14 Ağustos 2018 Salı 16:33
 
  • 6,506 TL

  • 7,417 TL

  • 243,57 TL

  • 93.483

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE LİSESİNE HABER STÜDYOSU VE MASAÜSTÜ YAYINCILIK ATÖLYESİ AÇILDI

Kartepe lisesine Haber stüdyosu ve masaüstü yayıncılık atölyesi açıldı
16 Ocak 2018 Salı 16:59

.

Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi açılış töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Törene; Vali  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra,  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Daire Müdürleri,  Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, hayırsever işadamı Fehmi Yıldız,   çeşitli illerden gelen Gazeteciler Cemiyeti Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteciler, öğretmen ve öğrenciler  katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy  tören alanında, İzmit Halk Eğitim Merkezi Folklör Ekibinin oynadığı Üsküp yöresine ait halk oyunları gösterileri ile karşılandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol,  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve hayırsever işadamı Fehmi Yıldız’ın ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Bugün Kocaeli olarak önemli bir çalışmayı birlikte gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin sağlıklı olarak yetiştirilmesi, iyi yetiştirilmesi hepimizin ortak arzusudur. Öğrencilerimizin yetişebilmesi için fiziki mekanlara yani okullara ihtiyaç var. Bu okullarımızın yapımında Milli Eğitim Bakanlığımızın katkılarıyla yapılan çalışmalar dışında hayırseverlerimizin katkılarıyla da bir çok noktada  okullarımız yapılmaya devam ediyor. Bugün içinde bulunduğumuz bu okulda bir hayırseverimiz tarafından yapıldı. Bugün bu hayırseverimizde aramızda. Sayın Fehmi Yıldız’a ve onun şahsında bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Onların katkıları ve eğitime vermiş oldukları destek, eğitimdeki başarıyı ve kaliteyi daha üst noktalara taşıyacaktır. Bu anlamda Kocaeli’de ve Türkiye’de eğitime destek veren bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları takdirle karşılıyorum. Tek başına okulları yapmak yetmiyor. Onların donanımlarının da en üst seviyede olması lazım. Özellikle belirli branşlarda eğitim alacak öğrencilerimizin laboratuvar ihtiyaçları oluyor. Burada olduğu gibi iletişim liselerimizde de okuduklarını pratikte uygulayabilecekleri alanlara, atölyelere ihtiyaç var. Bu okulumuzda da bu atölyeye ihtiyaç vardı. Bu ihtiyaç birçok kurumumuzun ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmayla tamamlanıyor. Burada okuyacak gençler alacakları eğitimle basın sektöründe iş bulabilecek bir konuma gelecekler. Çünkü işin teorisini de, pratiğini de öğrenecekler.” diyen Vali Aksoy emeği geçen herkese teşekkür etti.


Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesinin açılış kurdelesini kestiler.
Törenin ardından eski ulusal gazetelerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Hüseyin Aksoy, Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmenler odasına geçerek, okul yöneticisi ve öğretmenleri ile bir süre sohbet etti.Bu haber 956 defa okundu

DİĞER HABERLER

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

Gölcük Belediyesi 17 Ağustos Deprem şehitlerini anma programı 16-17 Ağustos tarihlerinde Kavaklı sahilinde ve şehitliklerde yapılacak programlar ile gerçekleştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ