21 Mart 2019 Perşembe 19:37
 
Öncekiler Sonrakiler

KEDFE'DEN KUDÜS İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

KEDFE'den KUDÜS için basın açıklaması
18 Mayıs 2018 Cuma 16:34

.

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Dursun,AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti aday adayı Deniz Kolo, KEDFE Yönetim Kurulu üyeleri, Dernek Başkanları ve Erzurumlu hemşehrilerimizin katılımlarıyla Gebze Çoban Mustafa Paşa Camii önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

KEDFE Başkanı Tekin DURSUN, yaptığı konuşmada  Filistin'deki insanlık dışı saldırıyı lanetlediklerini belirtti. ABD başta olmak üzere büyük güçlerin hesapsız politikaları ve İsrail'in gaddar tutumunun Filistin'de bir dramın yaşanmasına sebep olduğunu dile getiren DURSUN  şunları kaydetti:
" Özellikle Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu olarak ABD büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını, Filistin’e getirilen ezan yasağını, bu durumu protesto edenlere yönelik saldırılarda Filistinli kardeşimiz şehit olmasına ve binlercesinin de yaralanmasına sebep olan olayları şiddetle kınıyoruz.  Filistin sorunu çözülmeden Ortadoğu'da yaşanan sorunların çözüme kavuşması  imkansızdır. ABD ve İsrail’i güçlü bir şekilde kınamakla birlikte Filistin’de şehit olan kardeşlerimize rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.” Şeklinde konuştu.
Zaman zaman İsrail ve ABD karşıtı sloganların atıldığı basın açıklamasında dualarda eksik edilmedi. Basın açıklamasına Cuma çıkışı vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. Konuşmalarını sürdüren Federasyon Başkanı;
“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşları olarak Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu, bu vahşeti ve yapılanları tüm gücümüzle her zaman ve her yerde en yüksek sesle tüm Dünyaya haykıracağımızı bir kez daha dile getiriyoruz.” Diyerek konuşmasını tamamladı. KEDFE logolu dövizlerde “katil ABD Filistinden DEFOL”, “Katil İsrail’i LANETLİYORUZ”, “Kudüs Kırmızı Çizgimizdir”, “Kuduz, Siyonist İsrail” İfadeleri kullanıldı.
Kudüs’e destek amaçlı yapılan basın açıklaması atılan sloganların ardından sona erdi.


BASIN AÇIKLAMASI
Kudüs Davası, İslam Dünyasının Ortak Paydasıdır…

Bugün burada, başta Kudüs olmak üzere Doğu Türkistan’da, Kerkük’te, Halep’te, Kırım’da Arakan’da Kafkaslar’da ve Suriye’de  onuruyla mücadele eden kardeşlerimize yalnız olmadıklarını haykırmak için toplandık.
Birinci Dünya Savaşı’ndan itibaren Siyonistler her fırsatta Filistin’i ve Filistin Halkını kendi emelleri doğrultusunda kullanmaya devam ederek Siyonist İsrail’in Filistin topraklarında hukuksuz bir şekilde yayılmasına müsaade ettiler.
Günümüzde İslam coğrafyasının içinde bulunduğu güçsüzlük ve Müslümanların kendi aralarındaki çekişmeleri fırsat bilen Siyonistler Kudüs’ü meşru başkentleri yapmak için harekete geçtiler.
Bunun son yansıması olarak ABD başkanı Trump Kudüs’ü başkent olarak tanıma kararı aldı. Trump’un aldığı bu karar ABD yönetiminin İslam Dünyasına olan kin ve nefretini ortaya koyuyor. Amerika’nın Kudüs’ü Siyonist İsrail’in başkenti olarak tanıması İslam âlemine karşı yapılmış en büyük hakarettir.
Kudüs, kutsal şehirlerimizin en önemlilerinden biridir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa Kudüs’te bulunmaktadır. Kudüs, tevhit peygamberlerinin şehridir. Orada Hz. İbrahim’in, Hz. Yusuf’un, Hz. Musa’nın, Hz. İsa’nın, Hz. Meryem’in silinmez izleri vardır ve dolayısıyla tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Müslümanların kaderi Kudüs’ün kaderiyle eş anlamlıdır. Mescidi Aksa'nın ve Kudüs’ün esaretten kurtuluşu İslam ümmetinin özgürleşmesi anlamına gelecektir. Bu yüzden sorumluluğumuz çok büyüktür. Bu büyük sorumluluğa yakışır bir mücadele azmi ve adanmışlığı göstermek hem ülkenin hem de STK’lar olarak boynumuzun borcudur.
Özellikle Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu olarak ABD büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını, Filistin’e getirilen ezan yasağını, bu durumu protesto edenlere yönelik saldırılarda Filistinli kardeşimiz şehit olmasına ve binlercesinin de yaralanmasına sebep olan olayları şiddetle kınıyoruz. 
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşları olarak yanlarına olduğumuzu, bu vahşeti ve yapılanları tüm gücümüzle her zaman ve her yerde en yüksek sesle tüm Dünyaya haykıracağımızı bir kez daha dile getiriyoruz.
 Rabbim, başta Filistin Halkı olmak üzere tüm Müslümanları bu vahşetlerden korusun. Bir an önce Filistin ve Kudüs’ü özgürlüğüne kavuştursun.
Bu haber 1673 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ