12 Aralık 2018 Çarşamba 05:04
 
  • 5,348 TL

  • 6,065 TL

  • 215,69 TL

  • 91.801

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE KONTEYNARLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

Kartepe'de konteynarlar dezenfekte ediliyor
18 Temmuz 2018 Çarşamba 13:25

.

Kartepe Belediyesi, yaz mevsiminde çöp konteynarlarının çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve kara sinekle mücadele etmek amacıyla yerinde hijyen çalışmalarına devam ediyor. 


Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre duyarlılığına büyük önem vererek çöp konteynarlarının çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve kara sinekle mücadele etmek amacıyla yerinde hijyen çalışmalarına devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve civar mahallelerde düzenli olarak topladığı çöplerin çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve sinekle mücadele etmek amacıyla çöp konteynırlarını bitkisel ilaç karışımlı dezenfekte edilmesine devam ediyor.

İTİNA İLE BAKIM
Belediye ekipleri tarafından eskimiş ve yıpranmış konteynerlerin tamirleri yapılarak boyanması için rutin olarak konteyner tamiri ve yıkama aracı ile konteyner temizliği yapılıyor. Konteyner tamiri sayesinde yaklaşık 142 adet yeni çöp konteynerinden tasarruf sağlandı. Konteynır yıkama aracı sahada kirlenmiş halde bulunan çöp konteynerini alarak temizliğini yapıyor ve daha sonra görevliler tarafından dezenfektan ile dezenfeksiyonu yapılıyor. Sahada yıpranmış konteynerler tamiri yapılarak tekrar halkın hizmetine sunuluyor. 

ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ
Temizlik İşleri Müdürlüğü konteyner yıkama ve tamir ekibi ayda ortalama 1400 adet konteyneri arazide yerinde yıkayarak, yıkama işleminden sonra dezenfeksiyon işlemini gerçekleştiriyor. Temiz bir çevre demek sağlıklı bir yaşam demektir diyen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Yaşanabilir bir çevre herkesin doğuştan gelen hakkıdır. Biz de bu doğrultuda daha yaşanabilir bir Kartepe için çalışmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin kamu malına dikkat etmeleri ve çöplerini konteynırlara atmaları bizlere verecekleri en büyük destektir. Kartepe Belediyesi olarak çevreye verdiğimiz önem ile her yerde örnek gösterilen belediye haline geldik” ifadelerini kullandı.  Bu haber 528 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet, Usta öğreticiler kadrolu olacak

Hürriyet, Usta öğreticiler kadrolu olacak

.

Kartepe teleferik projesi'nin temeli atıldı

Kartepe teleferik projesi'nin temeli atıldı

.

İnşaat mühendisleri 64.yılını kutlayacak

İnşaat mühendisleri 64.yılını kutlayacak

İMO gecesinde Bülent Serttaş sahne alacak.

Başkan Ayaz: İlk günkü aşkla hizmetkâr olmaya devam edeceğiz

Başkan Ayaz: İlk günkü aşkla hizmetkâr olmaya devam edeceğiz

Başiskeleli vatandaşlara ücretsiz eğitim fırsatı sunan Başiskele Belediyesi, yeni bir kurs merkezini daha hizmete açtı.

Başkan Hüseyin Ayaz'ın acı günü

Başkan Hüseyin Ayaz'ın acı günü

.

Cumhuriyet Başsavcısı Korkmaz’dan KOTO’ya iadeyi ziyaret

Cumhuriyet Başsavcısı Korkmaz’dan  KOTO’ya iadeyi ziyaret

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Kocaeli Ticaret Odası’na iadeyi ziyaret gerçekleştirdi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ