19 Mayıs 2019 Pazar 22:47
 
Öncekiler Sonrakiler

KARİKATÜR OKULU'NDA YETENEK SINAVI YAPILDI

Karikatür okulu'nda yetenek sınavı yapıldı
08 Ekim 2018 Pazartesi 10:15

Sınav sonuçları açıklandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karikatür Okulu’nda yenidönem başlıyor. 125 kişinin başvuru yaptığı Karikatür Okulu’nda yetenek sınavıyapıldı.  Seka Kültür alanında bulunan Geleneksel Türk Süsleme Sanatlarıevinde gerçekleştirilen yetenek sınavında başarılı olan 25 kişi, 13 EkimCumartesi günü derslere başlayacak. Geçtiğimiz yıldan da 25 kişinin eğitimaldığı Karikatür Okulunda 50 kursiyer eğitim alacak. 125 kişinin 4 grup halindekatıldığı Karikatür Okulu Yetenek Sınavında, öğrenciler yeteneklerinisergiledi.

 

SONUÇLAR AÇIKLANDI

12-23 yaş arasındaki karikatüre meraklı herkesin başvuru yapabildiğiKarikatür Okulu yetenek sınavında başarılı olanlar http://www.kocaelicartoon.com/kayit adresinden sınav sonucunuöğrenebilecek. 4 oturumda gerçekleştirilen yetenek sınavında kursiyerler 30dakika süren sınavla yeteneklerini sergiledi.

 

BAŞKA YERDEYOK

İki yıldırKocaeli’de Karikatür Okulu’nda eğitim verildiğini belirten karikatürist AhmetAltay, Kocaeli’de karikatüre olan ilgiden bir çizer olarak memnun olduğunuifade etti. İyi bir karikatürün çok iyi bir kurgu, espri, iyi bir metin ve iyiçizgiyle oluştuğunu karikatür okulunda da tüm bu aşamaların eğitimininverildiğini söyleyen Altay, dünyada Kocaeli’de faaliyet gösteren KarikatürOkulu gibi bir okulun olmadığını belirtti. “Kocaelililer bu konuda çok şanslı”diyen Altay, ülke genelinde karikatür kurslarının bulunduğunu fakat bu yapıdabir okulun mevcut olmadığının altını çizdi.

 

KARİKATÜRİSTAHMET ALTAY EĞİTİM VERİYOR

Ücretsizolarak karikatür eğitimi alacak kursiyerler yetenek sınavı sonunda KarikatürOkulu’na girmeye hak kazanıyor. Öğrenciler, 04 Mayısa kadar sürecek eğitimlerlekarikatür sanatına olan yeteneklerini geliştirecek iyi birer karikatürist olmayolunda adım atmış olacaklar. Karikatüre olan merakı artırmak, bu sanata ilgiduyan gençlerin kendisini çizgileriyle ifade etmesine olanak sağlamak amacıylakurulan Karikatür Okulunda ünlü karikatürist Ahmet Altay tarafından derslerveriliyor. Geleceğin karikatüristlerinin ilimizden yetişmesi için açılanKarikatür Okulunda karikatür sanatının incelikleri gençlerle paylaşılacak.Kursiyerler Seka Kültür Alanı Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Merkezi’ndeeğitim alacaklar.

 

EĞİTİMLER 30 HAFTA SÜRECEK

Karikatür Okulu’na giriş, karikatür sanatına giriş,karikatür çizim teknikleri ve sosyal medyada karikatür konu başlıklarınınişlendiği eğitimlerde, karikatüre merakı olan yetenekli gençler karikatüre dairtüm incelikleri öğreniyor. 30 hafta süren eğitimler sonucunda birbirindençarpıcı karikatürlere imza atan öğrenciler karikatür sanatına ilişkin tümincelikleri öğreniyorlar.

 

SINAVI KAZANANLAR

Sınavı kazanan kişiler şu şekilde; Nisa Gülsüyu,Emirhan Türkkölesi, Sude Acar, Kadir Akkuş, Ayşe Bengisu Sarı, Demir Tanrıkulu,Ali Mertcan Kuk, Zümre Başköy, Abdullah Nusret Kor, Deniz Yolcu, Beyza Doğan,Yağız İkiz, Elvin Köseoğlu, Eren Esirci, Defne Demirsoy, Rabia Bilge Karagöz,Elif Doğan, Nurullah Esat Biçer, Feyza Nef Altınışık, Seda Aygün, DorukSaatçioğlu, İsmail Paşaoğlu, Ceren Manay, Rümeysa İşmarcı, İklim Bingöl.

 

Yedek isimler ise ; Elif Eylül Erdoğan, Semih Çoban,Elif Nisa Yavaş, Gizemnur İrtemek, Zeki Gençer.

 

 

Bu haber 673 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çerkesler, Sürgünün 155'inci Yılında Atalarını Andı

Çerkesler, Sürgünün 155'inci Yılında Atalarını Andı

155 YILDIR DİNMEYEN BİR ACI

Kalyoncu ve Ekibi Hürriyet’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Kalyoncu ve Ekibi Hürriyet’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Fedarasyonu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İYİ PARTİ KADIN KOLLARI MECLİSTE

İYİ PARTİ KADIN KOLLARI MECLİSTE

YILDA 8 BİN ÇOCUK İSTİSMARA UĞRUYOR!

Ramazan Davulcusu İzmir marşı çalarsa!

Ramazan Davulcusu İzmir marşı çalarsa!

.

Kartepe Belediyesi 1 yılda 8.6 milyon TL'lik çiçek aldığı ortaya çıktı

Kartepe Belediyesi 1 yılda 8.6 milyon TL'lik çiçek aldığı ortaya çıktı

Belediyeden harcamayla ilgili "Sehven yapılan bir hatadır" açıklaması geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ