16 Kasım 2018 Cuma 22:02
 
  • 5,341 TL

  • 6,102 TL

  • 210,30 TL

  • 93.616

Öncekiler Sonrakiler

KARAOSMANOĞLU, CUMHURBAŞKANI’NA EŞLİK EDECEK

Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı’na eşlik edecek
31 Ağustos 2018 Cuma 11:20

Başkan Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Kırgızistan’a resmi ziyaret gerçekleştirecek

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle 1-3 Eylül tarihlerindeki Kırgızistan resmi ziyaretine aynı uçakla eşlik edecek. Kırgızistan ziyaretinde Türkiye-Kırgızistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) IV. toplantısı, Üçüncü Dünya Göçebe Oyunları’nın açılış töreni ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Keneşi Devlet Başkanları Zirvesi toplantısı gerçekleştirilecek.
 
Türk dünyasına yapılan yardımlar
Başkan Karaosmanoğlu ziyaret kapsamında Türk Dünyası ülkelerine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler sunacak. Resmi ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan ile Türkiye arasındaki işbirliğinin durumu ve bu ilişkilerin geliştirilmesi ile ilgili çeşitli konuları görüşecek. Ceenbekov ile Erdoğan, uluslararası ve bölgesel gündemdeki güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulunacak.
 
İkili belgeler imzalanacak
Bunun yanı sıra Erdoğan ve Ceenbekov Türkiye-Kırgızistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) IV. toplantısına katılacak. Taraflar görüşmeler neticesinde bir sıra ikili belge imzalayacaklar ve basın toplantısı düzenleyecekler. Ziyaret sırasında ayrıca, Kırgızistan Başbakanı Muhammetkalıy Abılgaziyev ve Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov ile görüşmeler gerçekleştirmesi beklenen Erdoğan’ın Üçüncü Dünya Göçebe Oyunları’nın açılış törenine ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Keneşi Devlet Başkanları Zirvesi toplantısına katılması planlanıyor.


Bu haber 598 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ