27 Mayıs 2019 Pazartesi 05:30
 
Öncekiler Sonrakiler

KENT MEYDANI HALKA TANITILDI

Kent Meydanı halka tanıtıldı
12 Haziran 2018 Salı 16:36

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski valilik alanında bulunan bölgeye yapılan Kent Meydanı ve Katlı Otopark projesinin tanıtım programı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilen açılış programına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, kent protokolü ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından projenin tanıtım konuşmasını gerçekleştiren İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit için büyük önem taşıyan kent meydanı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, yeni buluşma adresinin Kent Meydanı olduğunu söyledi.


“Bu tür projeleri önemsiyoruz”

‘Köyler ve şehirler meydanlarıyla can bulur’ diyen Karaosmanoğlu, “Burayı maliyeden aldık. Şehrin girişine meydan yapmak istedik ve altını da otopark yapmak istedik. yaklaşık 400 otomobile yakın araç girişimiz var. Şehrin bu tür yerlerine otopark girişlerine önem veriyoruz. Kocaeli’nin bu tür otoparklara çok ihtiyacı var. Biz buralara kenti rahatlatmak adına sanayi yapmadık, alışveriş merkezlerini açmadık ve otopark açtık. Biz kentin en acil ihtiyacını karşılamak istedik. 30 milyonluk maliyeti oldu. Kentimizin hemen her yerinde bu tür projeleri yapmaya çalışıyoruz. Köyler ve şehirler meydanlarıyla can bulur. Biz burayı çok büyük şeylerle doldurmak niyetinde değiliz. Esnafımızı önemsiyoruz. Pek çok ihtiyacını esnafımız karşılayacak ve kazanacak. Esnafın yapması gerektiği şeyi biz yapmayı düşünmüyoruz. Devlet olarak biz organizatörlük yaparız. Gerisini esnaf hareketlendirir. Otoparkları kent meydanlarını daha çok önemseyeceğiz. Ve bu meydanı daha çok esnafımız kullansın istiyoruz. Halkımızın alışması için ücretsiz yapacağız. Kartlı ve raflı sistemimiz de var. Aktif olarak kullanıma açıldığı zaman esnafımıza da haber vereceğiz. Ve güvenli bir şekilde aracını bırakıp alabilecek” dedi. 


Kent için önemli bir projenin hayata geçtiğini söyleyen Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da trafik sorununa en güzel çözüm odaklı olan bu hizmetle birlikte kentin nefes alacağını belirterek, halka hizmet noktasında devlet yöneticileri olarak her zaman destek vereceklerini kaydetti. 

Bu haber 874 defa okundu

DİĞER HABERLER

EYT'liler Yenikapı'da miting yaptı

EYT'liler Yenikapı'da miting yaptı

Sandığa giderken yaşadıklarını düşüneceklerini söyleyen EYT'liler, emeklilik haklarının bir an önce verilmesi gerektiğini belirtti.

Terörist başı Öcalan'ın avukatlarından ikinci açıklama

Terörist başı Öcalan'ın avukatlarından ikinci açıklama

İmralı'ya ikinci kez giden avukatlar, terör örgütü PKK elebaşının mesajlarını okudu.

Genç kantinci hayatını kaybetti

Genç kantinci hayatını kaybetti

Aslı Kolay, hayata tutunamadı.

Kimsesiz değiliz, biz 'Geniş Aileyiz'

Kimsesiz değiliz, biz 'Geniş Aileyiz'

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Geniş Ailem” projesi ile kimsesiz vatandaşlara, resmi işlerinde refakat hizmeti veriyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ