Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE'DE SÜNNET ŞÖLENİ

Kartepe'de sünnet şöleni
03 Temmuz 2018 Salı 13:41

.

Kartepe Belediyesi’nin Geleneksel Sünnet Şöleni, bu sene de Meşelik Park’da renkli görüntüler eşliğinde yapıldı. Belediye bünyesinde bu yıl onuncusu gerçekleştirilen Sünnet Şöleni’nde, 400 Kartepeli çocuğun sünnet töreni birlik ve beraberlik içerisinde kutlandı.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen şölene, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve Kartepeli vatandaşlar katıldı.

 

Törende sünnet çocukları Başkan Hüseyin Üzülmez ile bol bol fotoğraf çektirdi. İstasyon Camii İmamı İbrahim Uludağ, Köseköy Merkez Camii Müezzini İbrahim Akyol ve belediye personeli Metin Subaşı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ile başlayan tören, Müftü Vekili Hasan Aydın’ın sünnet duası ile devam etti. Şölende çocuklara balon, şeker, pamuk şeker ikramları yapılırken, ailelere de etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. Palyaçolar eşliğinde çeşitli oyunlar oynayan çocuklar, şölen yerindeki oyun alanlarında keyifli vakitler geçirdi.

 

Sünnet duasının ardından kürsüye konuşmasını yapmak için Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez davet edildi. Sosyal belediyecilik anlayışını her zaman ön planda tutan Başkan Üzülmez; “Çok kıymetli misafirler, Kartepe Belediyemiz’in her yıl düzenli olarak yaptığı sünnet şölenimize hoş geldiniz. Burada bulunan 400 çocuğumuzun ilk mürüvvetlerini hamd olsun hep beraber görüyoruz. Yarının gençleri ve ülkemizin gelecekleri olan bugünün çocuklarını, Kartepe’de eksiksiz bir şekilde geleceğe hazırlamak için elimizden gelen tüm çabayla, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kartepe’de bu büyük devletin imkanlarını toplumumuzun her kesimine ulaştırmaya gayret ediyoruz. Bugün Kartepe’de çocuklarımızın hepsine bilgi evleriyle, kurslarla ve spor kulüpleriyle olsun her türlü imkanları seferber ediyoruz, onları hayata hazırlıyoruz. Yine sadece çocuklarımızı değil gençlerimizi, kadınlarımızı, yaşlılarımızı ve engelli dostlarımızı da Kartepe de çeşitli kurslar, sosyal aktivitelerle, gezilerle ve sempozyumlarla buluşturarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu hizmetleri yaparken başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  hükümetimiz, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, teşkilatımız ve sizlere teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde vatanımızın birliği ve beraberliği için Kartepemiz yine bir oldu beraber oldu, artık Kartepe vakti, artık Kocaeli vakti,  artık Türkiye vakti dedi, bu birlik ve beraberlik için de ben her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve yolumuz açık olsun diyorum. Buradan tüm çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ederken, bir kez daha vatana ve millete hayırlı bir evlat olmalarını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum, sevgilerimi sunuyorum.” diyerek birlik ve beraberlik mesajları ile konuşmasını sonlandırdı.

 

Başkan Üzülmez’in konuşmasının ardından Başkan Üzülmez ve protokol konukları sünnet çocuklarına hediyelerini vermek ve fotoğraf çekilmek üzere kürsüye davet edildi. Hediyelerin dağıtılmasının ardından program, ilahi dinletisi ve yemek ikramı ile devam etti.
Bu haber 413 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ