29 Mart 2020 Pazar 05:21

KARTEPELİ KADINLARA KADEM’DEN EĞİTİM

KARTEPELİ KADINLARA KADEM’DEN EĞİTİM
21 Şubat 2020 Cuma 19:45

Kartepe Belediyesi ve KADEM işbirliğinde Kartepeli kadınlara yönelik kadın haklarında yasal düzenlemeler hakkında bilgi verildi.

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kocaeli Temsilciliği işbirliğinde Kartepe Suadiye Mahalle Konağı’nda eğitim alan kursiyerlere yönelik iki farklı eğitim gerçekleştirildi. Av.Nisanur Koruç Kaplan tarafından kadına ve aileye verilen devlet desteklerinin anlatıldığı “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” hakkında bilgi verildi.

 

KİTAPÇIK DAĞITILDI

Eğitimin amacı hakkında bilgi veren Av.Kaplan “Kadınlarımızın kendilerine sunulan olanaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlamak, en doğru destekten yararlanmalarına vesile olmak, bir nebze de olsa yaşadıkları zorlukların hafifletilmesine yardımcı olmaktır. Eğitimi alan kadınlar kendileri için bir ihtiyaç bulunmasa dahi çevrelerinde bu tür desteklere ihtiyacı olanlara yol gösterebileceklerdir." Eğitimin ardından kadınlara konunun içeriğini anlatan kitapçıklar dağıtıldı.

 

İKİ İNSAN EĞİTİMİ VERİLDİ

Kartepeli kadınlara İlahiyatçı Ayşegül Pir Soylu tarafından da “İki İnsan” eğitimi verildi. Eğitimde bütünlüklü bir sorgulama ile toplumsal cinsiyet adaleti, tarihte ve günümüzde kadının statüsü, eşitlik ve eşdeğerlilik anlatıldı. Soylu, "Özümüzde olan Türklük ve arkasından İslam inancımıza göre kadın ve erkek birbirinin eşi olarak yaratılmıştır. Eşler arasında haklar ve sorumlulukların adaletli dağılımıyla hayat, ailenin tüm bireyleri için kolaylaşacaktır" ifadelerini kullandı.

Bu haber 643 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çocuklar market ve pazar yerlerine alınmayacak

Çocuklar market ve pazar yerlerine alınmayacak

Koronavirüs salgınını önlemeye yönelik alınan tedbirlere yenileri ekleniyor.

SAĞLIKLI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜLKEMİZİN İHTİYACI VAR

SAĞLIKLI SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜLKEMİZİN İHTİYACI VAR

MODERN POLİKLİNİK BİNASI ACİLEN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE DÖNÜŞTÜRÜLMELİ

Kaan Dilmen farkı

Kaan Dilmen farkı

Sağlık Çalışanlarını unutmadı

‘Evde Kal’ etkinliklerin tadını çıkar

‘Evde Kal’ etkinliklerin tadını çıkar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kılavuz Gençlik tarafından hazırlanan birçok etkinlik videoları, sosyal medya üzerinden gençlerle buluşacak

Uçak-otobüs seferleriyle ilgili yeni genelge

Uçak-otobüs seferleriyle ilgili yeni genelge

06.00'dan itibaren zorunlu olacak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ