17 Şubat 2020 Pazartesi 08:11

KARAKADILAR, ANADOLULAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Karakadılar, Anadolular derneğini ziyaret etti
15 Ocak 2019 Salı 12:01

.

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar seçim çalışmalarına aralıksız devam ederken Karakadılar’ın bugünkü durağı Anadolular Derneği oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı olan Cumhur Karakadılar ziyaretlerine devam ediyor. Karakadılar bu doğrultuda bugün Anadolular Derneği Başkanı Aydın Şentürk’ü ziyaret etti. Karakadılar’a ziyareti esnasında Kartepe İlçe Başkanı Şeref Kırmızı, SKM Başkanı Seval Akyüz, İlçe Yöneticileri Erkan Neroğlu, İshak Aydın, Kartepe Kadın Kolları Başkanı Kurtuluş Versan ve meclis üyesi aday adayı Hasan Bayrak eşlik etti.


KARTEPE’Yİ İLERİ GÖTÜRECEK KİŞİLER OLSUN

Ziyarette öncelik olarak konuşan Dernek Başkanı Aydın Şentürk, “Biz dernek olarak öncelikle hoş geldiniz diyoruz. Bizim dilek ve temennilerden başka söyleyecek bir şeyimiz yok. Bizim istiyoruz ki halkla iç içe olan, Kartepe’yi daha ileri götürecek belediyecilik istiyoruz. Geçmişten gelen son 10-15 sene içerisinde sadece orada oturan hiçbir fikir üretemeyen insanlar yönetimlerde yer aldı. Biz bundan şikayetçiyiz. Çalışacağınız arkadaşların Kartepe’yi ileriye götürecek kişilerden seçmenizi öneriyoruz” dedi.


HALK MECLİSLERİ OLACAK

Daha sonra konuşan Karakadılar ise, “5 yıl ilçe başkamnlığı yaptım ve rabbim nasip etti aday oldum. Biz şuna söz veriyoruz. Kartepeyi kartepeliler yönetecek. Mahalle başkanları muhtarların önüne geçmiş durumda. Belediye başkanı oduğumuz günfen itibaren ötekileştirme olmayacak. Halkların birliğini sağlayıp Kartepe’yi yöneteceğiz. Meclisi seçerken de bu baülamda bir meclis çalışma yapacağız. Her halkı yansıtan bir çalışma yapacağız. Halk ne isterse o olacak. Mesela bir imar çalışması yapılıyor vatandaşın haberi yok. Yardımlar yapılıyor sadece kendi istediklerine dağıtıyorlar. Ben de yardımları yapacağım ama bu yardımları muhtarlara ve kurduğumuz halk meclislerine yaptıracağım” ifadelerini kullandı.


GERÇEKTEN VENEDİK YAPACAĞIZ
Açıklamasının devamında projelerini anlatmaya devam eden Karakadılar, “Şimdi bir toplantı yapıyorlar oturup akşam yemeği yiyorlar. Bizim yapacağımız toplantılar hiçbirisi yemekli olmayacak. İnsanlar yemeğe dalıyor. O ara çıkıyor belediye başkanları konuşuyor. Hiçbir verim çıkmıyor. En fazla 2-3 kişi söz alıyor sonra eve gidiyor. Sonra karar çıkmıyor. Turizmle ilgili, kadınlarla, çocuklarla, gençlerle ilgili çalışmalarımız var.
Her mahalleye kreş açacağız. Bunları da atanamayan öğretmenlerden seçip yapacağız. Çocuklarımız okula ücretsiz gidecek. Toplu taşıma araçlarına ücretsiz binecek çocuklarımız. Sezonluk kartlarını yükleyeceğiz. Hem otobüsçü kazanacak hem de öğrencilerimiz ücretsiz binebilecek. Hüseyin Üzülmez göreve ilk geldiğinde burayı Singapur yapacağım demişti sonra ilk yağmurda burası Venedik oldu. Biz gerçekten Venedik yapacağız burayı. Bataklıklarımızı temizleyip oralarda gondol turizmi yapacağız” şeklinde konuştu.
Bu haber 512 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türk Ocaklarında Corona Virüsü konferansı

Türk Ocaklarında Corona Virüsü konferansı

Türk ocaklarında bu haftaki Ocakbaşı sohbetinin konusu Corona virüsü oldu.

Başkan Hürriyet’ten Elazığ depremi gönüllülerine teşekkür

Başkan Hürriyet’ten Elazığ depremi gönüllülerine teşekkür

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Elazığ’da gerçekleşen deprem sonrasında İzmit’te başlatılan yardım kampanyasında İzmit halkının getirdiği yardım malzemelerinin kolileme ve tasnifleme işlemlerinde gönüllü olarak çalışan vatandaşlarla bir araya gelerek teşekkürlerini sundu.

A'dan Z'ye bizim hayatımızı hiçe saymışlar

A'dan Z'ye bizim hayatımızı hiçe saymışlar

İşte halk sağlığını tehlikeye atan firmalar

KOTO’nun ‘Yeni Üye Bilgilendirme Eğitimi’ne yoğun ilgi

KOTO’nun ‘Yeni Üye Bilgilendirme Eğitimi’ne yoğun ilgi

Eğitimlerde KOTO üyesi olmanın ayrıcalıkları anlatılırken, ticarete dair altın değerinde öneriler de sunuluyor

Gelecek GTÜ’de, Gençlik Geleceğin peşinde

Gelecek GTÜ’de, Gençlik Geleceğin peşinde

41 Genç, 41 Gelecek Gençlik Projesi 2020 kapsamında GTÜ’ de liseli öğrenciler bilim ve teknoloji ışığında eğitim ve öğrenimlerinde farklı bir pencere açtılar.

Sevgililer Günü’ne özel

Sevgililer Günü’ne özel

İzmit Belediyesi, Sevgililer Günü’ne özel bir program hazırladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ