25 Mart 2019 Pazartesi 18:08
 
Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE LEYLEK OPERASYONU

Kartepe'de leylek operasyonu
29 Haziran 2018 Cuma 12:54

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü telef olmak üzere olan beş leylek yavrusunu kurtararak bakım altına aldı.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İbrikdere Mahallesi’nden gelen ihbar sonrasında harekete geçti. Mahalle sakinlerinin ihbarıyla harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekipleri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kartepe Müfrezesinden destek alarak İbrikdere Mahallesi Atalar Camii kubbesinde anne ve babası telef olan beş leylek yavrusunu kurtardılar.

TESLİM EDİLDİ
Kartepe Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından titiz bir çalışma ile telef olmak üzere olan beş leylek yavrusu kurtarılarak ilk bakımları yapıldı. Bakımları ve kontrolleri yapılan leylek yavruları Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edildi.

DOĞA DOSTU KARTEPE
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı “Ekiplerimize gelen ihbar sonrasında gittiğimizde beş leylek yavrusunun telef olmak üzere olduğunu tespit ettik. Ekiplerimizin titiz çalışması sonucunda anne ve babası telef olan leylek yavruları Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edildi. Kartepe Belediyesi olarak insan sağlığının yanı sıra doğayı da koruma noktasında yaptığımız çalışmalarda hayata ayrı bir renk katan hayvanları da korumak için ekiplerimiz özverili çalışma göstermektedir” şeklinde konuştu.  Bu haber 467 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ