• 3,771 TL

  • 4,619 TL

  • 161,63 TL

  • 116.856

Öncekiler Sonrakiler

KARTEPELİLER BAYRAMA MUTLU GİRİYOR

Kartepeliler bayrama mutlu giriyor
25 Ağustos 2017 Cuma 14:49

Kartepe Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kartepelilerin yüzünü güldürdü.

Kartepe Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatıyla 12 Milyon TL’ye yakın bir ödeme yaparak işçisinden , esnafına kadar Kartepe’de yaşayan herkesin yüzünü güldürdü.


Belediye İşçilerine Erken Bayram
Kartepe Belediyesi 2017 yılı devlet ikramiyesini Cuma günü belediye işçilerinin hesaplarına yatırarak işçi ve ailelerine erken bayram sevinci yaşattı. Mali hizmetler Müdürlüğün’den yapılan açıklamaya göre 102 personelin hesabına yaklaşık 100 bin TL ödeme yapıldı. Kişi başı ortalama 925 TL ödendi. Cuma günü yapılan ödemeler için Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, Kartepe Belediyesi’nde çalışan 102 çalışana yaklaşık 100 bin TL  ikramiye ödemesi yaptığı için Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür etti.

ÜZÜLMEZ’DEN ESNAFA CANSUYU
Bayram öncesi yapılan yaklaşık 12 Milyon TL ‘lik ödemeyle ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Her bayram olduğu gibi bu bayramda işçilerimizin ikramiyelerini eksiksiz yatırdık. Bunun dışında da esnaflarımızın ticari alacakları için 10 Milyon TL’ye yakın bir ödeme yaptık. Suadiye Mahalle Konağı ile Kapalı Pazar alanı için yaptığımız kamulaştırma bedellerini de Suadiyeli hemşehrilerimize bayram öncesi ödedik. Biz belediyemizin bütçesini yönetirken önceliğimiz, emeğin, hakkın karşılığı ve vatandaşlarımızın en hızlı ve kaliteli hizmeti almasıdır. “dedi.

Suadiye’ye güzel haber: Kamulaştımalar ödendi
Sözlerine bütçe ile ilgili değerlendirmelerle devam eden Başkan Üzülmez: “Suadiyeli hak sahiplerimizin hakkı olan kamulaştırma bedellerini de zamanı dolmadan ödedik. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, hem kamu/ belediyecilik hem de özel sektör finansman ve yöneticilik tecrübelerimizle uyguladığımız mali disiplin neticesinde, etkili ve verimli bir belediye bütçesi oluşturduk. Tabi ki, bunu görmek  ve kabul etmek istemeyenler de olacaktır. Onlara da saygı duyacağız. Ama rakamlar yalan söylemez. Objektif olanlar, bunu zaten görüyor ve takdir ediyor. En önemlisi de vicdanımız doğru işler yaptığımızı gösteriyor. Kıt kaynaklarla sonsuz ihtiyaçları yönetmek bir bilimdir. Bir de bunu, 120 bin nüfuslu Kartepe gibi  gelişen bir ilçede sürekli artan hizmet ve yatırımlarla birlikte düşünürsek, geldiğimiz noktada oldukça verimli ve etkin bir bütçe yönetiminden söz edebiliriz.  Bu konuda örnek bile sayılabiliriz.”dedi.

Kartepe’de Bayramlaşma 2. Gün
Biz bayramlarda 1 TL nin bile ne kadar önemli olduğunu da iyi biliriz, zamanında işçi de olduk, işçi de çalıştırdık. Bayramların bizim kültürümüzde yeri ve anlamı ayrıdır, özeldir. Bayram öncesi işçimizin, esnafımızın, hemşehrilerimizin yüzünü güldürmenin, bayrama huzur ve sağlıkla girmenin mutluluğunu tüm Kartepeli hemşehrilerimle paylaşıyor; Allah’ın izniyle Bayramın 2. Günü, 11:30 da Uzunçiftlik Kültür Merkezimiz’de yapacağımız kent bayramlaşmamızda hep birlikte olmayı temenni ediyorum” dedi.


Bu haber 1230 defa okundu

DİĞER HABERLER

Özel Güvenlik için duyuru yayınlandı

Özel Güvenlik için duyuru yayınlandı

.

ABD'den Afrin açıkaması:

ABD'den Afrin açıkaması:

Türkiye'ye çağrı yapıyoruz

Süper Loto çıldırdı

Süper Loto çıldırdı

Rekora koşuyor

'Eşime iş vermek için müteahhit oldum'

'Eşime iş vermek için müteahhit oldum'

Kocaeli'nin genç girişimci iş kadını Esra Dağdelen, Hanımelinden Beyazköşk 1. Etap inşaat çalışmalarına başladı.

Sarıbay,Cumhuriyet savcılarını ve Baro'yu göreve davet ett

Sarıbay,Cumhuriyet savcılarını ve Baro'yu göreve davet ett

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay sert konuştu.

İnşaat malzemesi alım ihalesi yapılı

İnşaat malzemesi alım  ihalesi yapılı

Kartepe Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İnşaat Malzemesi Alınması Mal Alım İşi ihalesi yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET