17 Ocak 2019 Perşembe 04:50
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPE LİSESİNE HABER STÜDYOSU VE MASAÜSTÜ YAYINCILIK ATÖLYESİ AÇILDI

Kartepe lisesine Haber stüdyosu ve masaüstü yayıncılık atölyesi açıldı
16 Ocak 2018 Salı 16:59

.

Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi açılış töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Törene; Vali  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra,  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Daire Müdürleri,  Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, hayırsever işadamı Fehmi Yıldız,   çeşitli illerden gelen Gazeteciler Cemiyeti Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteciler, öğretmen ve öğrenciler  katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy  tören alanında, İzmit Halk Eğitim Merkezi Folklör Ekibinin oynadığı Üsküp yöresine ait halk oyunları gösterileri ile karşılandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol,  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve hayırsever işadamı Fehmi Yıldız’ın ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Bugün Kocaeli olarak önemli bir çalışmayı birlikte gerçekleştiriyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin sağlıklı olarak yetiştirilmesi, iyi yetiştirilmesi hepimizin ortak arzusudur. Öğrencilerimizin yetişebilmesi için fiziki mekanlara yani okullara ihtiyaç var. Bu okullarımızın yapımında Milli Eğitim Bakanlığımızın katkılarıyla yapılan çalışmalar dışında hayırseverlerimizin katkılarıyla da bir çok noktada  okullarımız yapılmaya devam ediyor. Bugün içinde bulunduğumuz bu okulda bir hayırseverimiz tarafından yapıldı. Bugün bu hayırseverimizde aramızda. Sayın Fehmi Yıldız’a ve onun şahsında bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Onların katkıları ve eğitime vermiş oldukları destek, eğitimdeki başarıyı ve kaliteyi daha üst noktalara taşıyacaktır. Bu anlamda Kocaeli’de ve Türkiye’de eğitime destek veren bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları takdirle karşılıyorum. Tek başına okulları yapmak yetmiyor. Onların donanımlarının da en üst seviyede olması lazım. Özellikle belirli branşlarda eğitim alacak öğrencilerimizin laboratuvar ihtiyaçları oluyor. Burada olduğu gibi iletişim liselerimizde de okuduklarını pratikte uygulayabilecekleri alanlara, atölyelere ihtiyaç var. Bu okulumuzda da bu atölyeye ihtiyaç vardı. Bu ihtiyaç birçok kurumumuzun ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmayla tamamlanıyor. Burada okuyacak gençler alacakları eğitimle basın sektöründe iş bulabilecek bir konuma gelecekler. Çünkü işin teorisini de, pratiğini de öğrenecekler.” diyen Vali Aksoy emeği geçen herkese teşekkür etti.


Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesinin açılış kurdelesini kestiler.
Törenin ardından eski ulusal gazetelerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Hüseyin Aksoy, Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmenler odasına geçerek, okul yöneticisi ve öğretmenleri ile bir süre sohbet etti.Bu haber 1061 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ