18 Mart 2019 Pazartesi 23:34
 
Öncekiler Sonrakiler

KENT KONSEYİ NDEN MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNE ZİYARET

Kent konseyi nden Muharip Gaziler Derneğine ziyaret
28 Mart 2018 Çarşamba 13:01

.

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve Genel Sekreter Gültekin Görüm, Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar ve Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ile birlikte kısa süre önce gerçekleştirilen 16. Olağan Genel Kurulda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı seçilen Nurettin Recep Sağlık ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. 


“Bize Hakkınızı Helal Edin”

Toplamda 450 üyesi bulunan ve ilimizin en önemli derneklerinden biri olan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Nurettin Recep Sağlık’ın ev sahipliğinde dernek binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Başkan Sağlık ve Yönetimini tebrik etti. Gazilik ve şehitliğin yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’de “iki iyilik, iki güzellik” olarak adlandırıldığına dikkat çeken Başkan Uyar sözlerine şöyle devam etti: “Şehitlik ve gazilik herkesin erişmek istediği bir mertebe. Siz gazilerimize karşı olan minnet ve vefa borcumuzu ödemek çok zor. Bugün bayrağımızın dalgalandığı bu vatan toprakları üzerinde hür ve özgür bir şekilde yaşıyor, bir devletimiz var diyorsak bu, vatan, millet ve bayrak için ailesi ve sevdiklerini geri bırakarak cephede savaşmış olan ve halen de savaşan askerimiz ve güvenlik güçlerimiz sayesindedir. Duyduğumuz şükranlık duygusunu kelimelere dökmek çok zor. Lütfen bizlere hakkınızı helal edin” dedi. 16. Genel Kurulda Başkan seçilen Sağlık ve yönetimini tebrik eden Başkan Uyar, Sağlık’a dernek çalışmalarında başarılar dileyerek, Kocaeli Kent Konseyi olarak kendilerine her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.


“Görevimize Layık Olacağız”
Başkan Uyar, Genel Sekreter Görüm ve yönetim kurulu üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Sağlık, “Vatanımızın bağımsızlığı milletimizin özgürlüğü için savaşmak ve gazi olmak nasip oldu. Bunun için Allah’a şükrediyoruz. iki dönemdir sekreterliğini yürüttüğüm derneğimize başkan seçilmek benim için büyük bir gurur. Yönetimimizde yer alan gazi arkadaşlarımız ile birlikte Sayın Başkanımız Yunus Coşkun’dan aldığımız bayrağı başarıyla taşıyacağımıza ve bu göreve layık olacağımıza söz verdik. Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederiz.” Dedi.

Bu haber 390 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ