23 Mayıs 2017 Salı 00:25
 
  • 3,562 TL

  • 4,005 TL

  • 144,48 TL

  • 96.400

Öncekiler Sonrakiler

KEREM ÖZGÜLER 'GÖREVİMİN BAŞINDAYIM'

Kerem Özgüler 'Görevimin başındayım'
18 Ağustos 2016 Perşembe 17:19

Bunlar, en az FETÖ kadar ahlâksız, en az FETÖ kadar hain, en az FETÖ kadar kirli

OHAL kapsamında FETÖ ile bağlantısı olduğu nedeniyle açığa alınarak sendika başkanlığından da alındığı iddia edilen Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Kerem Özgüler yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


Ülkemiz 15 Temmuz gecesi Hain FETÖ ve işbirlikçilerinin darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Milletimiz bu hain girişime ve buna sebep olan alçaklara gereken dersi o gece ucunda ölüm olsa da meydanlara çıkarak göstermiştir.
15 Temmuz gecesi Vatan için, Milleti için şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralanan gazilerimize acil şifalar dilerim.
Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak 15 Temmuz akşamı her zaman olduğu gibi sorumluluk alarak üyelerimizi meydanlara davet ettik. Bende şehir dışında olmam münasebetiyle ilk darbe girişimini duyar duymaz öncelikle iktidar partisinin ilçe binasına geçtim. Oradaki 10-15 kişi ile Cumhurbaşkanımızın açıklaması sonrası stratejik öneme sahip meydanlara indik. Sosyal medya hesaplarından “bu gece uyuyan geleceği göremez” diyerek tüm sosyal medya takipçilerini de darbeye karşı meydanlara çağırdım. O günün sabahında Ankara’ya geçtim.

Genel Kurmay Başkanlığının önüne gittiğimizde hala içeride çatışma sesleri geliyordu. Bize 15 Temmuz da Şehit ve Gazi olma onuru nasip olmadı ama bu devlet ve ülkemiz için her zaman canımızı ortaya koymaktan hiç çekinmedik. İlk gün Kızılay Meydanında, diğer günlerde İzmit Perşembe Pazarı Alanında, 7 Ağustos Yeni Kapı Demokrasi ve Şehitler Mitinginde olduğu gibi…

4 yıldır Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanlığı görevini yapıyorum. 4 yılda Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi üye sayısı iki binlerde iken dört bin üyeye çıkardık. Ülkemizin geleceği, çalışanlarımızın ekonomik ve sosyal refahı için her zaman hakkı savunan sendikacılık örneği gösterdik.

Bu süreçte sendikada bir olağanüstü, bir olağan olmak üzere seçimler yaptık. Üyelerimizin %70 inin oy kullandığı delegasyon seçimi yaptık. Her seçimde daha da güçlenerek yolumuza devam ettik. Her seçimde rakiplerimiz çıktı. Demokrasinin gereği diyerek bundan da mutlu olduk. Ama bu rakipler seçim kaybetmenin psikolojisi ile iftiralarla şahsimi yıpratmaya çalıştılar. Bizler vatana hizmet amacıyla yola çıkanlarolarak yıllarca bu tür iftira asılsız haberler ve karalamalarla mücadele ettik etmeye de devam edeceğiz.


15 Temmuz darbe girişimi sonrası devletimiz çok hayati ve 2. Kurtuluş savaşı olarak nitelendirdiğim, hakkımda çıkan asılsız olduğu kadar FETÖ ye hizmet etmeye yönelik haberler şahsımı, ailemi, mensubu olmaktan gurur duyduğum sendikamı yıpratmaya yöneliktir. Ben şahsım ve başkanı olduğum sendika adına bugüne kadar birçok zorluğa içimizde Allah korkusu, vatan sevgisi olduğu halde direndik. Bugün gelinen noktada ülkemizi bölmek isteyen bu hain örgütün emellerine hizmet edenlerin ne tür yöntemlerle hareket ettiği tüm halkımızca öğrenilmektedir. İftira, karalama, yalan, bu terör örgütünün sıradan uygulamaları olmuştur. Bugün gelinen noktada birliğimizi bozmaya yönelik her türlü hain girişimin karşısında milletçe beraber ve tek vücut olarak hareket etmekteyiz. Hakkımızda yapılan hedef gösterici iftiraların ve haberlerin hesabı bunu yapanlardan tek tek sorulacaktır. Seçimle, demokrasi ile engelleyemedikleri vatana hizmet hedefimizi bu tür haberlerle engellemek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Bu olayın kaynağı 3-5 kendini bilmez ve kesinlikle kökü FETÖ de olan onların üst akıllarıdır.Bunlar, en az FETÖ kadar ahlâksız, en az FETÖ kadar hain, en az FETÖ kadar kirli bir kumpasla oluşturulmaya çalışılan bir algı yönetimi ile şahsıma yönelik aşağılık iftiralara karşı her türlü hukuki girişimi başlattığımın ve bu işin sonuna kadar da takipçisi olacağımın bilinmesini isterim.

 Sivil Toplum lideri olarak bu güne kadar hiç kimseden korkmadan üyelerimizin hakkını savundum. Bugün de kendi hakkımı kendini bilmezlere karşı savunacak kadar gücüm var. Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı olarak görevimin başında, görevime devam ediyorum. Devletimizden haklı ile haksızı ayıracak güçtedir. Bizim alnımız açık, ülkemiz milletimiz ve çalışanlarımız için yaptıklarımız ortadadır.

Bu haber 2488 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çarpılmak istemiyorsanız okuyun

Çarpılmak istemiyorsanız okuyun

.

Anaokulu Üniversitesi ilk mezunlarını veriyor

Anaokulu Üniversitesi  ilk mezunlarını veriyor

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatları doğrultusunda oluşturulan Anaokulu Üniversitesi ilk mezunlarını veriyor

Sağlıkta inovasyon ve kalite paneli gerçekleştirildi

Sağlıkta inovasyon ve kalite paneli gerçekleştirildi

İzmit Seka Devlet Hastanesi, önemli bir panele ev sahipliği yaptı.

Yasaklara yakın takip 1000 metre ağ çıkartıldı....

Yasaklara yakın takip 1000 metre ağ çıkartıldı....

Kandıra Kaymaz (Ütük) Göletinde’nda Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER) ve Kandıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından denetimler yapıldı

Mazda Haldız Otomotiv görücüye çıktı

Mazda Haldız Otomotiv görücüye çıktı

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ