24 Ekim 2018 Çarşamba 00:46
 
  • 5,744 TL

  • 6,591 TL

  • 229,82 TL

  • 93.469

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPEDE SOKAKLARA LALE MOTİFLİ AYDINLATMA

Kartepede sokaklara Lale motifli aydınlatma
25 Temmuz 2018 Çarşamba 11:12

Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü, ilçe genelinde motifli dekoratif aydınlatma direklerinin montajına devam ediliyor.

Kartepe Belediyesi, Etüt Proje Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar ile ilçe genelinde aydınlatma direkleri değişine devam ediliyor. Yapılan projelendirme ve araştırma sonrasında belirlenen takvim uyarınca belediye ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlk olarak İstasyon Mahallesi Atakan Caddesi’nde başlatılan lale motifli dekoratif aydınlatma direklerinin montajına Köseköy, Arslanbey ve Maşukiye Mahallerinde devam edildi.   

MONTAJLAR DEVAM EDİYOR
Kartepe Belediyesi ekipleri tarafından Köseköy Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde 26 adet 8 metre ve 11 adet 10 metre, Arslanbey Mahallesi Kışla ve İzmit Caddelerinde 20 adet 8 metre ve Maşukiye Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde 15 adet 8 metre lale motifli aydınlatma direklerinin montajı yapıldı.  

AYDINLATMA DİREKLERİNİN ÖZELLİĞİ
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in turizm kenti anlayışıyla Kartepe’de yapılan yatırımlar aralıksız devam ederken, kent estetiğine uygun olarak aydınlatma direkleri de değiştirilmeye başlandı. Motifli olarak hazırlanan aydınlatma direkleri yol tarafına 100 walt, kaldırım tarafına 60 walt ışık verecek şekilde tasarlandı. Alev motifli aydınlatma direklerinin gövdesinde de led şeklinde aydınlatması bulunuyor.

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR
Kartepe belde kültüründen ilçe kültürüne geçerken gerekli bütün yatırımların yapıldığını belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Genç bir ilçeyiz. 120 bin nüfusumuzla yeni cazibe merkezi olmaktayız. Turizm ilçesi olarak önemli oranda ilimize destek veriyoruz. Yatırımlar özellikle turizm alanında herkesin takdirini kazanmaktadır. Vizyon projelerimiz ile hedefimiz olan 1 Milyon turiste ulaşmaktır. Cadde ve sokaklarımızda başladığımız dekoratif aydınlatma ilçemize ayrı bir değer katacaktır. Dekoratif aydınlatma direklerinin montajına devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 481 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cihat Altınyuva korkuttu

 Cihat Altınyuva korkuttu

.

PTT 178 yaşında

PTT 178 yaşında

.

ALO deyin, atığınızı gelip alsınlar

ALO deyin, atığınızı gelip alsınlar

İzmit Belediyesi Alo Atık uygulamasıyla vatandaşların evlerindeki geri dönüşüm atıklarını topluyor.

İzmit'te basketbol bayramı

İzmit'te basketbol bayramı

.

İnsanlığın sesi Kartepe Zirvesi'nden yükselecek

İnsanlığın sesi Kartepe Zirvesi'nden yükselecek

26 – 28 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Kartepe Zirvesi “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” temasıyla toplanıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET