25 Mayıs 2019 Cumartesi 21:09
 
Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE İLÇESİNİN ALT YAPISI MODERNLEŞTİRİLİYOR

Kartepe ilçesinin alt yapısı modernleştiriliyor
05 Eylül 2018 Çarşamba 09:59

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe İlçesi’nde yaşayan vatandaşların altyapıdan kaynaklanan problemlerini çözmek, modern ve çağdaş bir altyapıya kavuşturmak için hummalı çalışmalar yapıyor. İlçenin muhtelif bölgelerinde devam eden yaklaşık 80 km uzunluğundaki içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu ile dere ıslahı  yatırımlarını yerinde inceleyen Genel Müdür Ali Sağlık, “Yaptığımız yatırımlar ile birlikte İlçenin problemleri çözülecek ve insanımız daha modern ve çağdaş altyapıya kavuşacaktır..” dedi.

 

GENEL MÜDÜR SAĞLIK’TAN İNCELEME

İl genelinde yatırım programları çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, yaz ve kış turizminin merkezi olan Kartepe İlçesi’nde birçok altyapı projesi yürütüyor. 10 beldenin birleşmesiyle oluşan; yerleşim alanları dağınık durumdaki İlçenin, birçok bölgesinde; içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatları ile dere ıslahı çalışmaları yapılıyor. İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, yatırımların hayata geçirilme sürecini yakından takip ediyor. Bu kapsamda; Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Altay ve Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Civelek’in de katıldığı incelemede Genel Müdür Sağlık, Rahmiye ve Arslanbey Ataşehir Mahallesi’nde yapılan dere ıslahı ile altyapı çalışmalarını denetleyerek  yetkililerden bilgi aldı.

 

80 KM ALTYAPI YAPILIYOR

İlçe genelinde toplam 80 km uzunluğunda yeni altyapı yapacaklarını ifade eden Genel Müdür Ali Sağlık, sahadaki çalışmalar sırasında vatandaşların mağdur edilmemesi konusunda hassas olunması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması noktasında, çalışan ve kontrol ekiplerine uyarılarda bulundu. İlçeye bağlı Fatih Sultan Mehmet, Köseköy, Maşukiye, Uzunçiftlik Ataevler, Ketenceler,Uzuntarla, Pazarcık, Sarımeşe, Rahmiye ve Arslanbey Ataşehir Mahallelerinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden İSU Genel Müdürü Sağlık, bölge için çok büyük önem arz eden projenin 19 milyon liraya mal olacağını belirtti. Sağlık; ” Kartepe ilçemiz yaz - kış turizmi ve sanayi ile birlikte hızlı nüfusu artan ilçelerimizden başında geliyor. Dağınık bir yerleşim alanına sahip olan ilçemizde artan ihtiyaçlar doğrultusunda altyapı projelerimiz sürüyoruz. Nisan ayında başladığımız proje ile birlikte birçok bölgede altyapı hatlarını tamamlayarak işletmeye aldık. İnsan ve çevrenin korunmasının teminatı  bir kurumuz. Yaptığımız yatırımlar ile birlikte bölgenin problemleri çözülecek ve insanımız daha modern ve çağdaş altyapıya kavuşacaktır. Dere ıslahı ve yağmur suyu hatları ile birlikte bölgede su  baskınlarının önüne geçilecektir.” dedi.

 

Altyapı çalışmalarının çevreyi rahatsız  edebildiğine değinen ve güzel sonuçlara ulaşmak için vatandaşlardan sabırlı olmalarını isteyen Genel Müdür Ali Sağlık, bölgelerde sürdürülen çalışmaların tamamlanmasının ardından Belediye ekipleri tarafından asfaltlama çalışmaları yapılacağını kaydetti.

Projede Yapılacak Çalışmalar

İçmesuyu Hattı                                    : 48.920 metre

Kanalizasyon Hattı                             : 22.212 metre

Yağmursuyu Hattı                              :   3.286 metre

Dere Islahı                                         :   1.000 metre

Kanalizasyon Terfi Hattı                    :   1.025 metre

Yatay Sondaj                                    :        43 metre

Atıksu Terfi Merkezi                           :          1 adet

 
Bu haber 444 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ