18 Ağustos 2018 Cumartesi 22:56
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Kartepe'de ödüller sahiplerini buldu
18 Temmuz 2018 Çarşamba 13:55

.

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen 4’ncü Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. 


Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destek verdiği 4’ncü Unutulmuş Değerler Festivali’nde düzenlenen börek ve geleneksel okçuluk yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Kartepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla düzenlenen Unutulmuş Değerler Festivali iki gün boyunca renkli görüntülere sahne oldu.   

HANIMELLER EN İYİ BÖREK İÇİN YARIŞTI
Muhacir, Doğu ve Çerkez mutfaklarının Kartepe’ye özgü lezzetlerle harmanlandığı Hanımeller Yemek Yarışması’nda 38 farklı lezzet yarıştı. Aspa Pidesi, Pirinçli Pita Böreği, Soğan Böreği, Tahin Pekmezli Haşhaşlı Börek ve Yer Fıstıklı Börek dikkat çeken lezzetlerden oldu.

JÜRİ EN LEZZETLİ BÖREĞİ SEÇTİ
Hanımeller Yemek Yarışması bu yıl börek kategorisinde gerçekleştirildi. Yöresel lezzetlerin en şık sunumlarıyla değerlendirildiği yarışmada 18 şef dereceleri belirledi. Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu, İstanbul Aşçılar Derneği, Çanakkale Aşçılar Derneği, Avrasya Aşçılar Derneği, Marmara Profesyonel Aşçılar Derneği ve Trakya Turizm ve Gastronomi Derneği yönetim kurulu üyelerinden oluşan jüri en iyi böreği seçti.

EN İYİ BÖREK  “ASMA PİDESİ’’ OLDU
38 lezzetli börek arasından birinciliği Asma Pidesi ile Mümine Şişman, ikinciliği Su Böreği ile Şevval Şişman üçüncülüğü ise Kete ile Asiye Batman kazandı. Birinci olan yarışmacıya 2000 TL, İkinciye 1500 TL ve Üçüncüye 1000 TL ödülün verildiği yarışmada dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in elinden aldı.

OKÇULUKTA DERECEYE GİRENLER
Kartepe Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmasında dereceye girenlere törenle ödülleri verildi. 4 kategoride yapılan yarışmada dereceye girenlere Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz tarafından hediyeleri verildi. Genç Bayanlar kategorisinde birinci İkbal Uğurlu, ikinci Miray Saka olurken, üçüncülüğü Sude Kılıç oldu. Genç Erkekler kategorisinde birinci Ahmet Fatih Karslı, ikinci Emir Kayabaş olurken, üçüncülüğü Yusuf Erdem elde etti. Yetişkin Bayanlar kategorisinde birinciliği Hatice Kureyşi elde ederken, Sena Hira ikinci, Medine Nur Köse üçüncülüğü elde etti. Yetişkin Erkekler kategorisinde birinciliği Tuncay Eren, ikinciliği Murat Alpay ve üçüncü Bayram Koçak oldu. Yumurta Atışında Veli Saygın birinci oldu.   

Bu haber 369 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli'de trafik adım adım ilerledi

Kocaeli'de trafik adım adım ilerledi

TEM'DEKİ YOĞUNLUK SÜRÜYOR

Parklarda ve yeşil alanlarda bakım

Parklarda ve yeşil alanlarda bakım

İzmit Belediyesi ekiplerince park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışması yapılıyor.

Doğan’dan bayram mesajı

Doğan’dan bayram mesajı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı

Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine ulaştırarak başvurusu kabul edilenlerin ilk 3 dönemine ait celp planlaması yapıldı.

Taticilerin yol trafiği

Taticilerin yol trafiği

Kurban Bayramı tatili için yola çıkanlar TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu geçişlerini kilitledi.

Bayramda mezarlıklara ücretsiz ulaşım

Bayramda mezarlıklara ücretsiz ulaşım

Asri, Bağçeşme ve Kent Mezarlıklarına ziyaretine gidecek vatandaşların ulaşımları için arife günü, bayramın birinci ve ikinci günü ücretsiz servis sağlanıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ