20 Nisan 2019 Cumartesi 04:21
 
Öncekiler Sonrakiler

KAYIP-KAÇAK İÇİN İSU'DAN DEV YATIRIM

Kayıp-Kaçak için İSU'dan dev yatırım
30 Mart 2018 Cuma 17:57

İSU Genel müdür yardımcısı Susoy;Su kayıp ve kaçakları için 710 Milyon Tl yatırım yaptık.

İstanbul Fuar Merkezinde, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün destekleriyle ‘’Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği’’ tarafından  4. Su Kayıp ve Kaçakları Forumu düzenlendi. Forum kapsamında açılan fuara, Türkiye’nin çeşitli illerinden belediyeler, su kanal idareleri  ve sanayi kuruluşları da katıldı. Düzenlenen panelde konuşan İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy, ‘’Su kayıp kaçaklarının önlenmesi için, kurum olarak 14 yıllık süre zarfında 710 milyon lira yatırım gerçekleştirdik.”dedi.

 

KAYIP KAÇAKLA MÜCADELE ANLATILDI

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘’Su Kayıp Kaçak Forumu’’ İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştiriliyor. Forumun ilk gününde katılımcı olarak ; Su ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Bülent Selenk, Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Torun, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Ergün Üzücek, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, ASKİ Genel Müdürü Prof.Dr.Cumali Kınacı, İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy ile  diğer su ve kanalizasyon  idarelerinin yöneticileri katıldı.

 

İZMİT’TE SU KAYIP KAÇAK ORANIMIZ %25 SEVİYELERİNE İNECEK

Forum kapsamında paneller düzenlendi. Suyun Geleceği; Liderlik ve Politikalar konusundaki panele konuşmacı olarak;  İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy katıldı. Kocaeli’nde yapılan yatırımlar ve örnek uygulamalar hakkında sunum yapan Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy, Kocaeli genelinde ve İzmit İlçesi’nde gerçekleştirilen, su kayıp kaçak çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Su kaynaklarımızın kıt olduğunu ve bu kıt kaynakların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Susoy; İzmit İlçesi’nde yapılan çalışmalarda %45 olan kayıp kaçak oranını, yıl sonunda % 25 seviyelerine indirmeyi hedeflediklerini söyledi. Susoy, bu proje kapsamında, 9,7 milyon metreküp su kazancı sağlandığını ve bunun da maddi olarak karşılığının 50 milyon liraya denk geldiğini kaydetti.

 

KAYIP-KAÇAK İLE MÜCADELEMİZDE BAŞARILIYIZ

İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy,  Kocaeli genelinde 2004 yılında % 72 olan su kayıp kaçak oranının, ileri teknoloji kullanılarak yapılan yatırım ve projeler ile  % 33 seviyelerine çekildiğini söyledi. 2018 yıl sonu itibariyle bu oranın % 30 seviyelerinin altına ineceğini anlatan Uğur Susoy, “Kurum olarak 14 yıllık süre zarfında su kayıp ve kaçakları için 710 milyon lira yatırım gerçekleştirdik.” dedi.

 

KAZISIZ TEKNOLOJİ STANTLARI GEZİLDİ

Ülke genelinde kayıp-kaçak ile yapılan mücadelenin anlatıldığı sunumların ardından katılımcılar, fuar stantlarını gezerek; Kazısız teknolojiler hakkında bilgi aldı. İSU Genel Müdürlüğü, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Su Kayıp ve Kaçakları Forum ve Fuarına , Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy, Daire Başkanları Hasan Fitoz, Necmi Kahraman ve Yılmaz Görmüş ile çeşitli birimlerde çalışan personeller katıldı. Personeller, kurum ve kuruluşların açtığı stantları gezerek son teknoloji ürünlerini incelediler.
Bu haber 994 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ