20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:47
 
Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Kartepe'de ödüller sahiplerini buldu
18 Temmuz 2018 Çarşamba 13:55

.

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen 4’ncü Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. 


Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destek verdiği 4’ncü Unutulmuş Değerler Festivali’nde düzenlenen börek ve geleneksel okçuluk yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Kartepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla düzenlenen Unutulmuş Değerler Festivali iki gün boyunca renkli görüntülere sahne oldu.   

HANIMELLER EN İYİ BÖREK İÇİN YARIŞTI
Muhacir, Doğu ve Çerkez mutfaklarının Kartepe’ye özgü lezzetlerle harmanlandığı Hanımeller Yemek Yarışması’nda 38 farklı lezzet yarıştı. Aspa Pidesi, Pirinçli Pita Böreği, Soğan Böreği, Tahin Pekmezli Haşhaşlı Börek ve Yer Fıstıklı Börek dikkat çeken lezzetlerden oldu.

JÜRİ EN LEZZETLİ BÖREĞİ SEÇTİ
Hanımeller Yemek Yarışması bu yıl börek kategorisinde gerçekleştirildi. Yöresel lezzetlerin en şık sunumlarıyla değerlendirildiği yarışmada 18 şef dereceleri belirledi. Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu, İstanbul Aşçılar Derneği, Çanakkale Aşçılar Derneği, Avrasya Aşçılar Derneği, Marmara Profesyonel Aşçılar Derneği ve Trakya Turizm ve Gastronomi Derneği yönetim kurulu üyelerinden oluşan jüri en iyi böreği seçti.

EN İYİ BÖREK  “ASMA PİDESİ’’ OLDU
38 lezzetli börek arasından birinciliği Asma Pidesi ile Mümine Şişman, ikinciliği Su Böreği ile Şevval Şişman üçüncülüğü ise Kete ile Asiye Batman kazandı. Birinci olan yarışmacıya 2000 TL, İkinciye 1500 TL ve Üçüncüye 1000 TL ödülün verildiği yarışmada dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in elinden aldı.

OKÇULUKTA DERECEYE GİRENLER
Kartepe Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmasında dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. 4 kategoride yapılan yarışmada dereceye girenlere Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz tarafından hediyeleri verildi. Genç Bayanlar kategorisinde birinci İkbal Uğurlu, ikinci Miray Saka olurken, üçüncülüğü Sude Kılıç oldu. Genç Erkekler kategorisinde birinci Ahmet Fatih Karslı, ikinci Emir Kayabaş olurken, üçüncülüğü Yusuf Erdem elde etti. Yetişkin Bayanlar kategorisinde birinciliği Hatice Kureyşi elde ederken, Sena Hira ikinci, Medine Nur Köse üçüncülüğü elde etti. Yetişkin Erkekler kategorisinde birinciliği Tuncay Eren, ikinciliği Murat Alpay ve üçüncü Bayram Koçak oldu. Yumurta Atışında Veli Saygın birinci oldu.   

Bu haber 496 defa okundu

DİĞER HABERLER

YSK'dan yedek üye kararı

YSK'dan yedek üye kararı

Polis, Jandarma el ele

Polis, Jandarma el ele

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

Başkan Büyükakın, Her kesimin her insanımızın fikirlerine değer vermek bizim siyasetimizin en önemli unsurlarındandır. Bu şekilde halkımızın yanında oluyor, dertlerine derman oluyoruz” açıklamasını yaptı.

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

ERDEM KONSERİNDE ALAN DAR GELDİ

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ