17 Ağustos 2018 Cuma 14:28
 
  • 6,118 TL

  • 6,998 TL

  • 234,17 TL

  • 85.994

Öncekiler Sonrakiler

KARAOSMANOĞLU, ÇAY DAVETİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Karaosmanoğlu, çay davetini geri çevirmedi
30 Kasım 2017 Perşembe 11:33

Başkan Karaosmanoğlu, Gölcük Yeni Mahalle 288. sokakta oturan Kemal Gültekin’in evine konuk oldu. Evine asmak için bayrak isteyen Gültekin’in ricası da hemen yerine getirildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, iki yıl önce Gölcük’e taşınan ve Yeni Mahalle 288. Sokakta yaşayan Kemal Gültekin’in çay davetini kırmayarak evine konuk oldu. Samimi ve sıcak geçen görüşmede Gültekin’e nazik davetleri için teşekkür eden Karaosmanoğlu, aile fertleriyle de yakından ilgilendi. Kocaeli’yi ve Gölcük’ü çok sevdiğini dile getiren Gültekin, evine asmak için istediği şanlı Türk bayrağı ricası da başkanlar tarafından anında yerine getirildi.

 

“BAYRAĞIMIZA OLAN SEVGİSİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUM”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp’in de hazır bulunduğu ziyarette bugün bütün dünyanın gözü Türkiye’de olduğunu söyleyen Karaosmanoğlu, “Türk milleti ülkesine, vatanına ve demokrasisine nasıl sahip çıktığını tüm dünyaya her daim göstermiştir. İşte Kemal Gültekin beyefendi de zalimlere karşı dik ve kararlı duran bu ferasetli halkımızın bir ferdidir. Örnek duruşu ve şanlı bayrağımıza karşı olan bu sevgisini takdirle karşılıyorum” dedi.

 

“HAMDOLSUN Kİ MİLLETİMİZ İRADESİNİ ORTAYA KOYDU”

Kemal Gültekin’in arzu ettiği büyük Türk bayrağını tedarik eden AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp’le birlikte hatıra fotoğrafı çektiren ve ziyaret sonrası bir açıklama yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Milletimiz devletinin ve Cumhurbaşkanının arkasında olduğunu şanlı bir şekilde 15 Temmuz’da dosta düşmana bütün dünyaya ilan etmiştir. Tarih milletimizin fedakârlıklarını ve o günlerde tuttuğu demokrasi nöbetlerini yazacaktır. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadığımız o kanlı darbe teşebbüsü başarılı olsaydı, Allah muhafaza karanlık ve tutsak bir sabaha uyanabilirdik. Hamdolsun ki milletimiz iradesini ortaya koydu, vatansever emniyet güçlerimizle birlikte FETÖ Terör Örgütü’ne ve Batı’daki destekçilerine unutamayacağı bir ders verdi. Milletimiz, vatanın bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya bir kez daha ispatladı” ifadelerini sarf etti.

 

“2023 VE 2071 HEDEFLERİNE DOĞRU KOŞMALIYIZ “

FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe teşebbüsü sonrası halkımızın 15 Temmuz gecesi şanlı bir direniş gerçekleştirdiğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çünkü yedi düvelin gözü bu topraklar üzerinde asırlardır bitmek tükenmek bilmeyen planları var. Küresel ve bölgesel kazanların kaynatıldığı bugün, her zamankinden daha çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Milletçe birbirimize daha çok kenetlenip, 15 Temmuz gecesinin ruhuyla 2023 ve 2071 hedeflerine doğru koşmalıyız” diye konuştu.

 

“ŞEHİTLERİMİZİN VE GAZİLERİMİZİN FEDAKÂRLIKLARI SAYESİNDEDİR”

Ülkemizin tam bağımsız olarak yoluna devam etmesi için tarih her döneminde olmak üzere bugün dahi şehit olan kardeşlerimizden ve kahraman gazilerimizden bir kez daha Allah razı olsun diyen Karaosmanoğlu, “Bugün başımız dik, kendi bayrağımızın gölgesi altında yaşıyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesindedir. Şehit ve gazilerimizi unutmadık, unutmayacağız. Milletimiz bütün dünyaya demokrasi ve tam bağımsızlık dersi vermektedir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 982 defa okundu

DİĞER HABERLER

İMO'dan kamu spotu

İMO'dan kamu spotu

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin yıldönümü nedeniyle bir kamu spotu hazırladı.

Tuğgeneral Kazım Dalkıran’dan veda ziyareti

Tuğgeneral Kazım Dalkıran’dan veda ziyareti

Başkan Karaosmanoğlu, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran’ı makamında ağırladı.

Kurban pazarı ilaçlandı

Kurban pazarı ilaçlandı

Büyükşehir tarafından kurban pazarlarına yönelik ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor

'Birçok İnsanda Travmaya Neden Oldu'

'Birçok İnsanda Travmaya Neden Oldu'

Yaklaşık 19 yıl önce meydana gelen büyük bir can ve mal kaybına yol açarak insanlarda büyük travmalara neden olan 17 Ağustos depremi ile ilgili yapılan çalışmalarda birçok insanda travma sonrası stres bozukluğu ve depresyon belirtileri gözlendiğini söyleyen Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden Uzman Psikolog Nesligül Nihal Olgun, 17 ağustos depreminin Türkiye tarihi içerisinde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.

Deprem şehitleri anıldı

Deprem şehitleri anıldı

Marmara Depremi'nin 19'uncu yıldönümünde, depremin merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde tören düzenlendi.

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde yaşamlarını yitirenler anıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ