27 Mayıs 2019 Pazartesi 05:23
 
Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE’DE FESTİVAL COŞKUSU

Kartepe’de festival coşkusu
14 Temmuz 2018 Cumartesi 16:32

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nde bu yıl da binlerce kişiye ev sahipliği yapan Kartepe Belediyesi’nin etkinlikleri başladı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Kültür Sanat Kategorisinde ödüle layık görülen Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali, Kartepe SEKA Kamp Alanı’nda gerçekleştiriliyor. 

Dolu dolu etkinlik programlarıyla başlayan Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali, Kartepeli çocukların mehteran takımı kostümüyle alana girmesiyle başladı.


Özel sanatlar stanttaki yerini aldı

Festivalde, el sanatları ustalarının ve zanaatkârların katılımlarıyla kültürü tanıtan çadırlar kurulurken, bu çadırlarda ebru, minyatür, hat, ahşap oyma, kırk yama, minyatür, seramik, güzel yazı yazma, Geleneksel Türk Okçuluğu, Geleneksel Türk Dövüş Sporu Matrak, Geleneksel Osmanlı Zekâ Oyunu Mangala, kâğıt işlemeciliği,  halk ozanları ve Hacivat Karagöz oyunları gibi birçok unutulmaya yüz tutmuş değer gün yüzüne çıkartıldı. Kurulan ücretsiz çadırlarda ev hanımları ve zanaatkârlar, ürettikleri ürünleri sergileyerek satış yaptı. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 30 el sanatkârı da açılan stantlarda sanatlarını icra etti.


Bu haber 560 defa okundu

DİĞER HABERLER

EYT'liler Yenikapı'da miting yaptı

EYT'liler Yenikapı'da miting yaptı

Sandığa giderken yaşadıklarını düşüneceklerini söyleyen EYT'liler, emeklilik haklarının bir an önce verilmesi gerektiğini belirtti.

Terörist başı Öcalan'ın avukatlarından ikinci açıklama

Terörist başı Öcalan'ın avukatlarından ikinci açıklama

İmralı'ya ikinci kez giden avukatlar, terör örgütü PKK elebaşının mesajlarını okudu.

Genç kantinci hayatını kaybetti

Genç kantinci hayatını kaybetti

Aslı Kolay, hayata tutunamadı.

Kimsesiz değiliz, biz 'Geniş Aileyiz'

Kimsesiz değiliz, biz 'Geniş Aileyiz'

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Geniş Ailem” projesi ile kimsesiz vatandaşlara, resmi işlerinde refakat hizmeti veriyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ