23 Mart 2019 Cumartesi 20:36
 
Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE BAŞPEHLİVAN RECEP KARA

Kartepe'de Başpehlivan Recep Kara
20 Ağustos 2018 Pazartesi 10:05

.

Kartepe Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri'nde Kırkpınar Başpehlivanlarından Recep Kara, Nedim Gürel’i yenerek başpehlivan oldu. 

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 14'ncü Geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri gerçekleştirildi. Hergeleci İbrahim Er Meydanı'nda yapılan güreşlere 13 kategoride 33 başpehlivan olmak üzere toplam 500 güreşçi katıldı. Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nde bu yıl ilk defa altın kemer verildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın ardından dua edilerek güreşler başladı. Baş kategorisinde mücadele eden 33 başpehlivan saha da Türk Bayrağı ile Kartepelileri selamladılar.

BEŞYÜZ GÜREŞÇİ KATILDI
Hergeleci İbrahim Er Meydanı’nda düzenlenen güreşlerde konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Bu yıl Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşlerinin 14.'sünü düzenliyoruz. 13 kategoride 500 güreşçi bugün er meydanında kıyasıya mücadele etti. Ülkemizin yetiştirdiği en başarılı güreşçilerimizi muhteşem bir organizasyonla bir araya getirdik. Bizler geçmişiyle gurur duyan bir milletin fertleriyiz. Tarihinde destanlar yazan bu millet son günlerde ülkemize karşı yapılan saldırılara karşıda bir olmayı birlik olmayı tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Arkasında böyle büyük desteği alan Cumhurbaşkanımız ve yol arkadaşları ülkemize karşı başlatılan bu kirli savaştan da destansı bir zaferle ayrılacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Bizlerde Kartepe’den bu kutlu yürüyüşte liderimizin yolunda yürümeye devam edeceğiz” dedi. 

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR
İlçemiz için şehrimiz için ve ülkemiz için çalışmaya üretmeye devam edeceğiz diyen Başkan Üzülmez “Kent Meydanı Cami ile Kent Meydanı çalışmaları, Yeni Belediye Hizmet Binasında çalışmalarda sona yaklaştık. Adalet Sarayı, Merkez Bankası, Teleferik Projesi, Avrupa’nın en büyük Doğal Yaşam Alanı olan Ormanya, Hızlı Tren Kartepe istasyonu, Köseköy İstasyon Işıkları Battı Çıktı Projesi, Dağ Altı Yürüyüş ve Bisiklet Yolu yapılması. Alt yapı yatırımları, üst yapı yatırımları, kavşak düzenlemeleri ile ibadethanelerin çevre düzenlemesi çalışmaları, Hergeleci İbrahim Kapalı Spor Salonu, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Kompleksi, Atla Terapi Merkezi, Ketenceler Gençlik Kampı, Arslanbey ve Maşukiye Stadları, Yaz Kış Spor Okulları, 17 Adet Bilgievimiz, 17 adet Kadın Spor Merkezimiz, Mahalle Konakları ile Meydan düzenlemeleri, Avrupa Standartlarında Spor Kompleksleri, tam donanımlı parklar, 5’nci sınıf öğrencilerimize 10 bin adet bisiklet dağıtımı, çocuk festivali, çocuklarımız için psikolojik danışma hizmetleri KAR-MEK Kursları, Kültür Turları, Kartepe Unutulmuş Değerler Festivali, Eşme Ayva Festivali, Alo Evlat Projemiz, Sosyal Yardımlar, Şenlikler, Seminerler, Kongreler, Çalıştaylar, Çuha Fabrikası’nın Restorasyon projesi, Turizm için alternatif yolların yapılması, kış ve doğa sporları, Yamaç Paraşütü, Kartepe’de bulanan 19 amatör spor kulübüne maddi ve malzeme desteği gibi onlarca Kentsel, Kültürel, Sosyal ve Turizm projelerimizle ilçemizin geleceğine yatırımlar yaparak toplumun tüm kesimlerini kapsayan hizmetler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

ÜZÜLMEZ’E TEŞEKKÜR
Geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri organizasyonuna katılan başta tüm güreş sporuna gönül vermiş sporcular olmak üzere katılan Kartepeliler ve izleyiciler başarıyla gerçekleştirilen bu güzel organizasyon için geleneksel değerlere her zaman sahip çıkan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve ekibine teşekkür ettiler.   

Kartepe Belediyesi Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nde;
MİNİK – 1
1-Emir Mücahit Yılmaz
2-Yahya Aydın
3-Mustafa Yaşaroğlu
3-Onur Sala

MİNİK-2
1-Güven Can Türkoğlu  
2-Batuhan Kalaycı
3-Hüseyin Beya
3-Halil İbrahim Alpagut

TEŞVİK – 1
1-Arif Kaner
2-Umut Altun Alıcama
3-Caner Baysal
4-Ensar Danışmaz

TEŞVİK – 2
1-Cengizhan Ramazan Doğan
2-Eray Akpınar
3-Münir Akkuş
3-Kerim Koç

TOZKOPARAN
1-Alperen Atak
2-Ali Efe Sönmezgil
3-Berat Can Yürek
3-Berat Coşkulu

AYAK
1-Ali Kemal Cici
2-Enes Yiğit
3-Melihan Genç
3-Talha Yoldaş

DESTE KÜÇÜK

1-Ömer Yasir Gökkaya
2-Semir Curoğlu
3-Furkan Gülek
3-Furkan Oral

DESTE BÜYÜK
1-Oğuzhan Ünal
2-İsmet Topaca
3-Serdar Yıldırım
3-Yunus Emre Akman

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK
1-Özer Yavuzer
2-Oğuzhan Özkan
3-Samet Taşdelen
3-Yasin Yüksel

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK BOY

1-Seçkin Duman
2-Ömer Saner
3-İbrahim Yıldırım
3-Akın Yal

BÜYÜK ORTA

1-Tunaha Özgül
2-Yunus Emre Yaman
3-Firdal Duman
3-Gürbüz Gür

BAŞ ALTI

1-Yiğit Yılmaz
2-Emre Gülbür
3-Rıdvan Kaya
3-Kazım San

BAŞ
1-Recep Kaya
2-Nedim Gürel
3-Semih Turan
3-Ali Rıza Kaya  


Bu haber 444 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ