23 Nisan 2019 Salı 10:00
 
Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE KAPALI PAZAR DÖNEMİ

Kartepe'de kapalı pazar dönemi
16 Nisan 2018 Pazartesi 10:16

Kartepe Ataevler Mahallesi’nde kurulan semt pazarının yeni yerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, kapalı pazarların yapılacağı müjdesini verdi.

Kartepe Ataevler Mahallesi Kemal Paşa Caddesi üzerinde uzun zamandır hizmet veren semt pazarı esnafların ve vatandaşların talebi sonrasında İsmetpaşa Caddesi üzerine alındı. Yaya ve araç trafiğini engellemeyecek şekilde kurulan semt pazarında esnafları ve vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Üzülmez, Pazar esnafına hayırlı işler diledi.

İKRAMLARI KABUL ETTİ
Ataevler Mahallesi’nde Kemal Paşa Caddesi’nde 50 esnaf tarafından kurulan Pazar yerinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Üzülmez, gelen ikram davetlerini geri çevirmedi. Vatandaşlarla birlikte çay içerek sohbet eden Başkan Üzülmez’e, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Balaban, Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı’da eşlik etti.

KAPALI PAZAR YERİ YAPILACAK
Ataevler Mahallesi’nde Pazar yerinin değiştirilmesi hakkında Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepe’de hızlı bir değişim yaşanmaktadır. Belde kültüründen şehir kültürüne geçiş sürecindeyiz. Üç noktada kapalı pazar yeri kurulum çalışmaları başlamıştır. Kapalı Pazar yapacak yer olmayan mahallelerde yaya ve araç geçişine engel olmayacak şekilde düzenleme yapıyoruz. Ataevler Mahallemizde yaşanan pazar sorununu çözdük. Yeni yerine taşınan pazardan Kartepeli hemşehrilerimizin mutlu olduklarını gördük. Bizim amacımız vatandaşlarımızı memnun etmektir” dedi. Ataevler Mahallesi esnaf ve sakinleri Pazar yerinin değiştirilmesinden dolayı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ettiler. 

 Bu haber 280 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ