kbb 15 temmuz
bil anakolej
13 Temmuz 2020 Pazartesi 13:46

KARAKADILAR SEÇİM BEYANNAMESİNİ BİNLERCE KİŞİYLE AÇIKLADI

Karakadılar seçim beyannamesini binlerce kişiyle açıkladı
10 Mart 2019 Pazar 16:16

.

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar Kartepe Hergeleci İbrahim Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programda seçim beyannamesini açıklayarak, meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı. Düzenlenen toplantıya binlerce Kartepeli vatandaş katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar Kartepe Hergeleci İbrahim Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programda seçim beyannamesini açıkladı. Düzenlenen programa CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Milletvekili Haydar Akar, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Kartepe İlçe Başkanı Şeref Kırmızı, İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, ilçe yönetimi, il yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Programda spor salonu içerisindeki yer alan koltuklarda yalnızca Türkiye bayrakları yer aldı. Ayrıca salonda Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman’ın da büyük bir afişi asıldı. Seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından Millet İttifakı’nın Kartepe İlçe Belediye Meclis üyeleri kamuoyuna tanıtıldı.AK PARTİ SAHADA İKAZ ALIYOR
Programda ilk söz alan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Ben de 25 yıllık Kartepeliyim. Kartepe’de çıkıp dolaşabileceğimiz bir çarşımız yok. Anadolu’nun çoğu yerinde böyle bir yer yok. 100 bin nüfusu olan bir ilçede çarşı yok. Millet İttifakı bayraktan, atadan doğan bir ittifaktır. Biz öz mü öz bu milletin neferleriyiz. Cumhur Karakadılar Balaban’lıdır. Bütün sülalesi benim arkadaşımdır. Sahada AK Parti çok ciddi bir ikaz alıyor. Önümüzdeki 20 gün boyunca daha da çok çalışacağız ve bunu sandıklara yansıtacağız” sözlerini kullandı.
 
ÇÜNKÜ ADAYLARINA GÜVENMİYORLAR
Sonrasında kürsüye gelen CHP Milletvekili Haydar Akar, “Kartepe 10 beldenin birleşmesinden oldu. Bütün Kartepe burada. Şimdi AK Parti Belediye Başkan Adayı buradaki beldelerin isimlerini sayamaz. Kartepe’yi uzun süre Kartepeli olmayanlar yönetti. İlçe olduk ama hastanemiz yok, adalet sarayımız yok. Kartepe’yi Kocaeli’nin turizm başkenti yapacağız. İlçemizde yer alan seçim afişlerine bakıyoruz. Hepsinde Recep Tayyip Erdoğan’ın afişleri yer alıyor. Çünkü adaylarına güvenemiyorlar” diye konuştu.
 
KARAKADILAR VATANA BORCUNU ÖDEYECEK
Ardından konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Birileri bu ittifaka zillet ittifakı diyor. Yani aşağılık ittifak diyor. Bu insanların gözlerinin önünde terör örgütünü Habur Sınırı’ndan geçirenler aşağılıktır. Bu ülkede satıla satıla sıra tank palet fabrikasına bile geldi. Bu vatan hainliğidir. Bu vatanın fabrikalarının satılmasını istemiyorsak, bereketli topraklarının tekrar ürünlerle coşmasını istiyorsak Millet İttifakı seçimi kazanmalıdır. Cumhur Karakadılar halka hizmetin hakka hizmet olduğu bilen bir adamdır. Cumhur Karakadılar bundan sonra vatana ve millete borcunu ödeyecektir. Kartepe’de belediye başkanlığını almak demek vatanın bir parçasında zafer elde etmek demektir” dedi.
 
GÜZEL PROJELERE İMZA ATACAĞIZ
Özkoç’un ardından konuşan Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman konuşmasında, “Kartepe bizim için değişimin başlangıç noktalarından biri olacak. Cumhur, başkanla birlikte sokak sokak gezdik. Cumhur başkanla birlikte çok güzel projelere imza atacağız” ifadelerine yer verdi.
 
HIZLICA ÇÖZÜM ÜRETME
Ardından konuşan CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, “Hem emek, hem gönül verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi adına Kartepe Belediye Başkan adayıyım. Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu durum, hem Global hem de yerel çerçevede gerek ekonomik, gerek sosyolojik, gerekse ekolojik olarak da adeta adım adım geriye götürülmektedir. Bize düşen görev, burada projelerimizle, uygulamalarımızla öncelikle Kartepe olmak üzere hızlı şekilde ilerlemek için harekete geçmek ve çözüm üretmektir. Her türlü projelerimiz ile Kartepe’nin gelişimi için canla başla çalışacağız” sözlerini kullandı. 
 
KARTEPE’DE 55 YIL GEÇİRDİM
“55 yaşındayım ve bu 55 yılın tamamını Kartepe’de geçirdim” diyen Karakadılar, “Kartepe’nin her bir metrekaresini biliyorum. Ağacını tanımadığın ormanı yönetemezsin. Sorunları biliyoruz, nasıl çözeceğimizi de biliyoruz Kartepe’nin sorunlarını bilerek aday oldum. Bu sorunları nasıl çözeceğimizi biliyoruz. Biz yenileme ve değişimin kaçınılmaz olduğunu bildiğimiz için, yapılmayanları yapmak, eksik kalanları tamamlamak için buradayız. Biz İlçe halkımızın, daha üretken, daha demokratik, daha özgür, daha çoğulcu, daha sosyal olması için buradayız” şeklinde konuştu.
 
HALKIN BAŞKANI, HALKIN MECLİSİ
Belediye meclis üyesi adaylarına dair de değerlendirmelerde bulunan Cumhur Karakadılar, “İlçe örgütümüz ile birlikte belediye meclis üyesi aday listemizi hazırlarken herkes tarafından kabul ve onay görecek bir liste oluşturacağız dedim. Listemizi açıkladık. Sloganımız ‘Halkın Başkanı, Halkın Meclisi’ listelerimizle ilgili gelen yorumlar bunu başardığımızı gösterdi. Kartepe’nin her kesimini ifade eden, Kartepe’nin dokusuna uygun, Kartepe’nin tarım hayvancılık turizm kimliğini ve geleceğini ön plana çıkaran her türlü iş kolunu kucaklayan genç ve kadın dengesini koruyan, listemizin beğenilmesinden son derece mutluyuz” dedi.
 
GÜZEL GÜNLERİ HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ
Karakadılar sözlerini, “İnsan onuruna yakışır şekilde hep beraber çalışacağız. Kol kola birlikte yöneteceğiz. Halkça paylaşan, hesap veren ve şeffaf bir Belediye vaat ediyorum. O yüzden harcadığımız her kuruşun hesabını vereceğiz. İşsizliği, yoksulluğu yenen, üreten ve istihdamı destekleyen bir Belediye olacağız. Doğaya ihanet etmeyen yenilikçi, akıllı kent belediyesi olacağız. Nefes alan, sosyal adaleti sağlayan, kültür ve sanatı geliştiren, mutlu bir Kartepe yaratacağız. 31 Mart gecesi gözler  Kartepe’de olacak. Güzel günleri güneşli günleri sizlerin gayreti ile kimsesizlerin kimsesi olduğumuzu unutmayarak kuracağız” ifadeleriyle sonlandırdı.
 
CHP KARTEPE BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI
Özlem Çankaya, Sabri Soyer, Alper Gümrük, Hasan Bayrak, Yakup Kalmuk, Fedai Yazıcı, Ayhan Salhan, Tugay Adak, Ayla Demir, Kubilay Işık, Murat İskenderoğlu, Hasan Çatan
Cengiz Erhan, Hamit Can Şirin, Özkan Topuz, Davut Demir, Savaş Şapak, Osman Bakar, Bülent Şahin, Fikret Merttürk, Nazmiye Yılmaz, Tamer Kösemen, Hülya Korkmaz, Funda Tüysüz, Yusuf Adıgüzel, Şükrü Selçuk, Gökhan Gül, Cengiz Adıgüzel.
 
 
İŞTE KARAKADILARIN PROJELERİ
 
GÜLER YÜZLÜ BELEDİYECİLİK
Belediyemizin girişinden en üst birimlerine kadar her birimde temel ilkemiz, haklımızın huzuru memnuniyetidir.  Kapıdaki güvenlik görevlisinden belediye başkanına kadar, herkes güler yüzü ile sizlere hizmet edecektir.
 
KOLAY ULAŞILABİLİRLİK
Güler yüzlü ve insan odaklı belediyecilik anlayışımız gereği olarak, her vatandaşın başkana ve yönetim kademesine doğrudan ulaşabileceği bir mekanizma oluşturulacaktır.  Hem sanal, hem de yüz yüze iletişim sağlanacaktır.  Belirli kişilerin kısıtlı zamanlarda yetkililere ulaşmasından ziyade, haftanın her günü nöbetçi yönetici uygulamasına geçilecektir.
 
ÇALIŞAN VE ÜRETEN BELEDİYECİLİK
Belediyemizin amacı, etkin bir şekilde çalışarak kentimizi daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu amacı gerçekleştirmek için üreten, çalışan ve projeler oluşturan, vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyen ve bu doğrultuda çözümler üreten uzmanlar ekibi kurulacaktır. Dayanışmacı bir anlayış ile üreteceğiz ve hakça paylaşacağız. Belediyemize hazırladığımız projelerle zarar eden değil kar eden ve bu karı Kartepe’de yaşayan halkımızla paylaşan haline getireceğiz. Bundan kastımız belediyenin karını, ulaşım, su fiyatları ve belediye harçlarını ucuzlatarak siz değerli halkımızla paylaşacağız.
 
GERÇEKÇİ KENT ETÜDÜ
Kentimizin sosyal, kültürel ve fiziksel etüdü yapılarak gereksinimler doğrultusunda hareket edilecektir. Böylece kaynak israfı yapılmayacaktır. Kentin envanterini çıkaracak olan bu çalışma aynı zamanda stratejik planımızın da temelini oluşturacaktır.Kapalı Pazar olmayan bölgelerimize Pazar alanı yapılacak.
 
ETKİLİ STRATEJİK PLAN
Gerçekçi verilere dayandırılarak tarafımızdan hazırlanacak stratejik plan, kâğıt üzerinde kalmayacak, bizim yol haritamız olacaktır. Bu stratejik plan halk ve kent gerçeklerinden uzak olmayacak, Kartepeliler ile birlikte bilimsel yöntemler ışığında hazırlanacaktır. Stratejik plan aynı zamanda yapacaklarımızın bir taahhütnamesi olacaktır.
 
SOĞUK HAVA DEPOLARI
Kartepe, tarıma elverişli en güzel arazilerine, en çalışkan ve üretken çiftçisine sahiptir. Bu doğrultuda belediyemiz tarafından kurulacak olan soğuk hava depoları sayesinde çiftçimizin depo çilesi sona erdirilip, kaliteli ürün yetiştirilmesi ve satılması sağlanarak çiftçilerimizin daha iyi kazanç elde edilmesi sağlanacaktır.
 
KENT DÜZENLEMELERİ
Kent düzenlemelerinde temel ölçütümüz çevre değerleridir. Modern kent planlamacılığının ilkeleri doğrultusunda yapılacak düzenlemelerden doğan değer artışları hakça bölüşülecektir. Bu adaletli süreç; hak sahibinin yerinde korunması ilkesi ile desteklenecektir.
 
KALİTELİ EĞİTİM SÜRECİ
Belediyemiz tarafından kurulacak bir Eğitim Enstitüsü ile okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm öğretim kademelerinde hem destekleyici hem de geliştirici hizmetler verilecektir. Nitelikli eğitimin kentimizde oluşması için Eğitim Danışmanları (Eğitim Koçluğu) birimi oluşturulacaktır. Böylece hem atanamayan öğretmenler için bir istihdam olanağı oluşacak hem de pedagojik formasyonu olan uzmanlar, aileler ve öğrenciler birlikte nitelikli eğitim süreci oluşturacaklardır. Çocukların özellikle bilime karşı merak duymalarını sağlamak için bilim merkezi kurulması. 10 Beldeye labaratuarlar (Kimya Fizik Makine vb.) uzman Kadro oluşturularak çocuklara ilgi duydukları alanlarda eğitimlerin verilmesi hedeflenmektedir..
 
KREŞ ANAOKULU SORUNU
Belediye ye bağlı belli mahallelerde kreş açılması.. Ataması yapılmayan öğretmenlere iş imkanı sağlayacağız.
 
KALİTELİ YAŞAM MERKEZİ
Yaşlılarımızın hayatına konfor katmak, engellilerimize rehabilitasyon imkanı sağlamak için ‘Kaliteli Yaşam Merkezi’ kurulacak. Kaliteli Yaşam Merkezi ile amacımız, toplumumuzdaki dezavantajlı gruplara, sahip çıkarak yaşamlarına kolaylık ve değer katmak, bakımları ile ilgilenen ailelerine de gün boyunca sosyalleşme ve dinlenme imkanı sunacağız.
 
İSTİHDAM YARATMA KAPASİTESİ
Belediyemizin emek ve iş piyasasının gereksinimleri doğrultusunda açacağı istihdama dönük meslek edindirme kursları işlevsel olarak uygulanacaktır. Belediye bünyesinde kentin çeşitli yerlerinde açılacak olan İstihdam Araştırma ve İşe Yerleştirme Ofisleri (İYO), Kartepeli gençler ile emek piyasası arasında bir köprü görevi üstlenecektir. Bu ofisler sadece iş bulma amaçlı değil aynı zamanda eğitim ve meslek alanlarındaki kazanımların kariyere etkisi konusunda danışmanlık yapacaktır.
 
TARIM VE ÜRETİM
Tarıma elverişli Kartepe'de mevcut tarlaların tekrar kazandırılması. Tarıma elverişli alanların tespit edilerek toprak analizlerinin yapıldıktan sonra çeşitli meyve ve sebzelerin üretimini mülk sahibiyle veya belediye kanalıyla kiralanıp 3.cü şahıslar üzerinden üretim yaptırmak Belediye ye bağlı bir kooperatif kurulup önce iç piyasaya daha sonra yurtdışına direk üreticiden satış hedeflenmektedir. Böylelikle kadınların ve gençlerin işsizlik sorununa da çözüm bulacağız.
 
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
Bölgemizin en büyük sorunu olan uyuşturucu ile mücadele için rehabilitasyon merkezleri kurularak sokakta olumsuz koşul ve ortamlarda risk altında çocuklara ve gençlere bu ortamlardan uzaklaştırıp, mesleki, sportif milli ve manevi değerler konusunda yapılacak eğitimler ile rehabilitesini ve korunmasını sağlayarak ailelerine ve topluma kazandıracağız.
 
KÖY PARK
Oba çadırı, köy pazarı, köy kahvesi, köy evi, yürüyüş yolları, yöresel yiyecek ve el sanatları satış alanı, hobi bahçeleri, çocuk oyun alanları ve çeşitli kanatlı hayvanlar ve midilliler olacak. Apartmanda yaşayan çocuklara köy hayatını sebze mevya yetiştirilmesi ağaçların tanıtılması hayvan bakımı öğretilmesi üretim ve tarımın önemini aşılayacağız.
 
SANAYİNİN GELİŞTİRİLMESİ
Sanayi ve Turizmde Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Projesi
Öncelikle projenin bölgesel endüstrinin insan kaynağı alt yapısına, dolayısıyla kısa ve orta vadede yerel ekonomiye katkıda bulunması hedeflenmektedir. Bu bağlamda, projeden beklenen faydaları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:
Kartepe’de mevcut olmayan ve bölge sanayiinin en önemli ihtiyaçlarından birini karşılamaya yönelik bir Endüstriyel Otomasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin firmaların hizmetine sunacağız. İnsan kaynağının eğitilmesi ve uygulama konusunda danışmanlık yoluyla hem firma çalışanlarına kalifiye kazandırılması, hem de üretimde kalite ve verimliliğin artırılması sağlayacağız. Üretimde verimliliğin artmasıyla bölgedeki firmaların rekabet edebilirliğinin yükseltilmesi ve bölgesel kalkınmaya destek olunması, Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği ile bir tarafta yaratıcı proje sahiplerini diğer tarafta onlarla işbirliği yapabilecek sanayi kuruluşlarını, üniversiteleri ve fon kaynaklarını bir araya getirerek yenilikçi projelerin ticarileşmesinin, ürüne, patente, yatırıma ve ihracata dönüşmesinin sağlanması. Projenin hedef grupları; Kartepe İzmit ve Gebze ilçelerinde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ve Ar-Ge değeri taşıyan yenilikçi projelere sahip kişi ve kurumlardır.
 
ESNAFIN SIKINTILARI
Bölgemizdeki işsizliğin azaltılması bölge refahını yükseltebilmek için Kartepe sınırları içinde bulunan imalathane küçük esnaf ve orta ölçekli fabrikalarla görüşülerek istihdam sağlamaları kaydıyla projelerini geliştirip destekleyeceğiz.
 
EVDE İŞGÜCÜ OLUŞTURMAK
Çocuk veya yaşlı bakmakla yükümlü olup evden ayrılamayan özellikle kadınlarımızın Kartepe markalı ürünleri ( gıda, süs, elişi vb ) ürettirip belediye sınırları içerisindeki market ve mağazalarda standlar oluşturularak gelir elde edilmesi sağlayacağız.
Bölgemizde bulunan eğitim veren (karmek) kurslarında meslek öğrenen bayanlarımıza atölyeler kurup kadınlarımızın  ev ekonomisine katkı yapmalarını sağlayacağız.
Kadınların ürettikleriyle ekonomiye katkıları büyüyecek.‬
 
KÜLTÜR VE SANAT
Belediyemizin önceliği kültürel alt yapısı güçlü olan kentimizi, dünya ölçeğinde bir sanat ve kültür merkezi haline getirmektir. Bu amaçla belediyemiz tarafından Sanat Akademisi ve Kent Kütüphaneleri kurulacaktır. Bu kütüphaneler ve Sanat Akademisi çocuklara ve yetişkinlere ayrı eğitimler vererek tüm Kartepelilerin hizmetinde olacaktır.
 
 TURİZM VE TANITIM
Samanlı dağlarının tek elden alınıp halka açılması.
Bölgemiz coğrafi yapısından dolayı dünyanın en güzel ormanları ve akarsularına sahiptir. Bu ormanlarda tracking kamping kayak ve mesire alanlarının çok rahat ve masrafsız şekilde kullanıma açılıp bölge halkına ve ekonomisine katkı sağlayacağız.
Avrupa birliği projeleri hazırlayıp, bu pastadan en büyük payın alınması sağlanacaktır. Bu Avrupa birliği projeleri kapsamında gelecek olan turistlerin ulaşım, rehberlik ve konaklama hizmetleri, kurulacak olan otel ve turizm merkezinden sağlanacaktır. Yurt dışında da tanıtım yapılabilmesi için belediye tarafından belgeseller hazırlatılacaktır.
 
SPOR HİZMETLERİ
Kartepelilerin spor yapabilmeleri ve sağlıklı yaşam ilkelerini hayata geçirebilmeleri, sportif kültür edinebilmeleri ve amatör bir spor dalı ile uğraşabilmeleri için, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) mezunlarından destek alacağız. Beden Eğitimi Öğretmenliği’nden mezun uzmanların istihdam edileceği, Spor ve Sağlıklı Yaşam Danışmanları birimi kurulacaktır.
 
MUHTARLAR KONSEYİ
180 Yıllık Muhtarlık Kurumu ile yakın ilişkiler kuracağız. Muhtar dostu belediye anlayışı ile mahalle muhtarlarımızın kendi aralarında seçeceği üyelerden oluşan bir Muhtarlar Konseyi ile yönetim kararlarımızı paylaşacağız. Kent-Bölge ve Muhtarlar Konseylerinin en temel görevi, belediyemizi denetlemek olacaktır. Böylelikle şeffaf belediyeciliği sözde değil, özde gerçekleştirmiş olacağız.
 
HESAPVEREBİLİRLİK VE SAYDAMLIK
Belediyemizin temel ilkelerinden biri hesapverebilirlik ve saydamlıktır. Bu doğrultuda hem başkan hem de yönetim kademesi mal varlıklarını, göreve başladıkları ilk gün açıklayacaklar ve her yıl güncelleyeceklerdir. Kartepe Belediye Meclisi toplantıları, belediyemizin internet sayfasından canlı yayınlanacak, böylece tüm halkımızın belediye çalışmalarını hem izleme hem de denetleme olanağı oluşturulacaktır.
 
ENGELLİLER KURUMU
Belediyemizde kurulacak engelliler kurumu ile kentimizde yaşayan engelli bireylerin desteklenmesi ve sosyal yaşama etkin katılarak üretim-emek ilişkisinde kazanç sağlamalarına dönük uygulamalar yapılacaktır. Belediyemiz engelli dostu bir belediye olacaktır. Engelli bireylerin belirli altyapı ve belediye hizmetlerine ücretsiz erişimi sağlanacaktır.
 
YAŞLI DOSTU BELEDİYE
Belediyemiz yaşlı vatandaşlarımıza ayrı bir önem vereceğiz. Bu amaçla kurulacak telefon hattı ile hizmet doğrudan yaşlılarımızın ayağına götürülecektir. Günlük hayatta belirli şeyleri yapmak için desteğe ihtiyacı olan veya gözetim altında bulunmaları gereken 65 yaş üzeri (veya iş göremez ) yaşlılara destek sağlanacaktır.  Bütün bu çalışmalar ışığında Kartepemiz ayrıcalıklı, yaşanabilir, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında ilerleyen bir kent olacaktır.
 
KÖY TÜZEL KİŞİLİKLERİNİN TEKRAR KAZANDIRILMASI
Köy tüzel kişiliklerinin kapandığından dolayı yerleşik alanlarda hayvancılık ve meyvacılık yok olmak üzerdir. Projelerimizle bunları tekrar hayata geçirip belde  ülke ekonomisine katkı sunacağız.
 
ÇEVRE PROJELERİ
Belediye’ye ait tüm araçların elektrikli olması hedeflenerek en az 3 yıl içerisinde bunun dönüşümünü sağlamak. Yapılacak tüm ihale şartnamelerinde de elektrikli araçların kullanımını zorunlu tutacağız. Elektriğini kendi üreten, suyunu devir daim ederek kullanılan ve sıfır atık üreten Türkiye’nin ilk Ekolojik Binası Projesi. Yeni yapılan binalarda kendi elektriğini  üreten mavi su, gri su tanklarının kullanıldığı ve sıfır atık üreten binalar için plan notlarıyla düzenlenilerek artı imar hakları tesis edeceğiz.
Her sokağa 100 ağaç projesi ve Kartepe İlçe ormanı projesi. Geri dönüşümü evlerden başlayarak Belediyemize maddi girdi sağlamak.. Dereler ıslah edilerek turizme kazandırmak için göletler, yürüyüş parkurları, köprüler, banklar, ışıklandırmalar, bisiklet yolları, derenin tabanı ve etrafı doğal taş elemanları ile kaplayacağız.
 
KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİ
Her mahalleye 7/24 açık Kütüphane Projesi. Kartepe Kent Müzesi Bu projede çocuklara eski mahalle oyunlarının öğretilmesi, trafik eğitimlerinin verilmesi ve temel gelişimlerine katkı verici temaların oluşturacağız.
 
SAPANCA GÖLÜ PROJESİ
Etrafı temizlenerek yürüyüş yolları ve bisiklet yolları yapacağız. Sapanca Gölüne insan girişine engel olunarak kuş cenneti yapacağız.
 
KANAL PROJESİ
Kanalın etrafı temizlenilerek yürüyüş yolu yapılıp ve balık turizmine açacağız.
 
HALK MECLİSLERİ
Her mahalleden güven algısı yüksek kişiler tarafından; siyasi görüşünden bağımsız, içinde özellikle gençlerin ve kadınların bulunduğu ‘Halk Meclisleri’ oluşturacağız. Mahallemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini tartışacağız. Ve meclis gündemine getireceğiz.
Bütün Kartepelilere sözümdür "HALK MECLİSLERİNDEN geçmeyen hiç bir kararın altına imza atmayacağım".
Her 3 ayda bir halk meclisi ve belediye başkanı ile birlikte toplanacak. Yapılacak ve yapılması gerekenler halk ile birlikte karar vereceğiz.
 
YENİDEN YÖNETİM PROJELERİ
Kartepe Senatosu Projesi: Bu projede yolu Kartepe’den geçmiş, her alanda başarılı insanları ilçenin yönetiminde aktif olarak değerlendirmek. Belediye Meclisinde aktif danışma alanı olarak çalıştırmak. Buradan gelecek önerileri Meclis gündemine taşımak. Her mahalleye mesleki eğitim kursu projesi.
YAZILIM KENT
Hayatımızın her alanında yer alan bilişim teknolojisinde robotik kodlama ve gömülü sistemler gibi Yazılım programlarını 11-23 yaş arası gençlerimize öğreteceğiz. Böylece Kartepe’yi tasarlayan dönüştüren ve sanayiye destek olacak olan geleceğin yazılımcı gençleri Yazılım Kent ile Kartepe de yetişecek.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Yönetime geldiğimizde ilk iş olarak Kartepenin "Kentsel Dönüşüm Master Planını" hazırlayacağız. Bu plan ile mahalle mahalle mahallelerdeki halk meclisleri ile birlikte  dönüşüm senaryosunu kurgulayacağız. Beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili Halkımızı bilgilendireceğiz. Marmara depreminde yorulmuş riskli binaların tespitini yapacağız. Doğru dönüşüm planı ile hem oturduğumuz binalar depreme dayanıklı hale gelecek hem de estetik anlamda daha güzel yapılar ortaya çıkacak.
Tüm bu saydığım projelerden görebileceğiniz üzere, bu kenti hep beraber yöneteceğiz. Kartepe sokaklarında, caddelerinde, “beni eleştirecekler” korkusundan dolayı gezemeyen, dolaşamayan bir başkan olmayacağım. Geçmişte ve bugün nasıl aranızda geziyorsam, aynı şekilde içinizden biri olan bir başkan olacağım

Bu haber 1063 defa okundu

DİĞER HABERLER

Altın yeniden yükselişte

Altın yeniden yükselişte

Altın, Dolar, Euro'da son durum ne?

Kadınlara özel spor etkinliği

Kadınlara özel spor etkinliği

İzmit belediyesi Yahyakaptan’da düzenlediği spor etkinliklerine devam ediyor

Evinizden çıkmadan Kerpe Sahili’ni canlı görebileceksiniz

Evinizden çıkmadan Kerpe Sahili’ni canlı görebileceksiniz

Büyükşehir kerpe Sahili’ni görecek şekilde kamera konumlandırdı

Toyota Plaza Kocaeli Kaya, Citycoco’nun Bayisi Oldu!

Toyota Plaza Kocaeli Kaya, Citycoco’nun Bayisi Oldu!

Toyota Plaza Kocaeli Kaya’dan Bir İlk Daha!

Harikalar Sahili’nde Yeni Düzenlemeler

Harikalar Sahili’nde Yeni Düzenlemeler

Harikalar Sahili’nde eksikler giderildi

Zekai Kahyaoğlu'nun acı günü

Zekai Kahyaoğlu'nun  acı günü

Kahyaoğlu'nun Koronavirüs tedavisi gören annesi Lütfiye Kahyaoğlu hayatını kaybetti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ