21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:48
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

KAZI ÇALIŞMALARINDA TARİHİ MEZAR BULUNDU

Kazı çalışmalarında tarihi mezar bulundu
24 Mart 2018 Cumartesi 16:12

İzmit 28 Haziran Mahallesinde yapılmakta olan inşaat çalışmaları sırasında rastlanan tarihi bir yapı içinden iki insana ait olduğu tahmin edilen kemik parçaları bulundu.

İzmit 28 Haziran Mahallesi Eski İstanbul Caddesi üzerinde müteahhit Naci Kaya tarafından yapılmakta olan inşaat çalışmaları esnasında iş makineleri tarihi bir yapıya rastladı. İşçilerin haber vermesi ile olay yerine polis ve İl Müze Müdürlüğüne bağlı ekipler gelerek inceleme yaptı. Tarihi yapılar içerisinden 2 insana ait olduğu tahmin edilen kemikler bulundu. Kemikler, müze müdürlüğü görevlilerince toplanarak incelenmek üzere Kocaeli İl Müze Müdürlüğüne götürüldü. Öte yandan bulunan tarihi yapıların üzeri kapatılarak,  inşaat çalışması durduruldu. Pazartesi günü uzman ekiplerin gelerek yapıda incelemede bulunacakları belirtildi.Bu haber 682 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mağdurlar dikkat

Mağdurlar dikkat

Mahkeme kararına gerek yok

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köy ziyaretlerine devam ediliyor. Şimdiye kadar İzmit’in bütün köylerini 4-5 defa ziyaret eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ve Veteriner hekim Gökhan Kılıç, Durhasan, Süverler, Çağırgan, Bulduk, Hasancıklar, Ortaburun ve Süleymaniye köylerini de ziyaret etti.

Köy Müzesi'nde sona gelindi

Köy Müzesi'nde sona gelindi

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi köyünde yaptırılmakta olan köy müzesi ve konak inşaatında sona yaklaşıldığı kaydedildi.

Araba klimasına dikkat

Araba klimasına dikkat

gerçekten tehlikeli

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler Nano Teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ