20 Şubat 2019 Çarşamba 17:29
 
  • 5,308 TL

  • 6,021 TL

  • 229,25 TL

  • 101.941

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE’DE FESTİVAL COŞKUSU

Kartepe’de festival coşkusu
14 Temmuz 2018 Cumartesi 16:32

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nde bu yıl da binlerce kişiye ev sahipliği yapan Kartepe Belediyesi’nin etkinlikleri başladı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Kültür Sanat Kategorisinde ödüle layık görülen Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali, Kartepe SEKA Kamp Alanı’nda gerçekleştiriliyor. 

Dolu dolu etkinlik programlarıyla başlayan Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali, Kartepeli çocukların mehteran takımı kostümüyle alana girmesiyle başladı.


Özel sanatlar stanttaki yerini aldı

Festivalde, el sanatları ustalarının ve zanaatkârların katılımlarıyla kültürü tanıtan çadırlar kurulurken, bu çadırlarda ebru, minyatür, hat, ahşap oyma, kırk yama, minyatür, seramik, güzel yazı yazma, Geleneksel Türk Okçuluğu, Geleneksel Türk Dövüş Sporu Matrak, Geleneksel Osmanlı Zekâ Oyunu Mangala, kâğıt işlemeciliği,  halk ozanları ve Hacivat Karagöz oyunları gibi birçok unutulmaya yüz tutmuş değer gün yüzüne çıkartıldı. Kurulan ücretsiz çadırlarda ev hanımları ve zanaatkârlar, ürettikleri ürünleri sergileyerek satış yaptı. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 30 el sanatkârı da açılan stantlarda sanatlarını icra etti.