23 Nisan 2018 Pazartesi 05:08
 
  • 4,071 TL

  • 5,000 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

KARMA OYUN 3 SAHNELENDİ

Karma oyun 3 Sahnelendi
21 Mart 2018 Çarşamba 19:38

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Tiyatro Kulübü Başkanı Emre Çepel’in yönetmenliğini yaptığı Karma Oyun 3 seyirciyle buluştu.

Uluslararası Gençlik Merkezi’ndesahnelenen programa Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm,Demokratik Sol Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Coşkundeniz, KocaeliKent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Gençlik Meclisi Başkanı SemihFurkan Koç ve ilimizdeki tiyatro severler katıldı.

Oyunöncesinde selamlama konuşması yapmak üzere kürsüye çıkan Gençlik MeclisiBaşkanı Semih Furkan Koç: “Çanakkale Zaferinin 103. yılını kutladığımız bugünde tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Çanakkale bu milletin takendisidir. Çanakkle milletimizin imanının kuvvetini bileğinin gücünü yedidüvele gösterdiği yerdir. Çanakkele güçtür. 276 kiloluk mermiyi tek başına 2metre yükseğe kaldırıp ateşleyen Seyit Onbaşı gibi. Çanakkale ruhtur. Komutanınbir emriyle şehadete yürümektir. 15 Temmuzda komutanın emrini alıp şehadeteyürüyen Ömer Halis Demir gibi. Çanakkale cesarettir. Bir annenin evladına yaşehit ol ya gazi diyerek cepheye göndermesidir. Kadınlarımızın cepheye askeremermi taşımasıdır. 15 Temmuzda kamyonla insanları taşıyan Şerife Boz gibi.Çanakkale fedakârlıktır. Vatan uğruna şehadete yürüyüp evladını yetimbırakmaktır. İzmir Adliyesi önünde hainlerin saldırısını engelleyerek şehitolan Fethi Sekin gibi.” Şeklinde bir şiir okuyarak seyircileri selamladı ve iyiseyirler diledi.

Önce Güldürüp Sonra Ağlattılar

 Üç ayrı bölümden oluşan Karma Oyun 3seyircilerden büyük beğeni aldı. İlk sahnenin birinci bölümünde kulakları ağırişittiği için her şeyi farklı anlayan yaşlı bir dedenin hikayesini anlatanoyuncular, ikinci bölümünde ise İzdivaç skeçleriyle seyirciye neşeli anlaryaşattılar.

İkiperde arasında sahneye çıkan Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Halk OyunlarıKulübü üyeleri Çanakkale Deniz Savaşı’nı anlatan bir halk oyunları gösterisisundu.

Gösterininardından devam eden oyunun ikinci perdesinde ise 18 Mart Çanakkale DenizSavaşları konu alınarak seyirciye duygusal anlar yaşatan oyuncular,izleyicilerin büyük beğenisini alarak alkışlandı.

Oyununardından Tiyatro Kulübü ve Halk Oyunları Kulübü üyelerine emek veçalışmalarından dolayı Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 


Bu haber 371 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

YSK, seçim çevreleri ve çıkaracağı milletvekili sayısının tespitinde, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden alınan 2017 nüfus bilgilerini kullanacak.

İşte o sürecin detayları

İşte o sürecin detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken genel seçim tarihini açıklamasından sonra akıllara ilk gelen soru, seçim takviminin nasıl işleyeceği oldu. Seçim Kanunu'ndaki düzenlemeler sürerken, önceki yıllarda uygulanan takvimin 24 Haziran2018 Pazar günü yapılacak seçimde de temel alınacağı anlaşılıyor. O tarihte Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri birlikte yapılacak. İşte o sürecin detayları.

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

.

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

.

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

23 Nisan Çocuk Festivali’nin bu yılki teması spor ve çocuk oyunları oldu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ