26 Mayıs 2019 Pazar 09:15
 
Öncekiler Sonrakiler

KARTEPELİLER YUSUF GÜNEY İLE COŞTU

Kartepeliler Yusuf Güney ile coştu
17 Temmuz 2018 Salı 10:07

.

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen 4’ncü Unutulmuş Değerler Festivali büyük coşku içerisinde gerçekleştirildi. 

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri Kültür Sanat Kategorisinde ödüle layık görülen Kartepe Belediyesi Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali, bu yılda 4’ncü kez SEKA Kampında gerçekleştirildi. Kartepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından destek verilen Unutulmuş Değerler Festivali’ne Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, İlyas Şeker, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zanburkan ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.
 
“ULUSLARARASI BOYUTA TAŞIDIK”
Festivalin açılış konuşmasında Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Festivalimizin bugün 4’üncüsünü icra etmenin gururunu yaşıyoruz. Geleneksel oyunlarımız, konserler, ikramların yanı sıra örf adetlerimiz, bizi biz yapan değerlerimizi 2 gün de olsa yaşatmak istiyoruz. Geçen sene Sırbistan Novipazar bölgesinde festivalimizi yapmıştık. Bu sene Makedonya’nın Gostivar kentinde festivalimizi 4-6 Ağustos tarihleri arasında yapacağız. Festivalimizin ününü uluslararası boyuta taşımayı başardık. Bunun haklı gururunu ekibimizle birlikte yaşadık. Bu yıl yine güzel ülkemizin dört bir köşesinden gelen değerli zanaatkarlarımızın el emeklerini misafirlerimizle buluşturuyoruz” dedi.

“EN BÜYÜK BEKLENTİMİZ DUA ALMAK”
“İnsanı önceleyen bir anlayışla hareket ediyoruz” diyen Üzülmez, “Sosyal projelerimizi çok önemsiyoruz. Projelerimiz muhatapları tarafından fazlasıyla ilgi görüyor. İnsanlara hizmet ederken en büyük beklentimiz dualarını almaktır. Bu bizleri hem motive ediyor, hem de uyguladığımız projelerimizin karşılık bulması anlamında işimizi doğru yaptığımızı bizlere gösteriyor. Merkezine insanı alan bir yerel yönetim anlayışı olunca her türlü destek milletimiz tarafından veriliyor. Bizlerin önünde Sayın Cumhurbaşkanımız gibi çok değerli bir örnek var” şeklinde konuştu.

“İNSANLARIMIZA DESTEK OLUYORUZ”
Kartepe’nin çok genç bir ilçe olduğunun altını çizen Üzülmez, “Türkiye’ye örnek olan sosyal belediyecilik hizmetlerimizin dışında çok önemli projelerimizi de hükümetimizle, büyükşehir belediyemizle birlikte icra ediyoruz. Alo Evlat hattımızla, bilgi evlerimizle, Kadınlar Kulübümüzle, kadınımıza, gencimize hizmet veriyoruz. Psikolojik danışmanlık merkezlerimizle de insanlarımıza destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

“DEĞERLERİMİZİ BİLMEK ZORUNDAYIZ”
Üzülmez’in ardından kürsüye gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin “Kendi değerlerimizi bilmek zorundayız. Kendi öz değerlerimizi yarınlara tanıtmak en önemli görevlerimizden birisidir. Bu alanda çalışmalar yapan sanatçılarımıza destek vermeye çalışıyoruz. Şu ana kadar bu alanda 3 bin 200 sanatçımıza sanatçı kartı verdik. Özellikle gençlerimizi festivallere götürerek ustalarımızla tanıştıralım. Geleneksel sanatlarımız ülkemizin dünyaya tanıtılmasında sayısız fırsatlar sunmaktadır. Bugün bakanlığıma kayıtlı sanatçılarda var aramızda. Onlara teşekkür ediyorum” dedi.“KARTEPE İÇİN NE GEREKİYORSA YAPILIYOR”
Şahin’in ardından konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Mükemmel bir topluluk var. Vatandaşımız geçmişteki değerleri görmek istiyorlar. Kartepeliler her zaman dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemiştir. En büyük destek aldığımız ilçeler arasında ikinci sırada Kartepe. Seçimlerde bizlere verdiğiniz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bizler de hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Kartepe için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. AK Parti’den önce çukurdan, çamurdan ve çöpten bizi kurtarın derlerdi. Kartepe de belediyecilik hizmeti anlamında ne gerekiyorsa yapılıyor. Önümüzdeki dönemde daha çok hizmetler yapılacaktır” diye konuştu. Konuşmaların ardından festivalin açılışı yapıldı. 

BİRBİRİNDEN ÖZEL EL SANATLARI
Festivalde, el sanatları ustaları ve zanaatkârların katılacağı kültürümüzü tanıtan çadırlar kuruldu. Bu çadırlarda ebru, minyatür, hat, ahşap oyma, kırk yama, minyatür, seramik, güzel yazı yazma, Geleneksel Türk Okçuluğu, Geleneksel Türk Dövüş Sporu Matrak, Geleneksel Osmanlı Zekâ Oyunu Mangala, kâğıt işlemeciliği,  halk ozanları ve Hacivat Karagöz oyunları gibi birçok unutulmaya yüz tutmuş değerler gün yüzüne çıkartılıyor.

KARTEPELİLER YUSUF GÜNEY İLE COŞTU
Kartepe Belediyesi 4’ncü Unutulmuş Değerler Festivali’nde Yusuf Güney coşkusu yaşandı. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra milli ve manevi değerlere sahip çıkan Güney, özellikle asker programlarına hiçbir ücret almadan çıkması ile dikkat çekiyor. Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen 4’ncü Unutulmuş Değerler Festivali’nde sahne çevresinde güvenlik önlemi alan jandarmaları sahneye davet eden Yusuf Güney, askerlerle birlikte “Ölürüm Türkiyem” türküsünü birlikte seslendirdiler.    

Bu haber 385 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ