25 Nisan 2018 Çarşamba 15:15
 
  • 4,093 TL

  • 4,989 TL

  • 174,33 TL

  • 108.723

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE 1 MİLYON TURİST

Kartepe'de 1 Milyon turist
23 Mart 2018 Cuma 19:33

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerini misafir etti.

  Başkan Üzülmez “Projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte sadeceKartepe’ye 1 Milyon turist gelmesini hedefliyoruz” dedi.

 

 

Kartepe Belediye Başkanı HüseyinÜzülmez, KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Sedat Bayoğlu ve Sevinç Akmeşe'yimakamında kabul etti. KOÜ’lü öğrencilerin sorularını cevaplandıran KartepeBelediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, spor kimliğini ortaya koymasının yanı sıra“Projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte sadece Kartepe’ye 1 Milyon turistingelmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu. 

 

İSTİHDAMSAĞLAYAN TEK BELEDİYE KARTEPE

3289 nolu yasaya uygun istihdamsağlayan tek belediye olduklarını belirten Kartepe Belediye Başkanı HüseyinÜzülmez “Spor uzmanı istihdamı bakımından Türkiye genelinde Kartepe Belediyesiörnektir. Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu KartepeBelediyesi’nde yaklaşık 20 kişi çalışmaktadır. Bunların 17 tanesi Kadın SporMerkezlerinde görev yapmaktadır. KOÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu SporYöneticiliği Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr.Levent Atalı belediyemizindanışmanlığını yapmaktadır. Mevcut yasalara uyan bu yönde istihdam sağlayan tekbelediye durumundayız” dedi.

 

BİRMİLYON TURİST GELECEKTİR

Kartepe’ye gelen turist sayısınınartmasına yönelik projeleri olduğunun altını çizen Başkan Üzülmez “Kartepemizedaha fazla turist gelmesi yönünde sadece kayak ile sınırlı çalışma yapılmıyor.Tabiat ve Macera Parkı Projelerimiz hazır duruma geldi. Son 50 yılın hayaliolan Teleferik Projesi’nde yer teslimi yapıldı. Kartepemize turist gelmesindeçok önemli etken olacaktır. Gençlerimiz başta olmak üzere adrenalin sporlarınailgi duyanlar için heyecanı yüksek sporlar Kartepemizde yapılıyor. Bunlarındanbiri de yamaç paraşütüdür. Bu yönde takımımızı kurduk. Ülkemizde uçuş mesafesive rüzgar katsayısı bakımından ikinci durumdayız. Tarih turizmiyle alakalı daÇuha Fabrika-i Hümayun restorasyon çalışmalarına başladık. Projelerimizinhayata geçmesiyle birlikte zaman içinde sadece Kartepe’ye 1 Milyon turist gelmesihayal değildir” açıklamasında bulundu.

 

SPORBİR TUTKUDUR

Kocaelispor’da bir dönem görevyapmasının yanı sıra amatör ve profesyonel olarak spor yaptığını belirtenKartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Her sabah spor yaparak güne başlıyorum.Bulduğum her fırsatta yürüyüşün yanı sıra bireysel olarak kültür fizikçalışıyorum. Haftada bir günde futbol oynamaya gayret sarf ediyorum. Belediyepersonelimizin de spor yapmasını teşvik etmeye gayret gösteriyorum. Sporkulüplerimizin yanı sıra spor branşlarının hepsine destek veriyoruz. Sporzorlamayla değil kişinin içinden gelmelidir. Spor bir tutkudur. Sporu sevmekönemlidir. Belediyemiz içerisinde birimler arası turnuva düzenliyoruz”ifadelerini kullandı.       


Bu haber 647 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU artık cepte

İSU artık cepte

.

Her zaman şehit ailelerinin yanındayız

Her zaman şehit ailelerinin yanındayız

.

Tuzla-Çayırova bağlantı yolu ihalesi yapıldı

Tuzla-Çayırova bağlantı yolu ihalesi yapıldı

İstanbul- Kocaeli sınırında yer alan Şifa Mahallesi’ne Şekerpınar yolu üzerinden bağlantı yapılacak.

Bedelli askerlik açıklama

Bedelli askerlik açıklama

.

Kartepe kent meydanı Camii'nin temeli atıldı

Kartepe kent meydanı Camii'nin temeli atıldı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımları ile Kartepe Kent Meydanı Camii’nin temeli atıldı.

Milletvekili adaylarına e-Devlet'ten yeni hizmet

Milletvekili adaylarına e-Devlet'ten yeni hizmet

Milletvekili adaylarının sabıka kayıtlarını e-Devlet üzerinden alabilmelerine yönelik uygulama hizmete sunuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ