15 Ağustos 2018 Çarşamba 18:24
 
  • 6,048 TL

  • 6,857 TL

  • 224,85 TL

  • 90.842

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPELİ KADINLARDAN MEHMETÇİĞE DESTEK

Kartepeli kadınlardan Mehmetçiğe destek
01 Mart 2018 Perşembe 10:07

Kartepe’li kadınlar Afrin’de mücadele eden Mehmetçikler için birlikte hazırladıkları kışlık giyim eşyalarını Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teslim ettiler.

Kartepe Belediyesi’nin destekleri ile Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde ikamet eden ev kadınları Afrin’de süren operasyonda görev alan Mehmetçikler için atkı, bere, çorap, havlu, mendil hazırladılar. Ülkemiz sınırlarının güvenliği için başlatılan operasyonda ülkemizin her yerinden Mehmetçiğe destek geliyor. Kartepeli kadınlar da cephede savaşan Mehmetçiğe el emekleri ile destek verdi.

KARTEPELİ KADINLAR ÖRNEK OLDU
Kartepe Belediyesi’nin desteği ile Kadınlar Kulübü üyelerinden Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde ikamet eden Sevgi Subaşı, Sabahat Sezer, Elif Sezer, Muradiye Kırcı, Sevgi Kırcı, Songül Üçüncü, Dilber Candır, Salime Karadeniz'in öncülüğündeki ev kadınları tarafından hazırlanan atkı, bere, çorap, havlu ve mendil cepheye gönderilmek üzere Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teslim edildi.

KARTEPEDE KADIN OLMAK FARKLI

Kartepe’de kadın olmanın ayrıcalıklı olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepe’de kadın olmak farklı olacak dedik ve bunu başardık. Kadınlarımıza yönelik olarak başlattığımız projelerin hepsi hayata geçti ve kadınlarımız tarafından sahiplenildi. Kadınlar Kulübü’müzün başarısı il sınırlarını aştı. Şimdi ülkemizde bir çok yerde Kadınlar Kulübü tarafından yapılan projeler uygulanıyor. Kadınlar Kulübü üyelerimiz Afrin’de vatanımızın birliği ve beraberliği için canı pahasına mücadele eden Mehmetçiklerimize gönüllerinden gelerek çeşitli eşyalar hazırladılar. Kadınlarımızla her zaman gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Kartepe Belediyesi KAR-MEK ve Kadın Spor Merkezi öğrencileri Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklere destek olmak için çalışmalarına gönüllü olarak devam ediyorlar. Bu haber 391 defa okundu

DİĞER HABERLER

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ