan yılsonu sergisinin açılışına ilçe protokolü de yoğun ilgi gösterdi.

Protokolün Yoğun İlgisi

Açılışta Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Halil İbrahim Alkan, Kartepe Müftüsü Mustafa Nurgün, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Akkaya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Aslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Ak Parti Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Filiz Akın, Ak Parti Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, Ak Parti Kartepe İlçe yöneticileri, muhtarlar, okul müdürleri, kursiyerler hazır bulundu.

30 Yılda Çok Şey Değişti

Programda 30 yıl usta öğreticilik yapan Ulgiye Kaya, veda konuşmasında eskiden kursiyerlerin yaşadığı zorluklara dikkat çekti. 30 yılda her şeyin çok değiştiğine dikkat çeken Kaya, “Geçmişte masasını malzemesini sandalyesini koltuğu altına alan kursiyerler bin bir güçlükle bu kurslara gelirdi. Şükürler olsun ki, günümüzde ise bütün ihtiyaçlarımızı karşılayan Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez sayesinde kursiyerlerimiz o kadar zevkle ve muhabbetle geliyorlar. Her konuda bize destek veren Belediye Başkanımıza ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze de teşekkür ederim” dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezleri’nin büyük bir yeri ve önemi olduğunu belirten İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil İbrahim Alkan, “Hayat boyu öğrenmede eğitim merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri’nin beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş yerel değerlere önem veren, demokratik eğitim kurumlarıdır” dedi. Kartepe ilçesinde düzenlenen kurslar hakkında bilgi veren Alkan, verdiği destek ve katkılar için Kaymakam, Belediye Başkanı ve Milli Eğitim Müdürüne tek tek teşekkür etti.

Devletin İmkanlarını Halkımızla Buluşturuyoruz

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kar-Mek kurslarında gönüllerinden geçenleri ellerinin marifetleriyle birleştiren kursiyerlerin yaptığı eserlerden oluşan sergi açılışında bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vatandaşın artık belediyeyi kendileri için çalışan paylaşan ve düşünen kurum olarak kabul ettiğini belirten Başkan Üzülmez, “Artık belediyeler, sadece belediyecilik hizmetlerini yapmakla günlerini geçirmiyorlar. Belediyeler sosyal ve kültür belediyeciliği adı altında vatandaşlarla bir olup, üzerine vazife olarak yazılmayan ne kadar hizmet varsa onu yapma gayretindedir. Bu son 13 yıldır ilçemizde, ilimizde ve ülkemizde hizmet eden bütün belediyelerde, bu şekilde artarak devam ediyor” dedi.

Devletin imkanlarını Kartepelilerle paylaştıklarını belirten Başkan Üzülmez, kadınlara ve çocuklara yönelik sundukları hizmetleri hatırlattı. Bu imkanları muhalefetin eleştiri konusu yaptığı hatırlatan Başkan Üzülmez, “Başta çocuklarımıza ve kadınlarımıza olmak üzere ilçe halkına sunduğumuz bu hizmetleri sizden kıskanan muhalefet partisi ilçe başkanı çıkıp sizlerden özür dileyene kadar onu sizlere şikayet edeceğim” dedi. Başkan Üzülmez, muhteşem çalışmaları için kursiyerler başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

İlçe protokolünün elinden kurs bitirme belgelerini alan kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği yılsonu sergisinin açılış kurdelesini de Başkan Üzülmez ilçe protokol üyeleri ile birlikte gerçekleştirdi. Sergiyi gezen ve eserleri tek tek inceleyen Başkan Üzülmez kursiyerlere, “El Emeği Göz Nuru” adını verdikleri özel satış stantlarında bu çalışmaların karşılığını maddi olarak alma imkanı bulacaklarını da hatırlattı.
Bu haber 1479 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET