18 Eylül 2018 Salı 21:29
 
  • 6,376 TL

  • 7,442 TL

  • 244,43 TL

  • 94.887

Öncekiler Sonrakiler

KARACAN ANLAŞMAYI AÇIKLADI, İŞÇİLER COŞTU

Karacan anlaşmayı açıkladı, işçiler coştu
22 Şubat 2018 Perşembe 16:42

.

Lastik İş Sendikası ile işveren arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmesinin 6. Toplantısında anlaşma sağlandı. Goodyear Fabrikası önünde binlerce işçiye seslenen Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan,  destek hizmetlerinde yıllık yüzde 25’lik zam, kadrolu çalışanlar için ise yüzde 12 oranında zam aldıklarını belirtti.


KADROLU İŞÇİYE YÜZDE 12 ZAM


Fabrika önünde toplanan yüzlerce işçi Abdullah Karacan'a sevgi gösterilerinde bulunurken Karacan, işverenle yapılan anlaşmanın ayrıntılarını işçilerle paylaştı. Karacan, 'Lastik İş Destek hizmetlerinde ilk 6 ay yüzde 14 olmak üzere, ikinci altı ayla birlikte, bir yıllık almış olduğunuz zam yüzde 25’tir. Bu tüm sosyal haklarla birlikte yüzde 40-45’lere çıkacaktır. Ramazan paketi de her iki grubumuza verilecek. Bu ilk defa oluyor. Kadrolu çalışanlarımız için  yüzde 12’ye yakın zam aldık. Üretim bölümündeki arkadaşların her birine bu sosyal haklar, zamlar dışında 10’ar bin lira para verilecek. Destekteki arkadaşlarımıza da 2 bin 500 lirası borç, 2 bin lirası hibe olmak üzere 4 bin 500 lira verilecek. ” dedi.


DESTEK HİZMETLERİNDE YÜZDE 25 ZAM

Karacan, “İlkleri gerçekleştiren bir sendikayız. Türkiye’de taşeronu ilk defa kadroya geçiren sendika biziz. 69. Yılımızı kutluyoruz. Destek bölümünde çalışan arkadaşlarımız çok uzun dönemden beri ikinci sınıf vatandaş olarak görüldü. Hiçbir sosyal hakkı olmadan, sadece asgari ücretle çalışıyordu. Bugün itibariyle Lastik İş Sendikasının bir ferdi olarak yer alıyorlar. Bu arkadaşlarımızın bugün tüm sosyal hakları artık var.  Ülkemizde geçmiş dönem hakların kaybedildiği dönemde sizlerin desteğiyle eşit iş,eşit ücrette devam ediyoruz. Bizim aldığımız zam enflasyon değerinin çok çok üstündedir. Lastik İş Destek hizmetlerinde ilk 6 ay yüzde 14 olmak üzere, ikinci altı ayla birlikte, bir yıllık almış olduğunuz zam yüzde 25’tir. Bu tüm sosyal haklarla birlikte yüzde 40-45’lere çıkacaktır. Ramazan paketi de her iki grubumuza verilecek. Bu ilk defa oluyor. Kadrolu çalışanlarımız için  yüzde 12’ye yakın zam aldık. Üretim bölümündeki arkadaşların her birine bu sosyal haklar, zamlar dışında 10’ar bin lira para verilecek. Destekteki arkadaşlarımıza da 2 bin 500 lirası borç, 2 bin lirası hibe olmak üzere 4 bin 500 lira verilecek. ” dedi.Bu haber 2035 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP’li Ali Aktepe dünya evine girdi

CHP’li Ali Aktepe dünya evine girdi

Gölcük Belediye Meclisi CHP üyesi Ali Aktepe ile Şenay Tan dünya evine girdi.

KOÜ'den önemli duyuru

KOÜ'den önemli duyuru

.

Üzülmez devreye girdi,anlaşma sağlandı

Üzülmez devreye girdi,anlaşma sağlandı

Arstaş ve Yıldız Enteğrede sözleşme tamam.

KSMMMO, Mimarlara eğitim verecek

KSMMMO, Mimarlara eğitim verecek

Kocaeli Mimarlar Odası, yeni mezun olan mimarları bilgilendirmek amacıyla KSMMMO’dan seminer talep etti.

Vali Aksoy'dan Gaziler günü mesajı

Vali Aksoy'dan Gaziler günü mesajı

.

KSO Dumlupınar Ortaokul’nda çanta ve kırtasiye dağıttılar

KSO Dumlupınar Ortaokul’nda çanta ve kırtasiye dağıttılar

Vali Aksoy ve KSO Başkanı Zeytinoğlu,miniklerle oynadılar.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET