25 Mayıs 2018 Cuma 02:09
 
  • 4,745 TL

  • 5,574 TL

  • 199,47 TL

  • 101.138

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE’DE 23 NİSAN COŞKUSU

Kartepe’de 23 Nisan Coşkusu
23 Nisan 2016 Cumartesi 15:46

Kartepe İlçesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları renkli görüntüler eşliğinde coşku içinde gerçekleşti.

Büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96. Yıl dönümünü kutlama programları Kartepe İlçesi’nde Dürdane Özdilek Okulu bahçesindeki törenle gerçekleştirildi. Törenlerde Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe İlçe Garnizon Komutanı J. Bnb. Muhammed Sever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız’ın yanı sıra ilçe protokolü de hazır bulundu.
Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nı okunması ile süren törende Dürdane Özdilek İlkokulu 4/C sınıfı öğrencilerinden Sılanur Yazıcı ve Pınar Kapan protokole çiçek takdim etti. Günün anlam ve önemine dair protokol konuşmaları ile süren kutlamalarda Dürdane Özdilek İlkokulu Müdürü Metin Tahtacı ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız da, tüm konukların bayramını kutladı. Tüm dünyaya örnek olan bu günde artık dünya uluslarının da çocuklarımızın bu bayramına ortak olduklarını belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, çocukların bayramını kutladı.

Başkan Üzülmez, “Kurtuluş mücadelesinde çeşitli cephelerde yoğun mücadeleler içerisinde şehitler ve gaziler vererek bu büyük devleti yeniden inşaa edildi. Bu mücadelenin sonrasında milli iradenin meclisi kuruldu 23 Nisan 1920 de o meclisin açılışında Gazi Mustafa Kemal ve o günlerin kıymetli devlet büyükleri, geleceğin teminatı siz değerli çocuklara ülkeyi emanet ederek 23 Nisan’ı çocukların bayramı olarak armağan etmiştir” dedi.
Hükümetin her türlü desteği milli eğitime verdiğini hatırlatan Başkan Üzülmez, “Biz de yerel yönetimler olarak milli eğitime imkanlarımız ölçüsünde destek vermeye devam ediyoruz. Bilgi evleri, yaz ve kış spor okulları yanı sıra başarılı öğrencilerimize bisiklet dağıtıyoruz. Çocuklarımıza yaz tatili hediyesi olarak bu yıl aquapark tesislerinden ücretsiz faydalanacaklar. Tiyatro gösterileri, kültür gezileri gibi pek çok faaliyeti çocuklarımızla, velilerimizle, milli eğitim ve STK’larla birlikte hareket ederek sevgili çocuklarımızın geleceğine yatırım olarak değerlendiriyoruz. Bağımsız Türkiye’de sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyarken çocuklarımızın bayramını bir kez daha kutluyorum” dedi.
Hafta etkinlikleri kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen şiir, resim, bilgi yarışması ve sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrenciler madalya, ödül ve hediyelerini ilçe protokolünün elinden aldılar. Törende Kaymakam Ayhan Durmuş, Küçükler Futbol yarışmasında 1. Olan Dürdane Özdilek O.O., Yıldız Erkekler Voleybolda 1. Olan Hasanpaşa O.O., Yıldız Kızlar Voleybolda 1. Olan Halise Türkkan O.O., Minik Erkekler Futbolda 1. Olan Derbent Ata İ.O.O., Yıldızlar Futbol Tenisinde 1. Olan Halise Türkkan O.O., Resim yarışması birincisi Dürdane Özdilek İ.O. öğrencisi Elvin Sakaoğlu, şiir dalında 1. Olan Şehit Piyade Üsteğmen Murat Hasırcıoğlu O.O. öğrencisi Melisa Nur Yoldaş, Turizm temalı yarışmada 1. Olan Hacı Halim Karslı O.O. öğrencisi Sinem Ecren Karslı’ya ödüllerini verdi.
Garnizon Komutanı Sever, Küçükler Futbol yarışmasında 2. Olan Türk Fransız Kardeşlik O.O., Yıldız Erkekler Voleybolda 2. Olan Leyla Sarıgöl O.O., Yıldız Kızlar Voleybolda 2. Olan 17 Ağustos O.O., Minik Erkekler Futbolda 2. Olan Sarımeşe İ.O.O., Yıldızlar Futbol Tenisinde 2. Olan Dürdane Özdilek O.O., Resim yarışması ikincisi 17 Ağustos İ.O. öğrencisi Berna Tok, şiir dalında ikinci olan 17 Ağustos İ.O. öğrencisi Harünisa Ayvaz’a ödüllerini verdi.
Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Küçükler Futbol yarışmasında 3. Olan Eşref Uslu O.O., Yıldız Erkekler Voleybolda 3. Olan Dürdane Özdilek O.O., Yıldız Kızlar Voleybolda 3. Olan Hasanpaşa O.O., Minik Erkekler Futbolda 3. Olan Eşref Uslu İ.O.O., Yıldızlar Futbol Tenisinde 3. Olan Eşref Uslu O.O., Resim yarışması üçüncüsü Dürdane Özdilek İ.O. öğrencisi Sılanur Yazıcı, şiir dalında üçüncüsü olan Eşref Uslu O.O. öğrencisi Gamze Nur Kas’a ödüllerini verdi.
Küçükler Futbolda 4. Olan Yıldız Entegre İmam Hatip O.O. ve Yıldızlar Futbol Tenisinde 4. Olan Suadiye Barbaros O.O.’na kupa ve madalyalarını da Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız verdi. Törenler çocukların hazırlayıp sunduğu halk oyunları gösterileri ve müzikli oyunlar ile coşku içinde geçti. Program protokol üyelerinin çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu. 
Bu haber 1706 defa okundu

DİĞER HABERLER

Geleneksel iftarla çalışanlar 'Koruma'da

 Geleneksel iftarla çalışanlar 'Koruma'da

.

İSU’dan geleneksel iftar programı

İSU’dan  geleneksel iftar programı

Kocaeli’nin değişen yüzüne önemli katkı sunan, sağlıklı ve kaliteli içme suyunu vatandaşlar ile buluşturan; Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin nadide kurumlarından İSU Genel Müdürlüğü, her yıl kurum çalışanlarının kaynaşmasını sağlamak ve Ramazan Ayı’nın manevî atmosferi eşliğinde iftar yapmanın huzurunu, kurum çalışanlarıyla paylaşmak amacıyla düzenlediği ‘Geleneksel İftar Programı’ bu yıl da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla İSU Genel Müdürlüğü’nün bahçesinde gerçekleşti

Yanıç ailesinin acı günü

Yanıç ailesinin acı günü

CHP’liler, kansere yenik düşen Vural Yanıç’ın cenazesine katılarak Yanıç ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diledi

Şırnak'tan acı haber

Şırnak'tan acı haber

Şehidimiz var.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET