20 Temmuz 2018 Cuma 04:05
 
  • 4,813 TL

  • 5,610 TL

  • 189,39 TL

  • 93.003

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE’DE ENGEL YOK!

Kartepe’de engel yok!
06 Nisan 2018 Cuma 09:00

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçedeki engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çözüm odaklı çalışmalarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Şirinsulhiye Mahallesi’nde engelli İzzet Uzun’un yoluna rampa yaparak, engelleri aşmasına yardımcı oldu. Uzun, bu hizmet için Başkan Üzülmez’e teşekkür etti.

Rampa yapıldı
Kartepe’deki engelli vatandaşları tekerlekli ve akülü sandalyelerle buluşturan Başkan Üzülmez, engellilerin yollarının da sandalyelere uygun hale getirilmesi için ekiplerini seferber ediyor.
Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Şirinsulhiye Mahallesi’nde oturan 63 yaşındaki engelli İzzet Uzun’un hayatını kolaylaştırmak için evlerinin bahçesinde evin girişinden yola çıkışına kadar olan 10 metrelik alanda 1.25 metre eninde ferforjeli engelli rampası yapıldı.

Engelli memnuniyeti
Engelli vatandaşların her daim hizmetinde olmaya ve onların sorunlarını hızlı ve pratik bir şekilde çözmeye devam edeceklerini belirten Başkan Üzülmez, “Engelli vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunların çözümü noktasında ekiplerimiz gereğini yapmaktadır. Sosyal belediyecilik konusunda örnek bir belediye olmak için çalışıyoruz. Engelleri birlikte aşıyoruz diye çıktığımız hizmet yolunda çözüm odaklı yönetim modelimiz gereği hemşehrilerimizin memnuniyeti önceliğimizdir” dedi.

Üzülmez’e teşekkür etti
Şeffaf ve birlikte yönetim anlayışı çerçevesinde halkın içinde ve yanında olan, çözüm odaklı çalışmaları ile takdir toplayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e sunduğu hizmet için teşekkür eden İzzet Uzun, “Başkanımızdan Allah Razı Olsun. Konu komşunun yardımı ile dışarı çıkıyordum. Sabahları yardım etmesi için insan toplamak zorunda iken yapılan rampa ile bana hediye edilen akülü tekerlekli sandalye ile istediğim yere ulaşabiliyorum. Artık kimseye muhtaç olmadan hayatımı devam ettirebileceğim için çok mutluyum” dedi.

Bu haber 238 defa okundu

DİĞER HABERLER

Paşa'da imar barışı anlatıldı

Paşa'da imar barışı anlatıldı

İzmit Belediyesi tarafından mahallelerde vatandaşlara imar barışı bilgilendirmesi yapılıyor

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

İzmit Belediyesi’nde afiş, broşür, davetiye ve kağıt afiş alım ihalesi yapıldı.

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Perşembe ve Cumartesi semt pazarlarının Doğu Kışla’ya yaptırılan kapalı pazar alanına taşınmasıyla ilgili olarak toplantı yapıldı.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

.

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yapımı devam eden Plaj Yolu Tramvay hattını inceledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ