25 Eylül 2018 Salı 17:03
 
  • 6,192 TL

  • 7,304 TL

  • 239,32 TL

  • 98.880

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİNE KAVUŞUYOR

Kartepe en büyük spor kompleksine kavuşuyor
27 Eylül 2017 Çarşamba 11:40

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in vizyon projelerinden olan Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Kompleksi açılışa hazır duruma geldi.

Tesisin açılışı 29 Eylül Cuma günü Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla saat 14.00’de gerçekleştirilecek.
15 Temmuz hain darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit düşen Abdullah Tayyip Olçok’un adının verildiği Kartepe Acısu’da yapılan spor kompleksi açılışa hazır duruma getirildi. 2017 Mart ayında başlanan çalışmaların hızla tamamlanması ile Kartepe vizyon projesine kavuştu.

BİN KİŞİLİK TRİBÜN
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in vizyon projeleri arasında yer alan Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Kompleksi 16 bin 500 metre kare alan üzerine kuruldu. Stadyum içerisinde 600 metre kare bin kişilik kapalı tribün, futbol, voleybol, basketbol, tenis sahaları, cafe, toplantı salonları bulunuyor.

FİFA STANDARTLARINA UYGUN
Spor Kompleksinde ayrıca 4 adet soyunma odası, hakem odası, saha komiseri odası, gözlemci, güvenlik, mescid, wcler, toplantı salonu ve 3 adet malzeme odası bulunuyor. Tesis içerisinde yapımı tamamlanan futbol sahası 65x105 ölçülerinde FİFA standartlarına uygun olarak hazırlandı. Futbol sahası çevresinde 4 metre genişliğinde koşu parkuru da bulunuyor. Futbol sahasında Bölgesel Amatör Lig maçları yapılabilecek. Spor kompleksi içerisinde ayrıca 36x18 ölçülerinde basketbol sahası, 36x18 ölçülerinde voleybol sahası, 230 m2 kafeterya binası, bin m2 otopark alanı bulunuyor.   

3 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Şehit Abdullah Tayyip Olçok Stadı, 2 Milyon 650 bin TL + KDV’ye mal olacak. Kartepe Belediyesi tarafından stadyum çevresinde düzenleme çalışmaları bitme noktasına geldi. Belediye ekipleri tarafından stadyum çevresine 500 ağaç dikildi. Bin 500 metre kare alanın toprak dolgusu ve tesviyesi, 300 metre kare yürüyüş yollarıyla bağlantılar yapıldı. 250 metre kare spor kompleksi etrafı yamaça yürüyüş için sarı malzeme serildi. 2 adet kamelya ve 2 adet piknik masası montajı yapıldı. 

FİKRİ IŞIK’IN KATILIMIYLA 29 EYLÜL CUMA
Tüm hemşehrilerini özellikle spor severleri ve gençleri açılışta görmek istediğini belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepemiz yine ilklerinden birine kavuşmuş olacak söz verdiğimiz gibi ilçemizin en büyük ve en komplike spor tesisini hayata geçirmiş olacağız. Spor hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmalı. Tüm Kartepe olarak böylesi önemli yatırımlara sahip çıkmalıyız. Kartepeli hemşehrilerimiz için yaptığımız bu spor kompleksimize yüreğimizden acısı silinmeyecek olan 16 yaşında şehit verdiğimiz genç yavrumuz Abdullah Olçok’un adını verdik. Bu onuru ve gururu Sn.Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’ın da teşrifleriyle paylaşmak için Cuma günü 14.00’de tüm Kartepe halkını görmekten memnuniyet duyarım” dedi.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok kimdir?
1993 yılından itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte çalışan, özellikle AK Parti'nin kuruluşundan bu yana reklam, kurumsal tanıtım ve organizasyon konularında büyük emek veren Erol Olçok’un oğlu Abdullah Tayyip Olçok  FETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında babası ile birlikte önce Altunizade’deki, ardından saldırıların yoğun olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki direnişe katıldı. 16 yaşında ki Abdullah Tayyip Olçok ve babası Erol Olçok, darbecileri ikna etmeye çalışırken hainlerin kurşunlarıyla köprü üzerinde şehit düştüler.    


Bu haber 588 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bu yıl da birlik ve beraberlikle Sevgide Buluşalım!

Bu yıl da birlik ve beraberlikle Sevgide Buluşalım!

Bu yıl 13.’sü düzenlenecek ''Sevgide Buluşalım'' etkinliğinin basın toplantısı gerçekleştirildi

'2018 yılı Üniversitemize Hoşgeldiniz' etkinliği gerçekleştirildi

'2018 yılı Üniversitemize Hoşgeldiniz' etkinliği gerçekleştirildi

.

İlçe merkezine 7 katlı otopark yapılacak

İlçe merkezine 7 katlı otopark yapılacak

Büyükşehir, Gebze Kızılay Caddesi’nde yapacağı 7 katlı otoparkla ilçe merkezinde parklanmayı sorun olmaktan çıkaracak

Kalp krizi geçiren sürücü ağaca çarptı

Kalp krizi geçiren sürücü ağaca çarptı

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET