23 Temmuz 2018 Pazartesi 16:58
 
  • 4,748 TL

  • 5,563 TL

  • 188,23 TL

  • 95.718

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE OKUL KANTİNLERİ DENETLENİYOR

Kartepe'de okul kantinleri denetleniyor
17 Ekim 2017 Salı 12:51

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede faaliyet gösteren 55 okulun kantinlerinin denetimlerini tamamladı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlaması ardından eğitim kurumlarındaki kantinlerde belediye ekipleri denetim ve kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü de ilçedeki okul kantinlerine yönelik denetimlerini tamamladı. Yapılan denetimlerde 55 okul kantini tek tek denetlendi. Denetimlerde ekipler 32 okul kantininin ruhsatlı olduğu, 11 adet kantinin ruhsatsız olduğu, 6 adet okulda kantinin olmadığı ve 4 adet kantinin okul aile birliği, 1 kantinin de kooperatife ait olduğu, 1 kantininde henüz faaliyete geçmediği tespit edildi.

DENETİM DEVAM EDECEK
Okul kantinlerine yönelik kontrollerde ekipler ruhsat uygulaması, tarihi geçmiş ürün tespiti, hijyen koşullarına uygunluk gibi konularda kontroller yaptı. Ruhsatsız faaliyet gösteren kantinlere ruhsat almaları çağrısında bulunduklarını belirten Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, okul kantinlerindeki denetimlerin devam edeceğini belirtti.

DAHA SAĞLIKLI ORTAMLARDA
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ilçedeki ticaretin canlanması, esnafın korunması ve rekabet ortamının sağlanması adına hassasiyeti çerçevesinde titizlikle çalıştıklarını belirten Begeç, “Okul kantinlerindeki kontrollerimizle geleceğimiz olan çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda yiyecek ve içecek tüketmelerini sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. 


Bu haber 226 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ