15 Kasım 2018 Perşembe 08:10
 
  • 5,466 TL

  • 6,206 TL

  • 211,28 TL

  • 93.287

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE 1 MİLYON TURİST

Kartepe'de 1 Milyon turist
23 Mart 2018 Cuma 19:33

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerini misafir etti.

  Başkan Üzülmez “Projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte sadeceKartepe’ye 1 Milyon turist gelmesini hedefliyoruz” dedi.

 

 

Kartepe Belediye Başkanı HüseyinÜzülmez, KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Sedat Bayoğlu ve Sevinç Akmeşe'yimakamında kabul etti. KOÜ’lü öğrencilerin sorularını cevaplandıran KartepeBelediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, spor kimliğini ortaya koymasının yanı sıra“Projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte sadece Kartepe’ye 1 Milyon turistingelmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

İSTİHDAMSAĞLAYAN TEK BELEDİYE KARTEPE

3289 nolu yasaya uygun istihdamsağlayan tek belediye olduklarını belirten Kartepe Belediye Başkanı HüseyinÜzülmez “Spor uzmanı istihdamı bakımından Türkiye genelinde Kartepe Belediyesiörnektir. Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu KartepeBelediyesi’nde yaklaşık 20 kişi çalışmaktadır. Bunların 17 tanesi Kadın SporMerkezlerinde görev yapmaktadır. KOÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu SporYöneticiliği Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr.Levent Atalı belediyemizindanışmanlığını yapmaktadır. Mevcut yasalara uyan bu yönde istihdam sağlayan tekbelediye durumundayız” dedi.

 

BİRMİLYON TURİST GELECEKTİR

Kartepe’ye gelen turist sayısınınartmasına yönelik projeleri olduğunun altını çizen Başkan Üzülmez “Kartepemizedaha fazla turist gelmesi yönünde sadece kayak ile sınırlı çalışma yapılmıyor.Tabiat ve Macera Parkı Projelerimiz hazır duruma geldi. Son 50 yılın hayaliolan Teleferik Projesi’nde yer teslimi yapıldı. Kartepemize turist gelmesindeçok önemli etken olacaktır. Gençlerimiz başta olmak üzere adrenalin sporlarınailgi duyanlar için heyecanı yüksek sporlar Kartepemizde yapılıyor. Bunlarındanbiri de yamaç paraşütüdür. Bu yönde takımımızı kurduk. Ülkemizde uçuş mesafesive rüzgar katsayısı bakımından ikinci durumdayız. Tarih turizmiyle alakalı daÇuha Fabrika-i Hümayun restorasyon çalışmalarına başladık. Projelerimizinhayata geçmesiyle birlikte zaman içinde sadece Kartepe’ye 1 Milyon turist gelmesihayal değildir” açıklamasında bulundu.

 

SPORBİR TUTKUDUR

Kocaelispor’da bir dönem görevyapmasının yanı sıra amatör ve profesyonel olarak spor yaptığını belirtenKartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Her sabah spor yaparak güne başlıyorum.Bulduğum her fırsatta yürüyüşün yanı sıra bireysel olarak kültür fizikçalışıyorum. Haftada bir günde futbol oynamaya gayret sarf ediyorum. Belediyepersonelimizin de spor yapmasını teşvik etmeye gayret gösteriyorum. Sporkulüplerimizin yanı sıra spor branşlarının hepsine destek veriyoruz. Sporzorlamayla değil kişinin içinden gelmelidir. Spor bir tutkudur. Sporu sevmekönemlidir. Belediyemiz içerisinde birimler arası turnuva düzenliyoruz”ifadelerini kullandı.       


Bu haber 768 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU Genel Kurulu Yarın

İSU Genel Kurulu Yarın

İSU Genel Müdürlüğü 2018 yılı ikinci Olağan Kongresi yarın yapılıyor.

Abdullah Karacan dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Abdullah Karacan dualarla son yolculuğuna uğurlandı

.

Kuruçeşme karakolu tekrar açılıyor

Kuruçeşme karakolu tekrar açılıyor

.

Gazi sayılmayanların sorunları bütçe toplantısında

Gazi sayılmayanların sorunları bütçe toplantısında

.

KOTO İhracat Destek Ofisi açıldı

KOTO İhracat Destek Ofisi açıldı

Kocaeli Ticaret Odası’nın da aralarında bulunduğu Türkiye’de 16 ilde, 25 Odada kurulan ‘İhracat Destek Ofisi’ TOBB’da düzenlenen törenle tanıtıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET