20 Ağustos 2018 Pazartesi 19:28
 
  • 6,135 TL

  • 7,022 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

KENT MEYDANI HALKA TANITILDI

Kent Meydanı halka tanıtıldı
12 Haziran 2018 Salı 16:36

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski valilik alanında bulunan bölgeye yapılan Kent Meydanı ve Katlı Otopark projesinin tanıtım programı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilen açılış programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, kent protokolü ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından projenin tanıtım konuşmasını gerçekleştiren İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit için büyük önem taşıyan kent meydanı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, yeni buluşma adresinin Kent Meydanı olduğunu söyledi.


“Bu tür projeleri önemsiyoruz”

‘Köyler ve şehirler meydanlarıyla can bulur’ diyen Karaosmanoğlu, “Burayı maliyeden aldık. Şehrin girişine meydan yapmak istedik ve altını da otopark yapmak istedik. yaklaşık 400 otomobile yakın araç girişimiz var. Şehrin bu tür yerlerine otopark girişlerine önem veriyoruz. Kocaeli’nin bu tür otoparklara çok ihtiyacı var. Biz buralara kenti rahatlatmak adına sanayi yapmadık, alışveriş merkezlerini açmadık ve otopark açtık. Biz kentin en acil ihtiyacını karşılamak istedik. 30 milyonluk maliyeti oldu. Kentimizin hemen her yerinde bu tür projeleri yapmaya çalışıyoruz. Köyler ve şehirler meydanlarıyla can bulur. Biz burayı çok büyük şeylerle doldurmak niyetinde değiliz. Esnafımızı önemsiyoruz. Pek çok ihtiyacını esnafımız karşılayacak ve kazanacak. Esnafın yapması gerektiği şeyi biz yapmayı düşünmüyoruz. Devlet olarak biz organizatörlük yaparız. Gerisini esnaf hareketlendirir. Otoparkları kent meydanlarını daha çok önemseyeceğiz. Ve bu meydanı daha çok esnafımız kullansın istiyoruz. Halkımızın alışması için ücretsiz yapacağız. Kartlı ve raflı sistemimiz de var. Aktif olarak kullanıma açıldığı zaman esnafımıza da haber vereceğiz. Ve güvenli bir şekilde aracını bırakıp alabilecek” dedi. 


Kent için önemli bir projenin hayata geçtiğini söyleyen Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da trafik sorununa en güzel çözüm odaklı olan bu hizmetle birlikte kentin nefes alacağını belirterek, halka hizmet noktasında devlet yöneticileri olarak her zaman destek vereceklerini kaydetti. 

Bu haber 788 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli, Kurban Bayramı coşkusuna hazırlanıyor.

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

.

Bu sana yakışmadı...

Bu sana yakışmadı...

Kocaeli Tarım ve Orman İl Müdürü İlhan Özel, park ettiği otomobilinin bir anda hareket etmesi sonucunda durdurmaya çalıştığı aracın altında kalarak hayatını kaybetti.

Bugün boş ama...

Bugün boş ama...

.

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Gölcük’te faaliyet gösteren Özel Aile Konak Hastanesi, bayramlaşma geleneğini Kurban Bayramı’nda da devam ettirerek tüm çalışanlarıyla kutladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ