21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:48
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

KARMA OYUN 3 SAHNELENDİ

Karma oyun 3 Sahnelendi
21 Mart 2018 Çarşamba 19:38

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Tiyatro Kulübü Başkanı Emre Çepel’in yönetmenliğini yaptığı Karma Oyun 3 seyirciyle buluştu.

Uluslararası Gençlik Merkezi’ndesahnelenen programa Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm,Demokratik Sol Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Coşkundeniz, KocaeliKent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Gençlik Meclisi Başkanı SemihFurkan Koç ve ilimizdeki tiyatro severler katıldı.

Oyunöncesinde selamlama konuşması yapmak üzere kürsüye çıkan Gençlik MeclisiBaşkanı Semih Furkan Koç: “Çanakkale Zaferinin 103. yılını kutladığımız bugünde tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Çanakkale bu milletin takendisidir. Çanakkle milletimizin imanının kuvvetini bileğinin gücünü yedidüvele gösterdiği yerdir. Çanakkele güçtür. 276 kiloluk mermiyi tek başına 2metre yükseğe kaldırıp ateşleyen Seyit Onbaşı gibi. Çanakkale ruhtur. Komutanınbir emriyle şehadete yürümektir. 15 Temmuzda komutanın emrini alıp şehadeteyürüyen Ömer Halis Demir gibi. Çanakkale cesarettir. Bir annenin evladına yaşehit ol ya gazi diyerek cepheye göndermesidir. Kadınlarımızın cepheye askeremermi taşımasıdır. 15 Temmuzda kamyonla insanları taşıyan Şerife Boz gibi.Çanakkale fedakârlıktır. Vatan uğruna şehadete yürüyüp evladını yetimbırakmaktır. İzmir Adliyesi önünde hainlerin saldırısını engelleyerek şehitolan Fethi Sekin gibi.” Şeklinde bir şiir okuyarak seyircileri selamladı ve iyiseyirler diledi.

Önce Güldürüp Sonra Ağlattılar

 Üç ayrı bölümden oluşan Karma Oyun 3seyircilerden büyük beğeni aldı. İlk sahnenin birinci bölümünde kulakları ağırişittiği için her şeyi farklı anlayan yaşlı bir dedenin hikayesini anlatanoyuncular, ikinci bölümünde ise İzdivaç skeçleriyle seyirciye neşeli anlaryaşattılar.

İkiperde arasında sahneye çıkan Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Halk OyunlarıKulübü üyeleri Çanakkale Deniz Savaşı’nı anlatan bir halk oyunları gösterisisundu.

Gösterininardından devam eden oyunun ikinci perdesinde ise 18 Mart Çanakkale DenizSavaşları konu alınarak seyirciye duygusal anlar yaşatan oyuncular,izleyicilerin büyük beğenisini alarak alkışlandı.

Oyununardından Tiyatro Kulübü ve Halk Oyunları Kulübü üyelerine emek veçalışmalarından dolayı Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 


Bu haber 407 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mağdurlar dikkat

Mağdurlar dikkat

Mahkeme kararına gerek yok

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köy ziyaretlerine devam ediliyor. Şimdiye kadar İzmit’in bütün köylerini 4-5 defa ziyaret eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ve Veteriner hekim Gökhan Kılıç, Durhasan, Süverler, Çağırgan, Bulduk, Hasancıklar, Ortaburun ve Süleymaniye köylerini de ziyaret etti.

Köy Müzesi'nde sona gelindi

Köy Müzesi'nde sona gelindi

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi köyünde yaptırılmakta olan köy müzesi ve konak inşaatında sona yaklaşıldığı kaydedildi.

Araba klimasına dikkat

Araba klimasına dikkat

gerçekten tehlikeli

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler Nano Teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ