15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:48
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPELİ ÇEVRECİ ÖĞRENCİLER KAHVALTIDA BULUŞTU

Kartepeli çevreci öğrenciler kahvaltıda buluştu
24 Mayıs 2018 Perşembe 14:36

.

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi ve TEMA Vakfı işbirliği ile okullarda uygulanan Yavru TEMA sınıfında görev alan öğrencilere mezuniyet hediyesi verildi.


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in turizm yatırımları ülke genelinde takdir toplarken, çevreye duyarlı projelerin hayata geçirilmesi gelecek olan nesillerin daha güzel Kartepe bulmasını hedefliyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi ve TEMA Vakfı işbirliği ile okullarda uygulanan Yavru TEMA sınıfı mezunlarını veriyor.

ETKİNLİĞE KATILDILAR
İlkokul eğitimleri boyunca TEMA Vakfına üye olarak çevreci eğitimler gerçekleştiren öğrenciler, geçtiğimiz senelerde plastik kapak toplama, meşe palamudu toplama, fidan tüpleme, ağaç dikme, ağaç kardeşliği gibi doğa etkinliklerinde canla başla çalışarak, hayvanların korunması ve beslenmesi hakkında gösterdikleri hassasiyetle ve kaynağında ayrıştırmaya büyük destek verdiler.

HEDİYE VERİLDİ
Gösterdikleri bu üstün gayreti takdir eden Kartepe Belediyesi, çevreci öğrencilere mezuniyet hediyesi olarak Kartepenin eşsiz doğasında güzel bir gün hediye etti. Kartepe Dağ Yamacında kahvaltı ile güne başlayan çocukların sevinçleri görülmeye değerdi. Kahvaltının ardından bol oksijenli ortamda doğanın tadını çıkararak oyunlar oynayan çocuklar, daha sonra kısa bir Kartepe Seyahati ile günlerini tamamladı.

ÖĞRENCİLERLE GURUR DUYUYORUZ
Kartepe’de oturmalarına rağmen, yeterince gezmeye fırsat bulamayan çocuklar hediyeleri için Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e, Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır’a ve TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu ve Kartepe Belediyesinde Çevre Yüksek Mühendisi Gökçen Gönülay’a teşekkürlerini dile getirdiler. Çevre Mühendisi Gönülay, “Dört yıldır emek vererek farkındalık oluşturmaya çalıştığımız Yavrularımız oluyor. Yaptıkları çok değerli çalışmalardan dolayı Öğretmenimiz Zeynep Ulusoy’a ve tüm öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Destekleri için Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez ve Başkan Yardımcımız Murat Sabri Çakır’a çok teşekkür ederiz” dedi.

ÖĞRENDİKLERİ BİLGİLERİ UYGULAYACAKLARDIR
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Çevresinin farkında doğayla baş başa büyüyen çocuklarımız hem bedenen, hem manen olumlu yönde büyüyeceklerdir. Ne ekersek onu biçeriz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onları doğayla ne kadar buluşturursak gelecek kuşaklar da çevrelerine o kadar duyarlı olur. Çevrelerinin farkında olmaları için çalışmalar yaptığımız çocuklarımız, bundan sonra da öğrendikleri bilgileri uygulayacaklardır. Böylece bizler de çevreci nesil yetiştirmenin haklı gururunu yaşayacağız. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.
Bu haber 282 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ