16 Ağustos 2018 Perşembe 09:46
 
  • 5,940 TL

  • 6,806 TL

  • 224,85 TL

  • 90.263

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPELİ ÖĞRETMENLER DE BİSİKLETLERİYLE BULUŞTU

Kartepeli öğretmenler de bisikletleriyle buluştu
17 Mayıs 2018 Perşembe 12:16

1700 öğretmen düzenlenen törenle bisikletlerine kavuştular.

Kartepe’de ilk kez Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in başlattığı 5’nci sınıf öğrencilerine okul ve karne hediyesi olarak hazırlanan bisikletlerin dağıtımı öğretmenlerle devam etti.


Kartepe Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen bisiklet dağıtım törenlerine devam ediliyor. Bu yıl dağıtılacak olan 3 bin 500 bisiklete ek olarak 1700 öğretmene de bisiklet verildi. Acısu Şehit Abdullah Tayyip Olçok Stadı’nda Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde yapılan törene Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Özdemir, belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı. 

VİZYON PROJELERİ
Düzenlenen törende konuşan Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek “Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez tarafından öğretmenlerimize bisiklet verilmesi bizleri sevindirmiştir. Çok yoğun bir eğitim öğretim yılı yaşadık. Öğretmenlerimiz canla başla geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirmeye devam ediyor” dedi. Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez ise “Göreve geldiğimiz zaman sosyal ve kültürel belediyeciliği önemseyeceğimizi söylemiştik. İnsanı merkeze alan görev anlayışı ile çalışmalarımızı yaptık. Genç ilçemizin gelişmesini adım adım sağlıyoruz. Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra vizyon projeler hayata geçmektedir” dedi.

ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI
“Çocukluğumuzun hayalleri olan spor tesisleri çocuklarımızın hizmetine sunulmaktadır” diyen Başkan Üzülmez “tarih, kültürel, spor, turizm alanında gereken bütün yatırımlar yapılmaktadır. Hemşehrilerimizin gönlüne giden yolları yapmaya devam ediyoruz. Projelerimizle Uluslarası övgüler almaktayız. Çocuklarımızın eğitimine büyük katkı veren öğretmenlerimize çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizi veriyoruz” açıklamasında bulundu.

40 BİSİKLET DAHA VERİLDİ
“Milli eğitim camiasında çocuklara ve öğretmenlere bisikletleri verdik” diyen Başkan Üzülmez “Milli eğitim camiasında ayrıca çalışan memurlarımız da var.  Onlarında talepleri de varmış 40 memurumuza bisikletlerini veriyoruz. Kartepemiz birlik ve beraberlik içerisinde vatanını, bayrağını seven bir ilçemizdir. Bunu en iyi şekilde sergilemektedir. Farklılıklarımız zenginliğimizdir” ifadelerini kullandı.   Bu haber 287 defa okundu

DİĞER HABERLER

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

.

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ