21 Şubat 2019 Perşembe 05:46
 
  • 5,333 TL

  • 6,061 TL

  • 229,38 TL

  • 101.971

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE SOKAK HAYVANLARI

Kartepe'de sokak hayvanları
23 Mayıs 2018 Çarşamba 11:51

.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ketenciler Barajı yakınlarında kurulu bulunan hayvan barınağında ki hayvanları düzenli bakımlarına devam ediyor. Sokak hayvanlarının beslenmesinden aşılanmasına kadar ekipler titiz bir çalışma yapıyorlar.


Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ketenciler Barajı yakınında hayata geçirdiği mini barınaklarda kalan sokak hayvanlarıyla yakından ilgileniyor. Barınaktaki sokak hayvanlarının yemlemesi yanı sıra iç, dış parazit ve uyuza karşı aşılaması belediye ekipleri tarafından yapılıyor. Hayvan severlerin de takdirini gören yemleme ve aşılama uygulamasıyla Kartepe’de doğal yaşamın aksamadan devamına katkı veriliyor.

TABELA DİKTİLER
Kartepe’de ki sokak hayvanlarının yem ve su ihtiyaçlarını karşılamak için Ketenciler Barajı yakınında hayata geçirilen mini barınaklarının konukları zabıta ekiplerinin sıkı gözetiminde tutuluyor. Zabıta ekipleri, sokak hayvanlarının bakımını Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri desteği ile devam ediyor. Ekipler barınaklar çevresinde uyarı tabelaları dikerek gereken uyarıyı yaptılar.

GEREKEN YAPILIYOR
Mini barınak konukları ile sürekli ilgilendiklerini hatırlatan Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, “Başkanımızın talimatıyla hayata geçirilen hayvan barınaklarının kontrolü de ekiplerimiz tarafından sağlanmaktadır. Zaman zaman kuru mama ve diğer gıdaların sağlandığı barınakların konukları olan sokak köpeklerinin aşılama işlemleri de bünyemizdeki veteriner hekim tarafından karşılanmaktadır” dedi.

Bu haber 209 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ