izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 20:55

KARTPE SUADİYE KAPALI PAZAR YERİ HAFTAYA BAŞLIYOR

Kartpe Suadiye kapalı pazar yeri haftaya başlıyor
08 Şubat 2019 Cuma 10:13

.


Kartepe Belediyesi Suadiye Kapalı Pazar yerinin yapımı haftaya başlıyor. Yer teslimi yapılan pazar yerinde 108 esnaf yer alırken, sosyal donatılarla emsallerine örnek nitelikte olacak.

Kartepe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile Suadiye Kapalı Pazar yerinin çalışmaları haftaya başlıyor. Suadiye Mahallesi’nin büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan kapalı pazar 4 bin 834 metre kare alan üzerine projelendirildi. Kapalı Pazar yeri bin 545 metre kare kapalı alanı, 241 metre kare hizmet alanı, toplamda bin 786 metre kare alanda hizmet verecek.

108 ESNAF YER ALACAK

Suadiye Kapalı Pazar yerinde toplam 46 araçlık otopark bulunurken, pazar içerisinde 3 metre uzunluğunda 2.75 metre genişliğinde toplam 108 adet tezgah bulunacak. Karşılıklı tezgahlar arası dolaşma koridor genişliği ise 3.5 metre olarak planlanarak, vatandaşların rahat bir şekilde alış-veriş yapmalarına imkan sağlandı.

SOSYAL DONATILAR
Pazar alanında hizmet alanı olarak planlanan 241 metre kare alanda bay, bayan, engelli wc, bay-bayan şadırvan ve mescit, çay ocağı, zabıta odası, bebek bakım odası yer alacak. Suadiye Kapalı Pazar yerinde yer alacak olan esnafların rahat ulaşımı ve ürünlerini indirmek için ulaşım yollarında da düzenleme yapıldı.
HAFTAYA START ALIYOR
Proje hakkında bilgi veren Etüd Proje Müdürü Cavit Kuzu “Suadiye Kapalı Pazar yeri kendi öz kaynaklarımızla hazırlanan bir proje. Suadiye’nin ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan projenin tamamlanması ile yer teslimini gerçekleştirdik. Son hazırlıkların bitmesi ile ilk kazma haftaya
vurulacaktır” şeklinde konuştu.
SUADİYE’YE DEĞER KATACAKTIR
Suadiye’nin Kartepe’nin çok önemli mahallelerinden biri olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Suadiye Mahallemizde meydan düzenlemesi ile başlayan hizmet kervanında Suadiye Kapalı Pazar yeri ile çok önemli bir proje daha hayata geçiyor. Kartepemiz turizmi ile dikkat çeken ilçedir.
Suadiye de imar düzenlemesi ile cazibe merkezlerinden biri olacaktır. Suadiye Mahallemizde Kartepe’nin cazibe merkezlerinden biri olacaktır” ifadelerini kullandı.
Bu haber 609 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bütçe açığı 19.4 milyar TL

Bütçe açığı 19.4 milyar TL

KSO Başkanı Zeytinoğlu Bütçe Gerçekleşmelerini Değerlendirdi

Sağlık çalışanlarının en temel sorunu...

Sağlık çalışanlarının en temel sorunu...

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım basın açıklaması yaptı.

168 milyon 500 bin TL’lik ihale onaylandı

168 milyon 500 bin TL’lik ihale onaylandı

KİK ihaleyi onayladı; Derince’de altyapı inşaatına başlanılacak

Körfez'e anında müdahale

Körfez'e anında müdahale

Körfez sokaklarında, İzmit Belediyesi iş başında

Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi belli oldu

Emeklilere bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi belli oldu

İşte açıklanan tarih.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ