25 Şubat 2017 Cumartesi 16:54
 
Öncekiler Sonrakiler

KENT KONSEYİ PARTİLERE GİTTİ

Kent Konseyi partilere gitti
28 Temmuz 2016 Perşembe 15:00

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ’NDEN SİYASİ PARTİLERE ZİYARET

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yönetimi, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde yürütülen demokrasi nöbetlerine katkı sağlayan siyasi parti başkanlıklarına ziyarette bulundu.

İlk Ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına Yapıldı

Ziyaretler ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetiminden başladı. Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Yürütme Kurulu Üyesi Selçuk Çakır ve Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar’ın katıldığı ziyarette konuşan Abdullah Köktürk, siyasi partilere darbe girişimi süresince gösterdikleri tavırdan dolayı teşekkür etti.  Köktürk ayrıca ,” Burada halkın sağduyusuna duruşlarıyla güzel bir şekilde cevap veren siyasi partilerimizin hepsine teşekkür ediyoruz. Kolay değil. Dünya’nın en güzel yerinde oturacaksınız, sizi rahat bırakmazlar. Zaman zaman farklı düşünsek de belirli zamanlarda bir araya gelebilmeliyiz. Bu hepimize yapılmış hazmedilemeyen bir olay.  Konu memleket olunca her taraf atıldı. Bir araya gelindi. Bu fotoğraf çok güzel takdir gördü. Bunun altı samimiyetle doldurulmalı” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay,” Türkiye’deki bu darbe girişimi umarım hepimiz için siyasi manada biraz daha yumuşama ortamı sağlar. Türkiye maalesef vahim bir durumla karşı karşıya kaldı. Laik Cumhuriyetimizi korumamız için bir arada olmamız gerekiyor. Bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Siyasetin en kötü tarafı bazen yanlışı da savunmak zorunda kalmanızdır. Fakat bu kentin siyasetçileri olarak bir araya geldiğimizde neyi paylaşamıyoruz ki. İletişim kanallarını açık tutmalıyız. Karaosmanoğlu miting konusunda hem lojistik hem manevi olarak destek verdi. Başkana bu yaklaşımdan dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ile Görüştüler

    Kent Konseyi Yönetimine ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Türkiye’deki bu darbe girişimi umarım hepimiz için siyasi manada biraz daha yumuşama ortamı sağlar. Bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Darbe teşebbüsüne karşı milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmalıyız. Ülkemizde bir daha bu tür üzücü vakaların yaşanmaması dileği ile milletimizin başı sağ olsun.” dedi.
    Nazlıgül’ün ardından söz alan Başkan Abdullah Köktürk” 15 Temmuz Darbe girişimi demokrasi tarihimize kara leke olarak işlenecektir. Vahim bir şekilde sivil halkımız, emniyet güçlerimiz hayatlarını kaybettiler, şehit oldular. Demokrasimizin en büyük simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisimiz bombalandı. Sokaklarımız adeta savaş alanına dönüştürüldü. Ama halkımızın milli birlik ve beraberliği, korkusuzluğu ve cesareti sayesinde söz konusu girişimi acı kayıplarımıza rağmen kısa sürede bertaraf ettik. Bu süreçte siyasi partilerimizin duruşu gerçekten çok önemliydi. Nitekim her düşünceden her kesimden insanımız meydanlara omuz omuza dimdik bir şekilde vatanımızı savundu ve darbecilere geçit vermedi. Bu vesile ile siyasi parti temsilcilerimize duyarlılıkları için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
    Ziyarette konuşan genel sekreter Gültekin Görüm ise, 15 Temmuz Darbesi, tüm siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakıp, vatan için, milletimiz için, demokrasimiz ve en önemlisi bayrağımız için verdiğimiz mücadelenin, milli birlik ve beraberliğimizin tüm dünyaya kanıtlandığı gün olmuştur” dedi.

    Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya ve Yönetimi ile Görüşüldü

    DP’nin ardından Büyük Birlik Partisi il başkanlığına giden kent konseyi temsilcileri burada İl Başkanı Remzi Kaya ve parti yönetimi ile görüştüler.
    Büyük Birlik Partisinin kurucusu merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak söze başlayan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Yazıcıoğlu’nun Türkiye siyasetindeki önemine değindi. Bilgi ve tecrübesi, sağduyulu ve öngörülü kişiliği ile herkes tarafından takdir edilen Muhsin Yazıcığlu’nun aramızdan çok erken ayrılması dolayısıyla duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
    Köktürk sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemiz ne yazık ki alçakça bir darbe planı ile karşı karşıya kaldı. Demokrasimize yönelik planlanan bu girişim milletimizin azmi ve kararlılığı ile bertaraf edildi. Bu sürece siyasi partilerimizin katkısı çok büyük. Vatan ve bayrak aşkıyla bir araya gelen milletimiz siyasi ideolojilerini bir kenara bıraktı ve ülkemizin her köşesinde başlatılan ve hala devam eden demokrasi nöbetlerinde omuz omuza demokrasimizi, milletimizin iradesini savundu. Bu vesile ile partililerinize örnek tavır ve tutum sergilediğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
    Ziyaretten dolayı kent konseyi yönetimine teşekkür eden Nazlıgül ise “Söz konusu vatan olunca gerisi teferruattır. Hiçbir siyasi düşünce devletimizim bekası, milletimizin birlik ve beraberliğinden daha önemli değildir. Türkiye Cumhuriyeti Demokratik Hukuk Devletidir. Demokrasimizi sekteye uğratacak her türlü düşünce ve yapılanmanın karşısındayız. 15 Temmuz tarihi milletimizin devleti için kendisini siper ettiği bir günün simgesi olarak tarihe geçecektir. Bu süreçte verdiğimiz acı kayıplardan dolayı çok üzgünüz. Milletimizin başı sağ olsun.” Dedi.
    Ziyaret sonunda konuşan Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, ziyaretlerin MHP ve DSP İl Başkanlıkları ile devam edeceğini belirtti.

Bu haber 852 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Karaosmanoğlu,Kayınbiraderini son yolculuğuna uğurladı

Başkan Karaosmanoğlu,Kayınbiraderini son yolculuğuna uğurladı

.

SEDAŞ’tan Kartepe'de yatırım atağı

 SEDAŞ’tan Kartepe'de yatırım atağı

SEDAŞ Planlı kesintilerle şebekede kapasite artışı ve yeni tesis yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Aile ve İşyeri Hekimleri, Medical Park’ın ev sahipliğinde buluştu

Aile ve İşyeri Hekimleri, Medical Park’ın  ev sahipliğinde buluştu

Medical Park Hastaneler Grubu’na bağlı ilimizdeki iki büyük hastane VM Medical Park Kocaeli Hastanesi ve Medical Park Gebze Hastanesi, yine ilimizde hizmet veren aile hekimleri ve işyeri hekimlerini, moral motivasyon gecesinde bir araya getirdi.

Hocalı Şiir Yarışması Ödülleri Verildi

Hocalı Şiir Yarışması Ödülleri Verildi

Karabağ’da gerçekleşen Hocalı soykırımının 25’inci yılında anmak üzere Kocaeli Şairler ve Yazarlar Derneği ve Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen şiir yarışmasının dün düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Hürriyet; “Başkanlık mayınına basmayacağız!”

Hürriyet; “Başkanlık mayınına basmayacağız!”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; referandumda ‘Hayır’ diyeceklerin iktidar tarafından terörist olarak nitelendirilmesine meclise sert çıktı.

Minibüsçüler dertli

Minibüsçüler dertli

BİZİM VERGİLERİMİZLE ALINAN ARAÇLARLA BİZİM EKMEĞİMİZLE OYNANIYOR

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET