24 Mart 2019 Pazar 00:37
 
Öncekiler Sonrakiler

KARDEŞİ FETÖ DARBE KALKIŞMASININ KİLİT İSMİYDİ

Kardeşi FETÖ darbe kalkışmasının kilit ismiydi
07 Eylül 2018 Cuma 16:30

Şaban Dişli büyükelçi oldu

ANKARA'dan gelen son dakika atama kararı sürpriz oldu. Hollanda ile ilişkilerin normale dönmesi ile birlikte Şaban Dişli Lahey'e büyükelçi olarak atandı.

Peki kimdir Şaban Dişli: 22 Şubat 1958 doğumlu olan Şaban Dişli Sakarya Geyve'li. ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü mezunu olan Şaban Dişli, Harvard Üniversitesi Üst Düzey Yöneticilik Programına katıldı.

Hollanda'da banka genel müdürlüğü yapan Şaban Dişli, Yurt Dışı Bankalar Birliği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. AK PARTİ Kurucu Üyesi olan Şaban Dişli, 22, 23 ve 24. Dönemde Sakarya Milletvekili seçildi. Çok İyi düzeyde İngilizce, Fransızca ve Hollandaca bilen Dişli, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şaban Dişli'nin kardeş şoku : Şaban Dişli 15 Temmuz darbe girişiminde kardeşi Mehmet Dişli'nin FETÖ'cü çıkması ile sarsılmıştı.  Tuğgeneral olan Mehmet Dişli, darbe gecesi Hulusi Akar'ın derdest edilmesinde başrolde yer almıştı.

Şaban Dişli kardeşi sebebiyle sıkıntılı bir dönem yaşamış ve AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa etmişti. Dişli, istifa dilekçesinde "Partimi ve Sayın genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim. Arkadaşlarımın yorumları beni son derece rahatsız etti. Etmeye de devam ediyor" demişti.

internethaber

Bu haber 2758 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ