24 Eylül 2017 Pazar 00:59
 
  • 3,495 TL

  • 4,178 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE 15 GÜNDEM MADDESİ KARARA BAĞLANDI

Kartepe'de 15 gündem maddesi karara bağlandı
07 Eylül 2017 Perşembe 14:07

Kartepe Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kartepe Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapıldı. “Kurban Bayramı’nı birlik, beraberlik ve huzurla içerisinde idrak ettik” diyen Başkan Üzülmez “Arakan’da yaşanan soykırıma dur demek için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından çalışma başlatılmıştır. Orada yaşayan Müslüman kardeşlerimize yardım elimiz uzatılmıştır. Tek başına yeterli değildir elbette. Dünya, burada yaşanan soykırıma kulak vermelidir. Müslüman dünyasında akan kanların durması için sesimizi yükseltmemiz ve dua etmemiz gerekiyor” dedi. Eylül ayı önemli gün ve haftalarını da kutlayarak hatırlatmalarda bulunan Başkan Üzülmez, CHP grubunun sözlü ve yazılı önerilerinin hepsini tek tek cevaplayıp, meclisi detaylı olarak bilgilendirerek her konuda çözüm önerilerine de açık olduklarını dile getirdi.

GÜNDEM MADDELERİ
Meclis oturumunun birinci gündem maddesinde yer alan “Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Çepni Mahallesi uygulama imar planı değişikliği” oy birliği ile kabul edilirken, ikinci gündem maddesinde yer alan “Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Plan ve Bütçe Komisyonun’dan gelen bina yapılması izni” maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Meclis gündeminin üçüncü maddesinde yer alan “Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmaz üzere 2017 model marka kamyonet hibe olarak alınması” maddesi ile meclis gündeminin dört ve beşinci maddelerinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün derece değişikliği ve unvan değişikliklerini içeren meclis maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Kartepe Belediyesi Eylül ayı olağan meclis oturumun gündeminde yer alan 6 ile 15’nci gündem maddelerinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan Uygulama İmar Planı Revizyon planı maddeleri İmar Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanması ardından, meclisteki uyum, sevgi, saygı ve anlayış çerçevesinde ortaya çıkan sağlıklı iletişime katkı sağlayan tüm meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Üzülmez; “Bu örnek birlikteliğimiz, karşılıklı uyum ve iyi niyetimiz sonunda kazanan Kartepe ve halkımız olacaktır. Bu ahengin ve Kartepe’nin ortak çıkarları için işbirliğimizin daimi olmasını diler, her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” diyerek meclis toplantısını sonlandırdı.

   


Bu haber 1028 defa okundu

DİĞER HABERLER

100 Milyon TL lik ihalenin tarihi açıklandı

100 Milyon TL lik  ihalenin  tarihi açıklandı

Kartepe’nin 50 yıllık hayali Teleferik Projesi hayata geçiyor.

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Genel Müdürlüğü, “sudan güç alan” stratejisi ile enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Down Sendromlular için spor

Down Sendromlular için spor

Şimdiye kadar engellilere yönelik bir çok örnek projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi’nce Down sendromlulara özel spor yapma imkânı sağlanıyor.

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

.

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama “Mavi Balina buz dağının görünen kısmı”…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ