03 Nisan 2020 Cuma 08:33

KARTEPE'DE UZUNTARLA SPOR KOMPLEKSİ İMZALARI ATILDI

Kartepe'de Uzuntarla spor kompleksi imzaları atıldı
22 Ocak 2019 Salı 09:27

.

Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yapılacak olan Uzuntarla Sentetik Çim Futbol Sahası ve Spor Tesisleri için imzalar atıldı.
Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ortak projesi olarak hazırlanan Uzuntarla Sentetik Çim Futbol Sahası ve Spor Tesisleri’nin projesi tamamlanarak ihale yapıldı. Kendi alanında örnek olacak şekilde planlanan Uzuntarla Sentetik Çim Futbol Sahası ve Spor Tesisleri yapımı için Kartepe Belediyesi Etüd Proje Müdürü Cavit Kuzu ile ihaleyi kazanan MİA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akkaya arasında sözleşme imzalandı.
FİFA STANDARTLARINA UYGUN
Uluslararası FİFA Qutaliy Belgeli amatör kulüplerin müsabaka amaçlı maç yapabileceği standartta sentetik çim futbol sahası oyun çizgileri 68 x 105 metre kare ebatlarında olurken, ısınma ve koşu-yürüyüş yolu futbol sahası çevresinde 4,40 cm genişliğinde olacak. Yapılacak olan gece karşılaşmalarına göre aydınlatma sisteminin yanı sıra otomatik sulama tesisatı ile sahanın sulaması yapılacak.
SPOR KOMPLEKSİNİN ÖZELLİKLERİ
Uzuntarla Sentetik Çim Futbol Sahası ve Spor Tesisleri içerisinde dört adet 300x700 metre kare ebatlarında soyunma odaları, sekiz adet duş, sekiz adet lavabo, dört adet wc, 300x300 metre kare saha komiseri, 400x300 metre kare sağlık görevlisi, 540x300 metre kare bay hakem odası, 480x300 metre kare bayan hakem odası, 400x300 ve 580x300 metre kare ölçülerinde büfe, iki adet 300x700 metre kare kulüp odası, 300x700 metre kare saha görevlisi odası, 300x700 metre kare hidrofor odası, 300x700 metre kare elektrik pano kontrol odası, seyirciler için dört adet bay ve bir adet bayan wc, çelik yapıdan oluşacak olan 300 kişilik tribün yer alacak. Çevre düzenlemesi için de 184 adet mavi selvi ağacı dikilecek.
4 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepe Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte koordineli bir şekilde Uzuntarla Sentetik Çim Futbol Sahası ve Spor Tesisleri’nin projelendirmesi ve ihalesi yapıldı. Uzuntarla Mahallemi ve çevresine hizmet verecek olan tesis yaklaşık 4 Milyon TL’ye mal olacak. Kartepemiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Bu haber 602 defa okundu

DİĞER HABERLER

Zaten sokaklarda yaşıyordu

Zaten sokaklarda yaşıyordu

Saatlerce zabıtalara direndi

Eylem ve etkinlikler yasaklandı

Eylem ve etkinlikler yasaklandı

Amaç kamu düzeni

Eczaneler 1 saat erken kapanacak

Eczaneler 1 saat erken kapanacak

Eczanelere Corona virüs ayarı

KOTO’dan ‘Elektrik ve Doğalgaz faturasında yeni döneme ilişkin önemli açıklama

KOTO’dan ‘Elektrik ve Doğalgaz faturasında yeni döneme ilişkin önemli açıklama

yeni ve öngörülemez bir maliyet yükleyecek

EPDK'den fatura okumada yeni sistem

EPDK'den fatura okumada yeni sistem

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Elektrik ve doğalgazda, fatura okumada yeni bir sisteme geçilecek

KSO Başkanı Zeytinoğlu dış ticaret rakamlarını değerlendirdi

 KSO Başkanı Zeytinoğlu dış ticaret rakamlarını değerlendirdi

Zeytinoğlu “Bu dönemde firmalarımızın üretimleri ve kapasiteleri geriledi.”

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ