26 Mayıs 2019 Pazar 09:15
 
Öncekiler Sonrakiler

KENT KONSEYİ'NDEN O GENÇ'E PLAKET

Kent Konseyi'nden o genç'e plaket
25 Eylül 2018 Salı 11:21

.

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve Genel Sekreter Gültekin Görüm, Körfez'de hastalanan sokak köpeğini tedavi ettirmek için sırtında taşıyan ve iyileşme sürecindeki bakımını üstlenerek Türkiye’nin gündemine oturan, sosyal medyada beğeni rekoru kıran 19 yaşındaki Ahmet Can Derneklioğlu ile bir araya geldi. Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası’nda gerçekleşen ve Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Selma Platin Pek ile Bahar Gök’ün de hazır bulunduğu görüşmede hayvansever Ahmet Can Derneklioğlu’na örnek davranışından ötürü plaket takdiminde bulunuldu.


Umarım Herkese Örnek Olur

Bu yıl Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünü kazanan ve okul harçlığı için yevmiyeyle gümrükte çalıştığını anlatan Dernekçioğlu, veterinerene götürdüğü köpeğin 10 gündür aç kaldığını ve akciğer enfeksiyonuna yakalandığını, 8 günlük iğne tedavisiyle iyileşmeye başladığını söyledi.  Köpeği tedavi ettirmek için hiç düşünmeden sırtına aldığını söyleyen Ahmet Can Derneklioğlu, “Sokak hayvanları konusunda çok hassasım. Yaşadığım ilçede genel olarak bu anlamda yardımsever. Bu köpek te biraz zor durumdaydı. Sahile doğru giderken köşede yattığını farkettim. Zayıflıktan kemikleri görünüyordu. Kaldırmaya çalıştım ama kendi gücüyle kalkamadı. Ben de veterinere götürmek için sırtıma aldım. Bu sırada yanımızdan geçen bir motosikletli bizi farkederek kamerasına çekmiş ve sosyal medyada yayınlamış. Olay bu şekilde gerçekleşti. Gerek sosyal medyadan gerekse vatandaşlarda aldığım tepkiler çok güzel. Sizlerin de beni makamınızda ağırlamanız ve bu davranışımı plaketle ödüllendirmeniz beni çok gururlandırdı. Sizlere çok teşekkür ederim. Umarım bu hareketim herkese örnek olur.” Şeklinde konuştu.


Başkan Uyar, Tebrik Etti
Görüşmede duygu ve düşüncelerini paylaşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, “örnek davranışı sebebiyle kardeşimiz Ahmet Can’ı tebrik eder ve de kendisine teşekkür ederim. Türk milleti olarak insani değerlerimizi güçlü bir şekilde koruyor ve önemsiyoruz. Ahmet Can kardeşimiz gibi vicdanlı, merhametli ve yardımsever gençlerimizin varlığı bizleri ayrı gururlandırıyor. Bir üniversite öğrencisi olarak çalışarak edindiği harçlığını sokaktaki canlarla paylaşan bu koca yürekli kardeşimizin bu davranışını tebrik etmek için kendisine plaket hediye etmek ve bu davranışını ölümsüzleştirmek istedik. Umarız herkes aynı hassasiyetle davransın ve insan hayvan ayrımı yapmadan sahip olduklarını paylaşarak yardımda bulunsun. Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi adına kendisini tekrar tebrik eder, eğitim hayatında başarılar dilerim.” dedi.
Başkan Uyar’ın ardından konuşan Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Selma Platin Pek ise şunları söyledi. “Hayvanseverler olarak mücadelemiz tam olarak bu. Ne yazık ki hayvanları göz ardı eden, onları içinde bulundukları olumsuz şartlara mahkum eden ve yardım etmeyen insanlar var. Her zaman söylediğimiz gibi sevginin insan hayvan ayrımı yoktur. Sokaktaki canlarımızın bize ihtiyaçları var ve bizler onlara yardım etmek adına tüm Türkiye’ye yetişmeye çalışıyor ve yapılan yanlışları ifşa ediyoruz ki halkımız bilinçlensin. Çalışmalarımız büyük oranda amacına ulaşıyor. Toplumda konuyla ilgili ciddi bilinçlenme, belediyelerimizde de ciddi hizmetler söz konusu. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyor, Ahmet Can’ı da gönülden tebrik ediyorum.”

Bu haber 397 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ