05 Nisan 2020 Pazar 04:05

KARAKADILAR, KADINLARLA İLGİLİ PROJELERİNİ AÇIKLADI

Karakadılar, kadınlarla ilgili projelerini açıkladı
24 Ocak 2019 Perşembe 11:41

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, kadınlarla ilgili projelerini açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar, yayınladığı projeyle kadınlara ne derece önem verdiğini gösterdi. Karakadılar yaptığı açıklamada, “Mahallelerimizde açacağımız hem meslek edindirme hem de sosyal dayanışma kurslarıyla kadınlarımız ürettikleri ürünleri belediyemizin kooperatifleri ve kuracağımız stantlarda satarak ev ekonomisine katkı sunmalarını sağlayacağız.

Kartepe’de hayata geçireceğimiz KÖYPARK projesi ile İstanbul’dan günübirlik turlar düzenlenerek kadınlarımızın ürettikleri her şeyi ‘Üret Kartepe Kadın Emeği’ markası adı altında tüketici ile buluşturacağız. Böylelikle kadınlarımız hem ev ekonomisine katkı sağlayacak hem de sosyal aktivitelere katılmış olacaklar. Kurslarımıza gelen kadınlarımızın yaşının, eğitim durumunun, siyasi düşüncesinin bir önemi olmayacak” dedi

KADININ ÖZGÜR OLMASINI İSTİYORSAK
Karakadılar açıklamasını, “Aynı zamanda birkaç kadın bir araya gelerek yapacakları işler için belediyemizden destek alacaklar. Biliyorsunuz ki bölgemiz turizm bölgesi. Köy kahvaltı evleri, organik beslenme evleri, gözleme evleri gibi açmak istedikleri yerlerde belediyemiz tüm imkanları sağlayacaktır. Bizim tek amacımız kadınlarımızın üreterek güçlü olması. Kadınlarımız isteyince her zorluğun aşılacağını, kadının kimseye bağımlı olmadan da ayaklarının üstünde durabildiğini herkese gösteriyor. Kadının özgür olmasını istiyorsak kadınların üretmesi ve hayatta ben de varım demesi gerekiyor” ifadeleriyle sonlandırdı.
Bu haber 669 defa okundu

DİĞER HABERLER

TEM bağlantıları kapatıldı

TEM bağlantıları kapatıldı

Kocaeli'ne giriş çıkış yasak

Evde Kal Türkiye

Evde Kal Türkiye

Koronavirüs can almaya devam ediyor

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

glütensiz ürenlere kolay ulaşacaklar

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesine aykırı davranan 20 yaş altındaki gençlere ceza kesti.

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kocaeli'ye giriş çıkış yasak

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların maske kullanma zorunluluğu getirdi. Bu sabah itibariyle başlayan yasağın ardından Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara 25 bin adet maske dağıttı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ