23 Şubat 2017 Perşembe 21:26
 
Öncekiler Sonrakiler

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı
24 Kasım 2015 Salı 12:00

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’un katılımıyla gerçekleşti.

Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Kasım ayı toplantısında bir araya geldi. Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ve Genel Sekreter Gültekin Görüm ’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Enver Düz, Kocaeli Bürosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, Türk-İş Kocaeli Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Kocaeli Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Çakır, İzmit Genç İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya, Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ve Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Nurşah Şahin katıldı.

Çetin Gürol Konuk Oldu

Akşam yemeği eşliğinde başlayan toplantının açılış konuşmasını Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk yaptı. Başkan Köktürk, Davetlerini geri çevirmeyerek toplantıya katılan ilimizin yetiştirdiği önemli gazetecilerden biri olan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’a teşekkür etti. Daha sonra söz alan Genel Sekreter Gültekin Görüm, toplantının gündem maddelerini okudu. Çetin Gürol’un desteği ile Gençlik Meclisi bünyesinde Genç Gazeteciler Kulübü kurduklarını belirten Görüm, ilimizdeki bütün yerel gazetelerden en az bir temsilcinin de kulübün üyesi olduğunu söyledi. Yine Kocaeli Kent Konseyi’nin desteği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığının girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi’nde yüksek Lisans Eğitimi almaya hak kazandıklarını belirtti.

“Kent Konseyine gereken Önemi Vermiyoruz”

Görüm’ün ardından söz alan Çetin Gürol ilimizde önemli işlere imza atan Kent Konseyi çok önemsediğini söyleyerek toplantıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Toplumun her kesiminden temsilcinin yer aldığı Kent Konseyi’ne gereken değerinin verilmediği düşüncesinde olduğunu vurgulayan Gürol, insanların önyargılarından vazgeçmek durumunda olduğuna dikkat çekti. Kocaeli Kent Konseyi koordinatörlüğünde bir çok dernek, sendika gibi çeşitli kurum ve kuruluşların katılımıyla gerçekleşen Kocaeli Teröre Karşı Birlik Hareketlerinde Kent Konseyi Yönetiminin hiçbir ayrım gözetmeksizin her kesime ulaşmaya çalıştığını bizzat gördüğünü vurgulayan Gürol, Kocaeli Kent Konseyi’nin bu anlamda her kesimi kucaklayan bir yapısı olduğuna dikkat çekti.
Kocaeli Gazeteciler Cemiyetinin çalışmalarından ve yapılacak faaliyetlerden bahseden Gürol, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Kent Konseyi’nden destek istedi.

“Şahin Ödüllü Fotoğraflarını Anlattı”

Gürol’un ardından Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Nurşah Şahin bir sunum gerçekleştirerek, ödül alan fotoğrafları hakkında üyeleri bilgilendirdi ve son olarak Bolu Yedigöller’de çektikleri Sonbahar fotoğraflarını yürütme kurulu üyeleri ile paylaştı. Fotoğrafçılık kulübü üyeleri olarak başlattıkları kitap kampanyası sonucu toplanan kitapları adreslerine teslim ettiklerini söyleyen Şahin, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. Kulüp üyeleri ile çeşitli geziler düzenlediklerini ve neredeyse her ay uzman fotoğrafçılar ile üyelerini buluşturarak onların profesyonelleşmelerini hedeflediklerini belirtti. Bu anlamda Kocaeli Kent Konseyi’ne verdiği her türlü destekten dolayı teşekkür etti.

“İlçe Kent Konseyleri ile İşbirliğimizi Güçlendirmek İstiyoruz”

Daha sonra Gültekin Görüm Kent Konseyi’nin aylık faaliyet sunumunu yaptı ve ardından Başkan Köktürk ile görüştüklerini, önümüzdeki günlerde kentimizdeki diğer Kent Konseyleri ile ilgili işbirliğini geliştirmek ve bilgi, fikir paylaşımında bulunmak için bir toplantı düzenlemek istediklerini üyeler ile paylaştı.
Kocaeli’nde Kartepe ilçesinde kent konseyinin kurulmadığını, bununla ilgili Belediye Başkanlarını ziyaret edip, Kartepe Kent Konseyinin kurulması konusunda destek verebileceklerini söyledi. Geçen günlerde Kocaeli Kent konseyi Başkanı ile birlikte Kandıra Kent Konseyine giderek onların kongrelerinin alt yapısı konusunda yardımcı olup destek çıktılarını, Kandıra Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Genel Sekreterinin ricası üzerine Kent Konseyleri hakkında daha detaylı bilgi verme adına Kent Konseylerinin Kuruluşu, Çalışma Esasları, Görev ve İlkelerini anlatan bir sunum gerçekleştirdiğini söyledi.
Sabırla dinledikleri için teşekkür eden Görüm, dilek ve temennilerini bildirmeleri için sözü Yürütme Kurulu üyelerine söz verdi. Yürütme Kurulu üyelerinin önerilerinin not alınmasının ardından toplantı sona erdi.
Bu haber 436 defa okundu

DİĞER HABERLER

SİZİN İÇİN YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY HEP VARDIR

SİZİN İÇİN YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY HEP VARDIR

“Hastanız için yapabileceğimiz bir şey yok, alın evinize götürün” anlayışı bitti

AİLE HEKİMLİĞİNİN FELAKETE SÜRÜKLENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ.

AİLE HEKİMLİĞİNİN FELAKETE SÜRÜKLENMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ.

.

Kaçak avcılara suç üstü

Kaçak avcılara suç üstü

İl Tarım Müdürlüğü Su Ürünlerinde Yasadışı Avcılıkla Mücadeleye Devam Ediyor

Emekli promosyonu alacaklar dikkat!

Emekli promosyonu alacaklar dikkat!

Sizi kandırmalarına izin vermeyin

SAADET PARTİSİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

SAADET PARTİSİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, Dernek Ziyaretlerini Aralıksız Sürdürüyor

Gelinlikçiler İDEV Fuarı’na hazırlanıyor

Gelinlikçiler İDEV Fuarı’na hazırlanıyor

Kocaeli Ticaret Odası- TÜYAP işbirliğinde, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 3. İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nın hazırlık toplantıları gelinlik firmalarının katılımıyla devam etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET