18 Ağustos 2018 Cumartesi 22:54
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE KONTEYNARLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

Kartepe'de konteynarlar dezenfekte ediliyor
18 Temmuz 2018 Çarşamba 13:25

.

Kartepe Belediyesi, yaz mevsiminde çöp konteynarlarının çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve kara sinekle mücadele etmek amacıyla yerinde hijyen çalışmalarına devam ediyor. 


Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre duyarlılığına büyük önem vererek çöp konteynarlarının çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve kara sinekle mücadele etmek amacıyla yerinde hijyen çalışmalarına devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve civar mahallelerde düzenli olarak topladığı çöplerin çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve sinekle mücadele etmek amacıyla çöp konteynırlarını bitkisel ilaç karışımlı dezenfekte edilmesine devam ediyor.

İTİNA İLE BAKIM
Belediye ekipleri tarafından eskimiş ve yıpranmış konteynerlerin tamirleri yapılarak boyanması için rutin olarak konteyner tamiri ve yıkama aracı ile konteyner temizliği yapılıyor. Konteyner tamiri sayesinde yaklaşık 142 adet yeni çöp konteynerinden tasarruf sağlandı. Konteynır yıkama aracı sahada kirlenmiş halde bulunan çöp konteynerini alarak temizliğini yapıyor ve daha sonra görevliler tarafından dezenfektan ile dezenfeksiyonu yapılıyor. Sahada yıpranmış konteynerler tamiri yapılarak tekrar halkın hizmetine sunuluyor. 

ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ
Temizlik İşleri Müdürlüğü konteyner yıkama ve tamir ekibi ayda ortalama 1400 adet konteyneri arazide yerinde yıkayarak, yıkama işleminden sonra dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyor. Temiz bir çevre demek sağlıklı bir yaşam demektir diyen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Yaşanabilir bir çevre herkesin doğuştan gelen hakkıdır. Biz de bu doğrultuda daha yaşanabilir bir Kartepe için çalışmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin kamu malına dikkat etmeleri ve çöplerini konteynırlara atmaları bizlere verecekleri en büyük destektir. Kartepe Belediyesi olarak çevreye verdiğimiz önem ile her yerde örnek gösterilen belediye haline geldik” ifadelerini kullandı.  Bu haber 481 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli'de trafik adım adım ilerledi

Kocaeli'de trafik adım adım ilerledi

TEM'DEKİ YOĞUNLUK SÜRÜYOR

Parklarda ve yeşil alanlarda bakım

Parklarda ve yeşil alanlarda bakım

İzmit Belediyesi ekiplerince park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışması yapılıyor.

Doğan’dan bayram mesajı

Doğan’dan bayram mesajı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine ulaştırarak başvurusu kabul edilenlerin ilk 3 dönemine ait celp planlaması yapıldı.

Taticilerin yol trafiği

Taticilerin yol trafiği

Kurban Bayramı tatili için yola çıkanlar TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu geçişlerini kilitledi.

Bayramda mezarlıklara ücretsiz ulaşım

Bayramda mezarlıklara ücretsiz ulaşım

Asri, Bağçeşme ve Kent Mezarlıklarına ziyaretine gidecek vatandaşların ulaşımları için arife günü, bayramın birinci ve ikinci günü ücretsiz servis sağlanıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ