21 Şubat 2019 Perşembe 22:11
 
  • 5,324 TL

  • 6,039 TL

  • 228,04 TL

  • 102.494

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE’DE COŞKULU KENT BAYRAMLAŞMASI

KARTEPE’DE COŞKULU KENT BAYRAMLAŞMASI
15 Haziran 2018 Cuma 15:22

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Bayramlaşması geniş katılım ve birlik beraberlik içerisinde gerçekleşti.

Kartepe Belediyesi tarafından organize edilen kent bayramlaşması Uzunçiftlik Kültür Merkezi’nde ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma programına AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kartepe İlçe Kaymakamı Ayhan Durmuş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Kartepe İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, Hasan Aydın, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve Kartepeli vatandaşlar katıldı.

NİCE BAYRAMLARA HEP BİRLİKTE
Kent Bayramlaşmasında, Tüm İslam alemine hayırlı bayramlar dileyen Kartepe Müftüsü Mustafa Nurgün'ün ardından kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Ramazan Bayramı münasebetiyle bir araya geldik. Bizlerin farklılıkları zenginliktir. Bu milletin mensubu olmaktan dolayı hamd ediyorum. Farklı tercihlerimiz, farklı görüşlerimiz olabilir, ancak bu zenginliktir. Bayramlarda bu farklıkları bir tarafa bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde oluyoruz. Ramazan Ayı’nı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Maalesef biz bayrama sağlıkla kavuşma sevinci yaşarken, diğer tarafta İslam coğrafyasında oluk oluk kanlar akmaktadır. Maalesef Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başka kimse ses çıkarmıyor. Bu durum canımızı daha çok acıtmaktadır. Güçlü ülkemiz, geleceğimiz için canını ortaya koyan şehitlerimiz sayesinde bugün buradayız. Onları asla unutmuyoruz. Gazilerimizden Allah razı olsun, tüm şehitlerimize de Allah rahmet eylesin” açıklamasında bulundu. 

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KÖKLERİNİ KURUTACAĞIZ"

AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise “11 Ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i hep birlikte idrak ettik. Farklı düşünceler zenginliğimiz diyerek bir aradayız. Ekmeğimizi, sofralarımızı bölüştük. Ramazan Ayının ilk günlerine Filistin’de yaşanan katliam ile başladık. Urfa’da yaşanan saldırı sonrasında şehitlerimiz vardır. Saldırı PKK sempatizanları tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştır. Bu yapılanlar onların yanlarına kalmayacaktır. Kim hangi oyunu kurarsa kursun, bu millet gereken cezayı vermiştir yine verecektir. Bütün terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Terör örgütlerinin köklerini kurutacağız. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın önderliğinde bunların sonunu getireceğiz. Kimse bizim kardeşliğimizi bozamaz. Gereken yapılmaktadır bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Küresel bir güç olarak yükselmeye devam edeceğiz bundan kimse bizi geri döndüremez” ifadelerini kullandı. Konuşmalar sonrasında, protokol ve vatandaşların uzun kuyruklar halinde bayramlaşması ve bir dahaki bayramda tekrar sağlıkla bulaşmak temennileri  ile tören sona erdi.

Bu haber 446 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ