16 Ekim 2018 Salı 07:48
 
  • 5,783 TL

  • 6,697 TL

  • 226,97 TL

  • 98.631

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPELİ SPORCULAR İSTANBUL'DA YARIŞACAK

Kartepeli sporcular İstanbul'da yarışacak
21 Kasım 2017 Salı 18:06

10 ülkeden sporcuların katılacağı yarışlar da 80 sporcunun katılması bekleniyor. Kartepe’li sporcular madalya hedefiyle sahaya çıkıyor.

Kartepe Belediyesi tarafından doğa sporları turizmine katkı sağlamak için destek verilen Kartepe Motosiklet Spor Kulübü’den 4 sporcu 25 Kasım’da TAF Atletizm Salonu’nda yapılacak olan yarışmada yer alacaklar. 10 ülkeden sporcuların katılacağı yarışlar da 80 sporcunun katılması bekleniyor. Kartepe’li sporcular madalya hedefiyle sahaya çıkıyor.

Kartepe Belediyesi tarafından büyük ilçe turizmine katkı sağlamak ve gençleri spora teşvik etmek amacıyla destek verilen Kartepe Motosiklet Spor Kulübü’den 4 sporcu 25 Kasım 2017 Cumartesi günü TAF Atletizm Salonu’nda yapılacak olan “İstanbul Superenduro Şampiyonası” nda yarışacaklar. 10 farklı ülkeden 80 dolayında sporcunun katılması beklenen yarışmalar ücretsiz olarak izlenecek.

ZORLU PARKUR

İstanbul Superenduro Şampiyonası (SE) Türkiye Motosiklet Federasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle Ataköy TAF Atletizm Salonu’nda yapılacak. Salonda hazır halde bulunan motokros pisti değiştirilerek süper enduro parkuruna dönüştürülecek. Sporcular, rampaların yanı sıra kaya, taş havuzu, lastik havuzu, kütükler, odun havuzu gibi zorlu engellere karşı, güç ve dayanaklılık sınavı vererek, inanılmaz bir mücadele ortaya koyacak.

KLASMANLAR BELLİ OLDU

Türk sporcular resmi bir organizasyonda ülkemizde ilk kez kapalı bir alanda yarışacak. Yarışlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Kupası, Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Gençler (EG), Enduro Veteran (EV), sınıflarında yapılacak. Süper Enduro yarışlarında genç sporcuların yanı sıra 46 yaş üstü Veteran sporcularda start alacak. Kartepe Motosiklet Spor Kulübü’nden Mevlüt Kolay (Enduro Prestij (EP), Emre Dirlik (Enduro B Klasmanı), Savaş Serim (Enduro B Klasmanı), Salih Yurttaş (Enduro Veteran) klasmanlarında yarışacaklar.

ÜZÜLMEZ’DEN SPORCULARA DESTEK
Bu uluslararası organizasyona Kartepe’den katılacak sporculara başarılar dileyen Başkan Üzülmez, “Kartepemizde yetişerek hangi alanda olursa olsun, mücadele eden, başarılara imza atan gençlere, çocuklara iyi örnek olan gençlerimizle gurur duyuyor ve elimizden geldiğince olmaya çalışıyoruz. Bu gençlerimiz de Kartepemizi doğa ve motor sporları alanlarında, azimle, istekle ve güzel başarı ile temsil ediyorlar. İnanıyorum ki bu yarıştan da güzel sonuçlar elde edilecek. Kartepe’nin adı her platformda güzel haberlerle anılacaktır. Onlara güveniyor ve Rabbimden kolaylıklar diliyorum” dedi. 


Bu haber 503 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET