23 Ocak 2018 Salı 15:08
 
  • 3,794 TL

  • 4,648 TL

  • 163,12 TL

  • 117.540

Öncekiler Sonrakiler

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı
24 Kasım 2015 Salı 12:00

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’un katılımıyla gerçekleşti.

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Kasım ayı toplantısında bir araya geldi. Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ve Genel Sekreter Gültekin Görüm ’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Enver Düz, Kocaeli Bürosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Çakır, İzmit Genç İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya, Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ve Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Nurşah Şahin katıldı.

Çetin Gürol Konuk Oldu

Akşam yemeği eşliğinde başlayan toplantının açılış konuşmasını Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk yaptı. Başkan Köktürk, Davetlerini geri çevirmeyerek toplantıya katılan ilimizin yetiştirdiği önemli gazetecilerden biri olan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’a teşekkür etti. Daha sonra söz alan Genel Sekreter Gültekin Görüm, toplantının gündem maddelerini okudu. Çetin Gürol’un desteği ile Gençlik Meclisi bünyesinde Genç Gazeteciler Kulübü kurduklarını belirten Görüm, ilimizdeki bütün yerel gazetelerden en az bir temsilcinin de kulübün üyesi olduğunu söyledi. Yine Kocaeli Kent Konseyi’nin desteği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığının girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi’nde yüksek Lisans Eğitimi almaya hak kazandıklarını belirtti.

“Kent Konseyine gereken Önemi Vermiyoruz”

Görüm’ün ardından söz alan Çetin Gürol ilimizde önemli işlere imza atan Kent Konseyi çok önemsediğini söyleyerek toplantıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Toplumun her kesiminden temsilcinin yer aldığı Kent Konseyi’ne gereken değerinin verilmediği düşüncesinde olduğunu vurgulayan Gürol, insanların önyargılarından vazgeçmek durumunda olduğuna dikkat çekti. Kocaeli Kent Konseyi koordinatörlüğünde bir çok dernek, sendika gibi çeşitli kurum ve kuruluşların katılımıyla gerçekleşen Kocaeli Teröre Karşı Birlik Hareketlerinde Kent Konseyi Yönetiminin hiçbir ayrım gözetmeksizin her kesime ulaşmaya çalıştığını bizzat gördüğünü vurgulayan Gürol, Kocaeli Kent Konseyi’nin bu anlamda her kesimi kucaklayan bir yapısı olduğuna dikkat çekti.
Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinin çalışmalarından ve yapılacak faaliyetlerden bahseden Gürol, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Kent Konseyi’nden destek istedi.

“Şahin Ödüllü Fotoğraflarını Anlattı”

Gürol’un ardından Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Nurşah Şahin bir sunum gerçekleştirerek, ödül alan fotoğrafları hakkında üyeleri bilgilendirdi ve son olarak Bolu Yedigöller’de çektikleri Sonbahar fotoğraflarını yürütme kurulu üyeleri ile paylaştı. Fotoğrafçılık kulübü üyeleri olarak başlattıkları kitap kampanyası sonucu toplanan kitapları adreslerine teslim ettiklerini söyleyen Şahin, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Kulüp üyeleri ile çeşitli geziler düzenlediklerini ve neredeyse her ay uzman fotoğrafçılar ile üyelerini buluşturarak onların profesyonelleşmelerini hedeflediklerini belirtti. Bu anlamda Kocaeli Kent Konseyi’ne verdiği her türlü destekten dolayı teşekkür etti.

“İlçe Kent Konseyleri ile İşbirliğimizi Güçlendirmek İstiyoruz”

Daha sonra Gültekin Görüm Kent Konseyi’nin aylık faaliyet sunumunu yaptı ve ardından Başkan Köktürk ile görüştüklerini, önümüzdeki günlerde kentimizdeki diğer Kent Konseyleri ile ilgili işbirliğini geliştirmek ve bilgi, fikir paylaşımında bulunmak için bir toplantı düzenlemek istediklerini üyeler ile paylaştı.
Kocaeli’nde Kartepe ilçesinde kent konseyinin kurulmadığını, bununla ilgili Belediye Başkanlarını ziyaret edip, Kartepe Kent Konseyinin kurulması konusunda destek verebileceklerini söyledi. Geçen günlerde Kocaeli Kent konseyi Başkanı ile birlikte Kandıra Kent Konseyine giderek onların kongrelerinin alt yapısı konusunda yardımcı olup destek çıktılarını, Kandıra Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Genel Sekreterinin ricası üzerine Kent Konseyleri hakkında daha detaylı bilgi verme adına Kent Konseylerinin Kuruluşu, Çalışma Esasları, Görev ve İlkelerini anlatan bir sunum gerçekleştirdiğini söyledi.
Sabırla dinledikleri için teşekkür eden Görüm, dilek ve temennilerini bildirmeleri için sözü Yürütme Kurulu üyelerine söz verdi. Yürütme Kurulu üyelerinin önerilerinin not alınmasının ardından toplantı sona erdi.
Bu haber 625 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sanat sokağında yangın paniği

Sanat sokağında yangın paniği

.

Yozgatlılar, 'Arabaşı' etkinliğinde buluştu

Yozgatlılar, 'Arabaşı' etkinliğinde buluştu

Gölcük Yozgatlılar Derneği tarafından düzenlenen 'Arabaşı Günü', yoğun katılımla Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi.

AK Parti İzmit’ten Baro Ziyareti

AK Parti İzmit’ten Baro Ziyareti

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Baro Başkanı Sertif Gökçe’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyük grev 2 Şubat'ta başlıyor

Büyük grev 2 Şubat'ta başlıyor

Çelik -İş 'MESS'e bağlı işyerlerinde 2 Şubat itibariyle greve çıkma kararı aldı.

İpek Halı İzmit'te yaşatılıyor

İpek Halı İzmit'te yaşatılıyor

İzmit Belediyesi tarafından açılan ipek halı kursu sayesinde ünü büyün dünyaya yayılmış olan Hereke İpek halıcığı yaşatılıyor.

50 metrelik telsiz kuleleri afetlerde haberleşmeyi sağlayacak

50 metrelik telsiz kuleleri afetlerde haberleşmeyi sağlayacak

Büyükşehir Belediyesi, deprem ve diğer afet durumlarında da kullanılacak Acil Durum Telsiz Ağını oluşturan 11 kulenin inşası tamamlandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET